Προς το περιεχόμενο

Tο μπάσο των ονείρων σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσκ τσκ! καλα ολα αυτα αλλα σνομπαρετε εντελώς τα Odyssey! Παπούτσι απο τον τόπο σου!

 

Αν σκεφτείς ότι έχω πλέον ένα... μάλλον δεν τα σνομπάρω! Πολλώ δε αν σκεφτείς πως είναι το κύριο μου μπάσσο.

 

Με αυτή την λογική, πρόκειται για το μπάσσο που δεν θα πουλούσα ποτέ- από όσα έχω (ίσως και λόγω του custom του πράγματος)- αλλά όπως και να το κάνουμε, τα Jerzy Drozd είναι πολύ πιο εξωτικά, εντυπωσιακά, και δυστυχώς ακριβά...

 

Εν τω μεταξύ, περνάω σχεδόν κάθε μέρα έξω από το Μάτσικα, αλλά ούτε που φανταζόμουν πως έχει τέτοια μπάσσα εκεί μέσα! Βασικά, είχα την εντύπωση πως έχει μόνο μπουζούκια και μαντολίνα- απίστευτο το ότι στο site του Drozd τον αναφέρει ως αντιπρόσωπο!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Α....Tug τι λέει ???Καλό το Broomstick???Εχω ένα demo αλλά δεν κάνει και πολλά πραγματα.....

 

Σε σχεση με το virtual bassist (έτσι δεν λεέγεται κάτι αντιστοιχο της Steinberg???))

 

το virtual bassist θα μπορούσε να είναι το ΤΕΛΕΙΟ αλλά δεν έχει πολλές νότες. 1μιση οκτάδα αν θυμάμαι έχει. Γενικώς αν έχεις αυτά τα δυο είσαι κομπλε... Ακόμα καλύτερα αν βάλεις το amplitube 2.0 ,διαλέξεις τον ήχο guitar to bass και γράψεις μπάσο με την κιθάρα σου! Κι όμως ακούγεται κορυφέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικό μου! fender jazz bass 1974 maple neck/maple fretboard σώμα καγμάκης 1983 (ash) και σύντομα θα μπουν basslines duncan.

ακούς το όργανο που έχει παίξει 20 χρόνια! γλύκα σκέτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Φοβερά δελεαστικό το θέμα με τα γυαλιστερά μπάσσα δε λέω. Κι εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ και πολλές φορές κάθομαι και τα χαζεύω στις βιτρίνες, στο internet κλπ. Όμως ύστερα από κάμποσα χρόνια που ασχολούμαι κατέληξα ότι δεν έχει και πολύ σημασία το τι όργανο έχεις. Με ένα αξιοπρεπές όργανο μπορείς να παίξεις τα πάντα σχεδόν, και άμα καταφέρεις να βάλεις ψυχή σε αυτά που παίζεις τότε το μήνυμα θα φτάσει σε αυτόν που σε ακούει. Το θέμα είναι να καταφέρεις να νοιώσει κάτι ο άλλος και όχι να θαυμάσει το μπάσσο σου. Όχι ότι δεν είναι δελεαστικό το να παίζεις ένα κορυφαίο όργανο, αλλά δεν πρέπει να είναι αυτό το πρώτο που μας απασχολεί. Σημασία έχει πρώτα η μουσική. Και για τη μουσική το πρώτο είναι η ψυχή. Και η μελέτη φυσικά. Γι αυτό ας σταματήσουμε να χαζεύουμε άσκοπα (για μένα το λέω) και ας στρωθούμε να μελετήσουμε λιγάκι (κι αυτό για μένα επίσης).

Καλά να περνάτε όλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικό μου! fender jazz bass 1974 maple neck/maple fretboard σώμα καγμάκης 1983 (ash) και σύντομα θα μπουν basslines duncan.

ακούς το όργανο που έχει παίξει 20 χρόνια! γλύκα σκέτη...

 

+1.000 :wink: Κατεχω ενα re-issue του '75 maple και ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ επισης..

Ξεπερναει τα 5.50 kg 8O . Δεν ανεβαζεις και καμια φωτο να γουσταρουμε? :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Φοβερά δελεαστικό το θέμα με τα γυαλιστερά μπάσσα δε λέω. Κι εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ και πολλές φορές κάθομαι και τα χαζεύω στις βιτρίνες' date=' στο internet κλπ. Όμως ύστερα από κάμποσα χρόνια που ασχολούμαι κατέληξα ότι δεν έχει και πολύ σημασία το τι όργανο έχεις. Με ένα αξιοπρεπές όργανο μπορείς να παίξεις τα πάντα σχεδόν, και άμα καταφέρεις να βάλεις ψυχή σε αυτά που παίζεις τότε το μήνυμα θα φτάσει σε αυτόν που σε ακούει. Το θέμα είναι να καταφέρεις να νοιώσει κάτι ο άλλος και όχι να θαυμάσει το μπάσσο σου. Όχι ότι δεν είναι δελεαστικό το να παίζεις ένα κορυφαίο όργανο, αλλά δεν πρέπει να είναι αυτό το πρώτο που μας απασχολεί. Σημασία έχει πρώτα η μουσική. Και για τη μουσική το πρώτο είναι η ψυχή. Και η μελέτη φυσικά. Γι αυτό ας σταματήσουμε να χαζεύουμε άσκοπα (για μένα το λέω) και ας στρωθούμε να μελετήσουμε λιγάκι (κι αυτό για μένα επίσης).

Καλά να περνάτε όλοι![/quote']

 

"εκτος θεματος" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Το δικό μου... μπάσο-άπιαστο όνειρο είναι μάλλον αυτό http://www.edromanguitars.com/guitar/rickenbacker/images/lemmy_950.jpg

(ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!) Φιλαρακι, αυτο το avatar πως σου ήρθε?

Bass, amps and R'n'R!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου