Προς το περιεχόμενο

Thomann και παζάρια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, μόλις τηλεφώνησα, ρώτησα, έμαθα:

 

Η πολιτική τους έχει ως εξής: για αγορές άνω των 1000 ευρώ, προσφέρουν έκπτωση 2% η οποία αυτόματα συνυπολογίζεται κατά τη διαδικασία checkout. Άλλη έκπτωση οποιουδήποτε είδους ΔΕΝ υπάρχει.

 

Ελπίζω ότι το θέμα έληξε, ας το μεταφέρει κάποιος στα "Απαντημένα".

 

:) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω ότι το θέμα έληξε...

...όσο ήταν ο Σαλίμ...κάναμε και καμμία λαμογιά...Από τότε που τον φάγατε, ξανάγιναν Γερμανοί 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μόλις τηλεφώνησα, ρώτησα, έμαθα:

 

Η πολιτική τους έχει ως εξής: για αγορές άνω των 1000 ευρώ, προσφέρουν έκπτωση 2% η οποία αυτόματα συνυπολογίζεται κατά τη διαδικασία checkout. Άλλη έκπτωση οποιουδήποτε είδους ΔΕΝ υπάρχει.

 

Ελπίζω ότι το θέμα έληξε, ας το μεταφέρει κάποιος στα "Απαντημένα".

 

:) :) :)

 

Δηλαδή τι περίμενες να σου πουν, ναι κύριε, αν με ρωτήσετε αν μπορώ να κάνω καλύτερη τιμή μπορεί και να πω ναι, όπως κάτσει. Αυτό έλειπε να είναι επίσημα ανοιχτοί σε παζάρια.

Βέβαια κι εγώ δεν το κόβω και πολύ πιθανό να κάνουν μειώσεις έτσι γιατί κοιμήθηκαν καλά το βράδυ και τα πουλάκια κελαηδούν :) αλλά ακόμα κι αν που και που κάνουν κανά σκόντο δεν νομίζω να το παραδεχόντουσαν στην αντίστοιχη ερώτηση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι περίμενες να σου πουν, ναι κύριε, αν με ρωτήσετε αν μπορώ να κάνω καλύτερη τιμή μπορεί και να πω ναι, όπως κάτσει. Αυτό έλειπε να είναι επίσημα ανοιχτοί σε παζάρια.

Βέβαια κι εγώ δεν το κόβω και πολύ πιθανό να κάνουν μειώσεις έτσι γιατί κοιμήθηκαν καλά το βράδυ και τα πουλάκια κελαηδούν :) αλλά ακόμα κι αν που και που κάνουν κανά σκόντο δεν νομίζω να το παραδεχόντουσαν στην αντίστοιχη ερώτηση.

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Εγώ δε ρώτησα γενικώς και αορίστως.

Ρώτησα εν' όψει παραγγελίας που θα υποβληθεί αύριο.

 

Επίσης δε ρώτησα το γείτονα, αλλά τον αγγλόφωνο πωλήτή του UK τμήματος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Εγώ δε ρώτησα γενικώς και αορίστως.

Ρώτησα εν' όψει παραγγελίας που θα υποβληθεί αύριο.

 

Τότε ΟΚ. Πες το βρε αδερφέ :). Κοινώς έκανες real life παζάρι και σου είπανε μπαααα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μόλις τηλεφώνησα, ρώτησα, έμαθα:

 

Η πολιτική τους έχει ως εξής: για αγορές άνω των 1000 ευρώ, προσφέρουν έκπτωση 2% η οποία αυτόματα συνυπολογίζεται κατά τη διαδικασία checkout. Άλλη έκπτωση οποιουδήποτε είδους ΔΕΝ υπάρχει.

 

Ελπίζω ότι το θέμα έληξε, ας το μεταφέρει κάποιος στα "Απαντημένα".

 

:) :) :)

 

 

 

Δεν ξέρω πότε ξεκίνησε να ισχύει η έκπτωση αυτή, αλλά σε παραγγελία μου με πόσο 1124€  τον Οκτώβριο(2013) η έκπτωση ηταν 0,00.

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Εγώ δε ρώτησα γενικώς και αορίστως.

Ρώτησα εν' όψει παραγγελίας που θα υποβληθεί αύριο.

 

Επίσης δε ρώτησα το γείτονα, αλλά τον αγγλόφωνο πωλήτή του UK τμήματος.

 

Εκτός αν δεν ισχύει για Ελλάδα αλλά για UK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα δοκιμαστικό proceed to checkout σε ποσό κοντά στα 2000€ και δεν είδα κάποια έκπτωση.

 

Κι αν ίσχυε ότι

Η πολιτική τους έχει ως εξής: για αγορές άνω των 1000 ευρώ, προσφέρουν έκπτωση 2% η οποία αυτόματα συνυπολογίζεται κατά τη διαδικασία checkout.

 

δε θα επιδίωκαν την προβολή της πολιτικής αυτής? Για ποιο λόγο να μην το διαφημίσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ένα δοκιμαστικό proceed to checkout σε ποσό κοντά στα 2000€ και δεν είδα κάποια έκπτωση.

 

Ακριβώς αυτό ρώτησα και εγώ, δηλ. με ποιο τρόπο γίνεται η έκπτωση, "την επιστρέφετε πίσω;" τον ρώτησα, "στέλνετε κάποιο κουπόνι;". Η απάντηση ήταν πως η χρέωση στην κάρτα θα περιλαμβάνει την έκπτωση, συνεπώς δεν υπάρχει ανάγκη για κάποια επιστροφή.

 

Κι αν ίσχυε ότι δε θα επιδίωκαν την προβολή της πολιτικής αυτής? Για ποιο λόγο να μην το διαφημίσουν?

 

Αυτό είναι εύλογο ερώτημα. Ας κάνει όμως κάποιος άλλος το επόμενο τηλεφώνημα. Εγώ, για να απαντήσω και σε κάποιον άλλο που ρώτησε, εξήγησα στον αγγλόφωνο τύπο ότι καλώ από την Ελλάδα, και ότι ρωτώ ακριβώς επειδή σε κάποιο μουσικό φόρουμ εδώ γράφονται διάφορα.

 

-

 

Επίσης, ασφαλώς δεν πρόκειται για κανένα παζάρι, αλλά για την εφαρμογή προσυμφωνημένης εκπτωτικής πολιτικής, όπως είχα άλλωστε προβλέψει ότι θα γίνεται πριν πολλά-πολλά ποστ.

 

Αυτά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου