Προς το περιεχόμενο

Oι πρωτες μας μουσικες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα τόσα πόστ που έχω γράψει φίλε rivera, είναι από τις λίγες φορές που έχω κάνει ορθογραφικό λάθος, και αυτό λόγω βιασύνης , επειδή μάζευα το γραφείο μου για να σχολάσω.

 

Δεν πηράζει, έχο συνιθήση τέτοια απαξιωτική συμπεριφορά απο εσένα , μιας και έχεις σχολιάσει πάλι πικρόχολα και την προφορά μου στα Αγγλικά.

 

Δέν πειράζει.

 

Νά σαι καλά.

 

:( :cry:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα γελασετε ΠΟΛΥ!

 

Ημουνα στο Δημοτικο και ειχε βγει το....''Μελισσσουλα' date=' Μελισσακι'' [/i']του Μπιγαλη!(ελεος ομως :oops: )

 

Το main riff :!: λοιπον (το οποιο το παιζει ο γνωστος Α.Τουρκογιωργης 8O ) μου αρεσε τοοοοοσο πολυ και το εβρισκα τοοοοσο πορωτικο που ειπα στον πατερα μου να με παει στο Ωδειο! :lol: :lol: :lol:

 

Τωρα τι σχεση εχει η Μελισσουλα με τους Carcass δεν ξερω...θα σας γελασω... :twisted:

 

τα σπας!

σε παω! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα γελασετε ΠΟΛΥ!

 

Ημουνα στο Δημοτικο και ειχε βγει το....''Μελισσσουλα' date=' Μελισσακι'' [/i']του Μπιγαλη!(ελεος ομως :oops: )

 

Το main riff :!: λοιπον (το οποιο το παιζει ο γνωστος Α.Τουρκογιωργης 8O ) μου αρεσε τοοοοοσο πολυ και το εβρισκα τοοοοσο πορωτικο που ειπα στον πατερα μου να με παει στο Ωδειο! :lol: :lol: :lol:

 

Τωρα τι σχεση εχει η Μελισσουλα με τους Carcass δεν ξερω...θα σας γελασω... :twisted:

 

τα σπας!

 

Οχι εγω...ο Μπιγαλης! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μάλλον pink floyd και κάτι καφρούς hard rock-άδες είχα πρωτακούσει απο τον πατέρα μου...

 

Οι κυριότερες επηρροές μου στην αρχή ήταν dire-straits, deep purple, και Pink floyd...πολύ επιφανειακά....Απο κει και μετά αρχιζα τιυς περιοδικές αλλαγες στα ακούσματα....Γενικά πιστεύω ότι κάθε μουσικός που"σεβεται" τον εαυτό του πρέπει να έχει γενικα ακούσματα...

 

(παρόλο που δεν είμαι μουσικός...:lol:)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr έγραψε:

Δεν πηράζει, έχο συνιθήση τέτοια απαξιωτική συμπεριφορά απο εσένα , μιας και έχεις σχολιάσει πάλι πικρόχολα και την προφορά μου στα Αγγλικά.

 

Αυτή είναι η δεύτερη προειδοποίηση για ορθογραφικά λάθη.

Η τρίτη θα είναι μοιραία.

Πρόσεξε.

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσιρικάς είχα την τύχη να έχω πατέρα ναυτικό και με γούστα μουσικά αποκλειστικά από Αγγλική και Αμερικάνικη ροκ σκηνή. Σε κάθε ταξίδι του έφερνε και καμιά ντουζίνα δίσκους από έξω. Ένας από αυτούς είναι και αυτός.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bd/The_animals.jpg

 

 

Οκτώ χρόνια αργότερα, όταν άρχισα να εκτιμάω τα πράγματα του μπαμπά, ερέθισμα και αλλά και κίνητρο μάθησης κιθάρας για μένα αλλά και για τούς μισούς τουλάχιστον τότε πιτσιρικάδες του πλανήτη το γνωστότατο "House Of The Rising sun".

Ακόμα με συγκινεί αυτή, η απλή κατά τα άλλα, ακολουθία ακόρντων. Την νοιώθω πολύ οικεία. Πως να το περιγράψω; Λες και ήταν πάντα ένα κομμάτι της ζωής μου, του σπιτιού που μεγάλωσα, σαν να ήταν εκεί πάντα με υλική υπόσταση και με συντρόφευε, καθώς μεγάλωνα και ωρίμαζα σαν άνθρωπος και μουσικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου