Προς το περιεχόμενο

Ναι αυτή θα είναι άλλη μια συζήτηση για κσύλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και της έντεχνης Ελληνικής κουζίνας.  ;D

με ελαφρά αξαν Γαλλικής αλλά και έντονες ethnic επιρροές…στο τέλος βέβαια τη βγάζουμε με 2 γύρο-πίτα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 252
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με ελαφρά αξαν Γαλλικής αλλά και έντονες ethnic επιρροές…στο τέλος βέβαια τη βγάζουμε με 2 γύρο-πίτα ;D ;D

 

Αν ομιλούσες περί πίτα καλαμάκι, θα υπήρχε πρόβλημα ξσύλων, καθότι η αγριοπασατεμπιά κάνει καλύτερο καλαμάκι, απ το παλίσανδρο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά εσύ είσαι θύμα του marketing

 

Δεν είναι θύμα του marketing- Είναι ΤΟ marketing  ;) ;D

 

ΥΓ: Marathon να σας ζήσει ο καινούργιος δήμαρχος βρε...  ;D Άντε και σύντομα Monte Carlo!

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ομιλούσες περί πίτα καλαμάκι..

 

Κανόνισε, τώρα, που ανεβαίνεις βόρεια, να λες για "καλαμάκια", "λεμονίτες" και τα λοιπά...θα πέσει κονσέρβα, λαίμαι... :P ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Marathon να σας ζήσει ο καινούργιος δήμαρχος βρε...  ;D Άντε και σύντομα Monte Carlo!

Μη ζηλευεις φίλος! Ο προηγούμενος πάντως ήταν στη λίστα Λαγκάρντ και είχε να καταθέσει πόθεν εσχες... 3 χρόνια ;D

 

Έτσι κορόιδευατε και το Γκλέτσο στη Στυλίδα...αλλά τώρα φτιάχνει και κόμμα ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ζηλευεις φίλος! Ο προηγούμενος πάντως ήταν στη λίστα Λαγκάρντ και είχε να καταθέσει πόθεν εσχες... 3 χρόνια ;D

 

Έτσι κορόιδευατε και το Γκλέτσο στη Στυλίδα...αλλά τώρα φτιάχνει και κόμμα ;D

 

Mιλάτε....Έμεις είμαστε με Μπέο! Θα μας κάνει Μονακό  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανόνισε, τώρα, που ανεβαίνεις βόρεια, να λες για "καλαμάκια", "λεμονίτες" και τα λοιπά...θα πέσει κονσέρβα, λαίμαι... :P ;D

 

 

 

Φίλως έχω προυπηρεσία εις τουν Βορρά, ξεύρω τις κακοτοπιές, είμαι έμπΥρος χαμουτζής

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια παντως ειναι (οσο και αν δυσκολευομαι να πιστεψω τα περι ξυλου κτλ) πως οταν εχεις βρει την κιθαρα που σου καθεται στα χερια και τα αυτια, τοτε θεωρεις οτι εχεις βρει το Excalibur των κιθαρων, και τοτε πρεπει καπου να αναγεις την μαγεια που σου βγαζει το οργανο (μαλλον: η κιθαρα, ως θηλυ  ;) )

 

Τότε, ερχεται και δενει το μαγικο κομματι, που ειναι το ξυλο...

 

Οποτε, δικαιολογω τον καθενα με την "μαγικη" του κιθαρα ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια παντως ειναι (οσο και αν δυσκολευομαι να πιστεψω τα περι ξυλου κτλ) πως οταν εχεις βρει την κιθαρα που σου καθεται στα χερια και τα αυτια, τοτε θεωρεις οτι εχεις βρει το Excalibur των κιθαρων, και τοτε πρεπει καπου να αναγεις την μαγεια που σου βγαζει το οργανο (μαλλον: η κιθαρα, ως θηλυ  ;) )

 

Τότε, ερχεται και δενει το μαγικο κομματι, που ειναι το ξυλο...

 

Οποτε, δικαιολογω τον καθενα με την "μαγικη" του κιθαρα ;)

 

 

Που να το βρεις το Excalibur και να είναι κι αλλουνού... εκεί να δεις μαγεία. χααχ

Δεν παίζει αυτό ρε Μάικ. Απλά όταν πιάνεις ένα όργανο των 2000 και ένα τελαρένκο , ε και από μόνο του να μην έχει καλύτερα κσύλα το πρώτο, βελτιώνεται τόσο το παίξιμό σου που ακούγεσαι και ακούγεται καλύτερα. Αυτό είπα ο καημένος.

Δεν διαφωνώ ότι και με το τελαρένκο μπορέις να παίξεις (ούτως ή άλλως φθηνά κιθαράκια έχω και ξέρω), αλλά να ρε παιδί μου, όποτε πιάνω κάτι κιθάρες φίλων που τα χουν τα χρονάκια, την αξία τους και τα ξύλα τους τα σωστά τα δομημένα, ε κάτι με πιάνει... Δε νομίζω να είμαι ο μονος που του συμβαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που να το βρεις το Excalibur και να είναι κι αλλουνού... εκεί να δεις μαγεία. χααχ

Δεν παίζει αυτό ρε Μάικ. Απλά όταν πιάνεις ένα όργανο των 2000 και ένα τελαρένκο , ε και από μόνο του να μην έχει καλύτερα κσύλα το πρώτο, βελτιώνεται τόσο το παίξιμό σου που ακούγεσαι και ακούγεται καλύτερα. Αυτό είπα ο καημένος.

Δεν διαφωνώ ότι και με το τελαρένκο μπορέις να παίξεις (ούτως ή άλλως φθηνά κιθαράκια έχω και ξέρω), αλλά να ρε παιδί μου, όποτε πιάνω κάτι κιθάρες φίλων που τα χουν τα χρονάκια, την αξία τους και τα ξύλα τους τα σωστά τα δομημένα, ε κάτι με πιάνει... Δε νομίζω να είμαι ο μονος που του συμβαίνει.  

 

Συμφωνω, αλλα... σιγουρα βλεπεις τη μαγεια σε καθε πανακριβη κιθαρα που πιανεις;

 

Oταν ημουν 14 χρονων, τα '90s τοτε μου ειχε δωσει ο δασκαλος που μου εκανε κιθαρα να παιζω (και σε κατι live- ακια) την vintage πραγματικά του, 1974 Gibson les paul custom cherry με εβενο κτλ με ενα σωμα απο μαονι κτλ (τι να λέω...) και δυστυχως μετα απο πολλά χρονια καταλαβα ΤΙ κιθαρα ειχα πιασει στα χερια μου!!!!

 

Τοτε, επαιζα μονο 4 χρονια κιθαρα...Και δεν θα ξεχασω πως καναμε με τα αδερφια μου ενα συγκριτικο τεστ αυτης (την ειχε παρει το 70 κατι, απο αυστραλία 2-3000 δολλαρια αυτραλεζικα) με την Ibanez RX40 χωρις ενισχυτη, και λέγαμε:

-Να! Πολύ πιο δυνατα ακουγεται η ibanez! Πρεπει να ειναι καλύτερη κιθαρα!!!!

 

 

:-[ :-X

 

Αν με ρωτησετε, θυμαμαι οτι ηταν χιλιοβαρη, ειχε θεμα με ξεκουρδισμα η G, αλλά ειχε ενα μεστο, γλυκο, και δεμενο ηχο, που τωρα δεν εχω ακουσει ακομα σε κιθαρα...

 

Λογω του νιτρο, ηταν ηδη ξεβαμενη σε neck, pickup covers, κιτρινισμενο το binding, κτλ απο τις απειρες ωρες παιξηματος...

 

Αληθεια ομως, πολύ θα ηθελα να την ξανασυναντουσα...

 

DV020_Jpg_Jumbo_517110.039_csb.jpg

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου