Προς το περιεχόμενο

Μια Συζήτηση Με τον Μουσικό & Συνθέτη Socos


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Υ.Γ.Αυτή η παπαριά περί πολιτικής οντότητας του έρωτα πότε θα πάψει να λέγεται;

 

όταν πολύ απλά οι "καθώς πρέπει" με το 'άλλο" υφάκι (το ίδιο και χειρότερο στο πιο εμετικό του από του κάθε Σώκου) σταματήσουν να το "προκαλούν" βαυκαλιζόμενοι ότι με 5 παπαροβιβλία που διάβασαν σε ένα καναπέ με το σώβρακο, αγόρασαν την "δανεική" γνώση, εξαργυρώνοντας ένα ΙQ λίγο πάνω του 100 που τους κληροδοτήθηκε...

και το οποίο μάλιστα θα το επιστρέψουν μάλλον μειωμένο σε ένα μάλλον ατσαλάκωτο κουφάρι... μη τους βάλει και ο θεός τους "πρόστιμο" για "φθορές"... ;)

 

 

 

ΥΓ αναμένω με αγωνία και ταπεινότητα από τους ευκόλως κρίνοντες (με τις ταμπελίτσες αρμαθιά στην κωλότσεπη για πάσαν χρήση) να μου "σκιαγραφήσουν" εν συντομία (μη τους κουράσω) το "μέτρο"... αυτό το ιδεατό σημείο αναφοράς που σε σύγκριση με αυτό βγάζουν άχρηστο, μη αυθεντικό και αποσπασματικά ότι άλλο τους βολεύει, κάθε Σώκο, ακόμα κι αν αυτό το "μέτρο" είναι ο "άγιος" ατσαλάκωτος "πνευματικά, ηθικά και όλα τα εις -α" εαυτός τους...

 

για να μη θεωρηθώ δικηγόρος του (από την στιγμή που κάθε ένας που εκτίθεται δημόσια καλώς να πάθει το οτιδήποτε) λέω απλά ότι κάθε "κρίση" χωρίς σημείο αναφοράς εμένα μου φαντάζει ανάπηρη (ακόμα και αν προέρχεται και από τον θεό τον ίδιο) και σε δεύτερο χρόνο ίσως και εκ του πονηρού..

 

ΥΓ2 grey αφορμή το ποστ σου... και όχι επί του προσωπικού η απάντηση φυσικά... άλλωστε έχεις κάθε δικαίωμα να δηλώνεις μη πεισμένος από τον εν λόγω... αρκεί που δεν το κάνεις (εσύ ειδικά όχι) με ύφος μωρού καρδινάλιου που αναζητά κοινό ρασοφόρων αναμάρτητων για να τον ανακηρύξουν πάπα, ώστε να οικειοποιηθεί ένα κίβδηλο αλάθητο επί παντός του επιστητού...;)

 

ΥΓ3 ναι ναι ξέρω κι εγώ να πικάρω αγενώς αλλά για να μη χαλάσω το κλίμα σας, να ζητήσω κι εγώ με τη σειρά μου συγνώμη από τον Mustafunk για την ωμότητα μου... ;D

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΥΓ αναμένω με αγωνία και ταπεινότητα από τους ευκόλως κρίνοντες (με τις ταμπελίτσες αρμαθιά στην κωλότσεπη για πάσαν χρήση) να μου "σκιαγραφήσουν" εν συντομία (μη τους κουράσω) το "μέτρο"... αυτό το ιδεατό σημείο αναφοράς που σε σύγκριση με αυτό βγάζουν άχρηστο, μη αυθεντικό και αποσπασματικά ότι άλλο τους βολεύει, κάθε Σώκο, ακόμα κι αν αυτό το "μέτρο" είναι ο "άγιος" ατσαλάκωτος "πνευματικά, ηθικά και όλα τα εις -α" εαυτός τους...

 

Κάτσε για να δω αν σε κατάλαβα : λες ότι επειδή (νομίζεις πως) δεν έχουμε πλαίσιο αναφοράς (και πως να έχουμε, η μουσική μόλις χθες ξεκίνησε την πορεία της στο χρόνο), αυτό μας περιορίζει όσον αφορά το εύρος της κριτικής που μπορεί να ασκούμε στον Socos;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ3 ναι ναι ξέρω κι εγώ να πικάρω αγενώς αλλά για να μη χαλάσω το κλίμα σας, να ζητήσω κι εγώ με τη σειρά μου συγνώμη από τον Mustafunk για την ωμότητα μου... ;D

 

;D ;D ;D

 

edit: Εδώ, ένα δείγμα της καινούργιας δουλειάς του Socos με τα αγόριαstonilio

 

 

 

http://agoriastonilio.bandcamp.com/releases

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μπλεκουμε τα διαφορα φρουτα παρακαλω. Ο Socos δεν εχει καμια σχεση με Μουζουρακηδες, τουλαχιστον μουσικα.

 

Δεν έγραψα ότι έχει σχέση μουσικά,για τη μανιέρα έγραψα που είναι ίδια και απαράλλαχτη.

 

Σαν ένα δάσκαλο κιθάρας στην εφηβεία μου,που μου έλεγε να παίζω ξυπόλητος στη σκηνή γιατί μόνο τότε θα νιώσω τα vibes της μάνας γης ::),ότι τα υλικά αντικείμενα δεν έχουν σημασία και κάτι άλλα χίπικα για διατροφή με μέλι και καρύδια,μπορεί και ροκανίδια..

Ωραία ακούγονταν τότε όλα αυτά,αν μάλιστα δεν αξίωνε τόσα πολλά χιλιάρικα/ώρα με κιθάρα άνω του εκατομμυρίου,μπορεί και να τον πίστευα.Μικρός ήμουν..

 

Υ.Γ.Από τη στιγμή που κάποιος βγαίνει σε δημόσιο βήμα,θα δεχθεί κριτική,είτε θετική,είτε αρνητική και πρέπει να είναι έτοιμος γι 'αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κάτσε για να δω αν σε κατάλαβα : λες ότι επειδή (νομίζεις πως) δεν έχουμε πλαίσιο αναφοράς (και πως να έχουμε, η μουσική μόλις χθες ξεκίνησε την πορεία της στο χρόνο), αυτό μας περιορίζει όσον αφορά το εύρος της κριτικής που μπορεί να ασκούμε στον Socos;

 

καλά βρε εσύ ειδικά που με "ξέρεις" τόσα χρόνια πιστεύεις ότι θα μπορούσα ποτέ να "ασχοληθώ" με κρίσεις για την "μουσική" κάποιου? ή θα ζητούσα ποτέ σημείο αναφοράς για κάτι τέτοιο? με εκπλήσσεις δυσάρεστα... :(

 

ΥΓ. άλλωστε νομίζω ότι πρώτος δήλωσα ότι δεν με "αγγίζουν" τα πονήματά του...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν πολύ απλά οι "καθώς πρέπει" με το 'άλλο" υφάκι (το ίδιο και χειρότερο στο πιο εμετικό του από του κάθε Σώκου) σταματήσουν να το "προκαλούν" βαυκαλιζόμενοι ότι με 5 παπαροβιβλία που διάβασαν σε ένα καναπέ με το σώβρακο, αγόρασαν την "δανεική" γνώση, εξαργυρώνοντας ένα ΙQ λίγο πάνω του 100 που τους κληροδοτήθηκε...

και το οποίο μάλιστα θα το επιστρέψουν μάλλον μειωμένο σε ένα μάλλον ατσαλάκωτο κουφάρι... μη τους βάλει και ο θεός τους "πρόστιμο" για "φθορές"... ;)

 

Μαζί σου.

Δεν σχολιάζουμε όμως την συνέντευξη κάποιου σωβρακοφώρου εν δυνάμει σοφού...Σχολιάζουμε τα λεγόμενα του Mr.Socos.

Και εν πάσει περιπτώσει,από πότε μία παντελώς ανυπόστατη(για μένα πάντα) άποψη μπορεί να εδραιώνεται ακριβώς επειδή υπάρχει και μία δεύτερη;Ή μία τρίτη;

 

ΥΓ αναμένω με αγωνία και ταπεινότητα από τους ευκόλως κρίνοντες (με τις ταμπελίτσες αρμαθιά στην κωλότσεπη για πάσαν χρήση) να μου "σκιαγραφήσουν" εν συντομία (μη τους κουράσω) το "μέτρο"... αυτό το ιδεατό σημείο αναφοράς που σε σύγκριση με αυτό βγάζουν άχρηστο, μη αυθεντικό και αποσπασματικά ότι άλλο τους βολεύει, κάθε Σώκο, ακόμα κι αν αυτό το "μέτρο" είναι ο "άγιος" ατσαλάκωτος "πνευματικά, ηθικά και όλα τα εις -α" εαυτός τους...

 

Να σου περιγράψω εγώ το μέτρο...Με ταπεινότητα επίσης αλλά χωρίς αγωνία.

Είναι αυτό που γουστάρω,αυτό που δεν γουστάρω και αυτό που δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν γουστάρω.

Σύμφωνα με την δική μου αισθητική,τις δικές μου εμπειρίες και επιρροές...Και είμαι πάντα εκτεθειμένος προς κρίσιν σχετικά και εξ' αιτίας αυτών. ;)

 

για να μη θεωρηθώ δικηγόρος του (από την στιγμή που κάθε ένας που εκτίθεται δημόσια καλώς να πάθει το οτιδήποτε) λέω απλά ότι κάθε "κρίση" χωρίς σημείο αναφοράς εμένα μου φαντάζει ανάπηρη (ακόμα και αν προέρχεται και από τον θεό τον ίδιο) και σε δεύτερο χρόνο ίσως και εκ του πονηρού..

 

Ελπίζω να σε κάλυψαν τα ακριβώς παραπάνω.

 

ΥΓ2 grey αφορμή το ποστ σου... και όχι επί του προσωπικού η απάντηση φυσικά... άλλωστε έχεις κάθε δικαίωμα να δηλώνεις μη πεισμένος από τον εν λόγω... αρκεί που δεν το κάνεις (εσύ ειδικά όχι) με ύφος μωρού καρδινάλιου που αναζητά κοινό ρασοφόρων αναμάρτητων για να τον ανακηρύξουν πάπα, ώστε να οικειοποιηθεί ένα κίβδηλο αλάθητο επί παντός του επιστητού...;)

 

Για να είμαι ειλικρινής,δεν κατάλαβα από το γράψιμο σου εάν με περιγράφεις με αυτή σου την παράθεση...Ας είναι.

Όπως και να έχει,δεν πιστεύω ότι κάποιος από αυτούς που τοποθετήθηκαν αρνητικά απέναντι στον συγκεκριμένο καλλιτέχνη(να τον πούμε έτσι) έχει να ζηλέψει κάτι ουσιαστικό από αυτόν.Όσον αφορά πάντα την ποιότητα λόγου και σκέψης...Έτσι,από το λίγο που τους "ξέρω".

 

Απλά να επαναλάβω εδώ ότι εξ' αρχής έκανα λόγο για το attidute που ψώνισα από τον Socos και το οποίο,λόγω προσωπικών διατριβών,μου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα.

Μπορεί το παληκάρι να αποτελεί μία ωραιότατη εξαίρεση σχετικά με την αυθεντικότητα του όλου icon...

Mόνο που δεν έχω την διάθεση να το ψάξω.

Ναι;

 

Αυτά.

Με την καλύτερη των προθέσεων. :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και εν πάσει περιπτώσει,από πότε μία παντελώς ανυπόστατη(για μένα πάντα) άποψη μπορεί να εδραιώνεται ακριβώς επειδή υπάρχει και μία δεύτερη;Ή μία τρίτη;

 

από τότε που (και για μένα πάντα) "χάσαμε" (ξεχάσαμε?) το σημείο "εκκίνησης" που θα έπρεπε "γραμμικά" να καθορίζει συνεχώς την "απόσταση" από το σημείο που "βρισκόμαστε" ώστε να...

 

(ο καθείς συμπληρώνει ανάλογα...  ;))

 

έχεις κάθε δικαίωμα να δηλώνεις μη πεισμένος

 

μείνε εδώ... :)

 

 

Μπορεί το παληκάρι να αποτελεί μία ωραιότατη εξαίρεση σχετικά με την αυθεντικότητα του όλου icon...

Mόνο που δεν έχω την διάθεση να το ψάξω.

Ναι;

 

την "διάθεση" όμως να σχολιάσεις την "αποκόπτεις" από το ψάξιμο??

 

Αυτά.

Με την καλύτερη των προθέσεων. :)

 

θα πρεπε να εννοείται... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άκουγα να λέει όλα αυτά και άξαφνα μου ρθε η εικόνα να βρίσκεται στην ουρά στο ταμείο στο ΙΚΕΑ και να ψάχνει στην κωλότσεπη την κάρτα πόντων του ΙΚΕΑ και ταυτόχρονα να χει τη σκοτούρα της μεταφοράς και της συναρμολόγησης όλων αυτών......και κάπως μου ρθε.  ;D  ;D  ;D

 

;D ;D ;D

 

(το βρήκα στο άσχετο και πιστεύω ότι "κολλάει", κάπου εδώ)

punk_meme.jpg.a1594fd15a80440f121f044dddac0969.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

 

edit: Εδώ, ένα δείγμα της καινούργιας δουλειάς του Socos με τα αγόριαstonilio

 

 

 

http://agoriastonilio.bandcamp.com/releases

 

 

 

 

Eurythmics αλλα ελληνικα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου