Προς το περιεχόμενο

Μια Συζήτηση Με τον Μουσικό & Συνθέτη Socos


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταράκτη... μέχρι τα 12μου πέρασα όλα τα καλοκαίρια μου στον Καράμπαμπα...

Εγω ακομα εκει τα περναω. 42 χρονια Καραμπαμπιωτης... 8)    

 

εσύ πως βγήκες τόσο "political correct" και σε ενόχλησε η παρείστικη αθυροστομία του?

Δεν θα με ενοχλουσε αν ηταν αυτος, εγω και τα ζωα του. Εγω με την παρεα μου μιλαω χειροτερα. Αλλα οταν καποιος δινει συνεντευξη σε καποιο μεσο, οταν καποιος γενικα μιλαει δημοσια, δεν μπορει να μιλαει λες και μιλαει με τον κολλητο του στο κινητο. Στις 10 λεξεις, οι 5 βριξιδι. Εσενα δηλαδη σου αρεσει να ακους καποιον να μιλαει ετσι δημοσια, ή να γραφει ετσι σε καποιο φορουμ? Εμενα οχι.

 

O "δημοσιογραφος" βεβαια ηταν χειροτερος. Ενταξει, πες οτι ο Χ καλλιτεχνης ειναι λιγο ιδιοτροπος, λιγο παραξενος, λιγο περιεργος, λιγο απ'ολα, και μιλαει ετσι. Ο δημοσιογραφος τι κανει? Ακολουθει κι αυτος την ιδια τακτικη?

 

Ελπιζω να δει την συνεντευξη ο (εκνευριστικοτατος) Ντινοπουλος να του σκασει καμια αγωγη (του "δημοσιογραφου") να σου πω εγω μετα που θα πανε οι μαγκιτσες και ποιος ειναι μ*******... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Απορώ πως δεν έκανε ειδική μνεία στο "μαρτύριο" και την "απόγνωση" του να κάθεσαι το πρωί στο σπίτι σου (ε, έτσι είναι οι μεγάλοι καλλιτέχνες) και να παρακολουθείς την εκπομπή της Τσαπανίδου

 

Μα σου ειπε ο ΚαταραΧτης....πηρε καταναλωτικο δανειο το παιδι και εκανε να το ξεχρεωσει 10 χρονια....(που να επαιρνε και στεγαστικο την 9η συΝφΟνια του ΜπΙτοβεν θα ειχε γραψει...)

 

;D

 

Αυτή η παπαριά περί πολιτικής οντότητας του έρωτα πότε θα πάψει να λέγεται;

 

Οταν αυτος που το λεει ΜΑΜΗΣΕΙ επιτελους... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου ειπε ο ΚαταραΧτης....πηρε καταναλωτικο δανειο το παιδι και εκανε να το ξεχρεωσει 10 χρονια....(που να επαιρνε και στεγαστικο την 9η συΝφΟνια του ΜπΙτοβεν θα ειχε γραψει...)

 

Φίλος θέλω και εγώ ένα δάνειο, να πάρω αυτό το Γιαμάχα που λέει ο Καταράχτης, να το κάψω επί σκηνής, να χειροκροτάνε οι φοιτήτριες και να γουστάρω.

 

Οταν αυτος που το λεει ΜΑΜΗΣΕΙ επιτελους... ;D ;D ;D

 

Έχει ψηλές βλέψεις ο Σώκος. Δε φαντάζομαι να νομίζετε ότι βλέπει Τσαπανίδου για να απολαμβάνει τη φυσιογνωμία του Ντινόπουλου... :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φαντάζομαι να νομίζετε ότι βλέπει Τσαπανίδου για να απολαμβάνει τη φυσιογνωμία του Ντινόπουλου...

Γιατι οχι? Μαζοχισμος λεγεται, και υπαρχουν εκατομμυρια πασχοντες...Tea_green.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...δεν ασπάζομαι τον καπιταλισμό,τα σοσιαλιστικά κόλπα,γενικά δεν ασπάζομαι τίποτα που να έχει σχέση με την αστική δημοκρατία..."

 

"...για το δίσκο Κάφκα πήρα καταναλωτικό δάνειο.."

 

Ότι να'ναι...

Βάλε και λίγο ροκ πουλ μουρ τσιτάτα "...του είπα για μια συνεργασία ένα βράδυ,αλλά δεν ήμασταν και πολύ νηφάλιοι...",ολίγη από μοϊκάνα,κανά μπινελίκι και στο τέλος καταφέρνεις να αφορά η μουσική σου,μονάχα επαναστατημένους 15χρονους και πρωτοετείς φοιτητές..

 

Και πάνω που είχα πιστέψει ότι η συγκεκριμένη μανιέρα τύπου Μουζουράκη ήταν πλέον ντεμοντέ..

 

Υ.Γ.Σίγουρα πάντως πιο συμπαθής και ακίνδυνος από Ντινόπουλους και μπουμπούκους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.Σίγουρα πάντως πιο συμπαθής και ακίνδυνος από Ντινόπουλους και μπουμπούκους..

 

Μπααα... απλώς δεν του έχει δώσει κανείς υπουργείο. Αν του δώσει, η λέξη "επικίνδυνος" θα αποκτήσει νέο περιεχόμενο. Όπως και αν έχει, πάντα περίμενα από καλλιτέχνες να είναι σοβαρότεροι και εντιμότεροι από τους πολιτικούς.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...δεν ασπάζομαι τον καπιταλισμό,τα σοσιαλιστικά κόλπα,γενικά δεν ασπάζομαι τίποτα που να έχει σχέση με την αστική δημοκρατία..."

 

"...για το δίσκο Κάφκα πήρα καταναλωτικό δάνειο.."

 

Ότι να'ναι...

Ελα ενταξει, και το ρευμα θα ηθελε να ειναι τζαμπα, οπως λεει, αλλα απ'τη στιγμη που το πληρωνουμε ολοι μας δεν γουσταρει καποιους επαγγελματιες καταληψιες/"επαναστατες" να το κλεβουν. Κι εμεις δεν συμφωνουμε με πολλα "κουλα" που γινονται σ'αυτη τη χωρα, με αυτο το πολιτευμα, αλλα τα ανεχομαστε και τα τρωμε στη μαπα καθε μερα. Τι θες να κανει, επειδη δεν συμφωνει με "τίποτα που έχει σχέση με την αστική δημοκρατία", ν'αρπαξει  ενα καλασνικοφ και να παρει τα βουνα? :P

 

Και πάνω που είχα πιστέψει ότι η συγκεκριμένη μανιέρα τύπου Μουζουράκη ήταν πλέον ντεμοντέ..
Μη μπλεκουμε τα διαφορα φρουτα παρακαλω. Ο Socos δεν εχει καμια σχεση με Μουζουρακηδες, τουλαχιστον μουσικα.

 

Trolley, να ακουσεις το Kafka.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trolley, να ακουσεις το Kafka.

 

Να το ακούσω, να το ακούσω... αλλά αν δεν έχει μέσα Kurzweil, θα το πετάξω...

 

;D ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να το βρεις και να το αγορασεις, το αλμπουμ αξιζει ακομα κι αν δεν σου αρεσει η μουσικη, μονο για το design του. 8) Αλλα πολυ χλωμο το κοβω να υπαρχουν πλεον καπου καποια κομματια.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να το βρεις και να το αγορασεις, το αλμπουμ αξιζει ακομα κι αν δεν σου αρεσει η μουσικη, μονο για το design του. 8) Αλλα πολυ χλωμο το κοβω να υπαρχουν πλεον καπου καποια κομματια.

 

 Αν ενδιαφέρεται κάποιος για την αγορά του "Kafka" (ή και άλλων έργων του Socos), μπορεί να απευθυνθεί στην puzzlemusik ([email protected]) και να τα παραγγείλει.

 


 

 

 Σχετικά με το πολιτικό μέρος της συνέντευξης, διαφωνώ με τις περισσότερες από τις απόψεις του Socos (ειδικά, στο σημείο, που αναφέρθηκε και ο Waterfall-K για τις παράπλευρες απώλειες, καθώς και για το δίπτυχο βίας-αντιβίας).

 

Στο καλλιτεχνικό, όμως, μέρος και για όσο με αφορά, η μουσική και οι στίχοι του Socos, για τα γούστα μου και το μουσικό μου υπόβαθρο, με αρέσουν πολύ (περισσότερο το "Kafka" και η "Ύδρα των πουλιών" και λιγότερο το "Αντάρτικο πόλεων" και η μελοποίηση του Χριστιανόπουλου).

 

Δεν ήθελα να το γράψω έτσι ωμά, για να μην ενοχλήσω τον mustafank, αλλά τέτοιο υποπροϊόν δεν είχα φανταστεί ότι θα ξαναδώ στη ζωή μου, ειδικά μετά τα πέντε τελευταία χρόνια, που έχουν αφαιρέσει από όλους μας την όποια δικαιολογία για να ασχολούμαστε με τους απανταχού Χάρυ Κλυν, όποια μπάντα και αν έχουν από πίσω τους.

 

φυσικά και δεν ενοχλούμαι!  

 

:) :)

 

έχω επιλέξει να ακούω τη μουσική του και όχι τις απόψεις του (και αυτό ισχύει για τους περισσότερους καλλιτέχνες, τους οποίους παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια, μιας και -δυστυχώς- κατάλαβα ότι δε μπορώ να τα συνδυάζω όλα  :-\ )

 

 

 


Συμφωνώ  με αυτό όμως:

Το νήμα ήταν για μένα το καλύτερο του ΣΚ.

Οι ευχαριστίες μου στον mustafank ειλικρινείς.

Α, βέβαια, επ' αυτού ούτε συζήτηση. Ο mustafank, σωστός όπως πάντα.

:) :) :)

 

Σας ευχαριστώ για τα ευγενικά σας λόγια.

 

:) :) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου