Προς το περιεχόμενο

Chapman Stick


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O Tony Levin δεν μου φαίνεται για πληκτράς ;) 

Όχι βέβαια.

Κρουστός είναι.

Αλλά τον βαριέμαι γιατί και αυτός blues παίζει με συμβατικά μπάσα  ;D

 

 

Για μικρό, πρακτικό, με "άλλα" υλικά και με πραγματικό ήχο μπάσου, πάμε εδώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέροντα μη βάζεις ιδέες λαίμαι, γιατί ξεύρω έναν τουλάχιστον μπασίστα που θα του κρυφοαρέσει η ιδέα να ξεφορτωθεί όλους τους υπόλοιπους μπουθαρίστες, κιζουκίστες κλπ κλπ και να βγει μόνος του εις την σκηνή και να μας φάει τη δόξα και τις γκόμινες.

Το επίθετό του αρχίζει από Που και τελειώνει σε ρουπουπούς και το μικρό του αρχίζει από Τέρυ και τελειώνει σε παρτέρι.

 

Όπως καταλαβαίνεις, δεν θα ανεχθούν οι Paragas  να χάσουν το μπασίστα τους πάνω που ετοιμάζονται για παγκόσμια περιοδία και ήδη, έχω χαλάσει ένα σκασμό λεφτά σε κοστούμια σκαρπίνια και σχεδιαστές μόδας για να σουλουπώσω το παλουκάρι τούτο λαίμαι  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σάμυ, σαγιονάρα βρεεεεεε!

 

 

Φίλως η σαγιονάρα, είναι για τύπους που κρατάνε στα χέρια τους Chapman stick,  όχι έπιπλα εποχής Λουδοβίκου, από εξωτικα ξσύλα και φορούν κοστούμια Βαλεντίνο Ρόσι και σκαρπίνι Μίκαελ Σουμάχερ λαίμαι 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Παράγκα, ας ξέραμε έστω να βάλουμε στη πρίζα (όχι να παίξουμε) ένα Stick... και ας φοραγαμε και σαγιονάρες και μπερμούδες ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Παράγκα, ας ξέραμε έστω να βάλουμε στη πρίζα (όχι να παίξουμε) ένα Stick... και ας φοραγαμε και σαγιονάρες και μπερμούδες ;)

Και τίποτα μην σου πω. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Παράγκα, ας ξέραμε έστω να βάλουμε στη πρίζα (όχι να παίξουμε) ένα Stick...

 

 

Έλα τώρα Δάσκαλος, ημείς οι συνθέται ασφαλώς και γνωρίζουμε, εις τον πωπό μας και παίζει μόνο του του όργανο λαίμαι  ;D ;D ;D

Μα τι μετριόφρων τούτος ο δάσκαλος των τσάκρα και των μούρων, αυτός και ο Διογένης που έπαιζε πυθάρι και Λαίδα και χειριζόταν το λύχνο κατά το δοκούν  :P

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου