Προς το περιεχόμενο

U2- songs of innocence


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε στο δικο σου ποστ φαινεται το λινκ. Το ειδα κανοντας Παραθεση το ποστ σου. Το Opera μ@λ@κιζεται παλι. Εδω και κανα χρονο δηλαδη, και οι υπευθυνοι κοιμουνται ακομα με τα τσαρουχια παρα τα απειρα παραπονα των χρηστων του. Ακομα και οταν πηγαινω στο youtube να ακουσω το αλμπουμ δεν μου δειχνει το Play. Ασχετο, πρωτη φορα το κανει αυτο. Με τα IE, Chrome και Firefox μου δειχνει τα ποστ κανονικα με το λινκ, και το βιντεο παιζει. ::)

Anyway thanks, θα ακουσω το αλμπουμ αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το άκουσα χθες από iPhone (όπου το κατέβασα για να δω αν κατεβαίνει  ;D) με ακουστικά ψείρες και σε λίγο θορυβώδες περιβάλλον - οπότε κάπως δυνατά.

Παίζουν πολύ καλά (όπως είναι φυσικό), οι ενορχηστρώσεις είναι αρκετά πιο ενδιαφέρουσες από το προηγούμενο και το ρυθμικό section πολύ συχνά παραπέμπει στις παλιές εποχές. Ο edge φαίνεται να οριστικοποιεί το διαζύγιο με την explorer και τη βρώμα του vox και να παραμένει στο distortion (ωραίο) σάπιο τζιτζίκι. Δεν με χάλασε αυτό, (είναι καλός ο κερατάς) αλλά από τον τίτλο και την περιγραφή περίμενα να ακούσω "παλιό" ήχο και ως προς αυτό.

 

Όμως δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω 1-2 κομματάρες όπως σε κάθε άλλο album τους. Οι μελωδίες της φωνής είναι επιτηδευμένες μεν ανέμπνευστες δε. Σποραδικά, στίχοι της κατηγορίας WTF συμπλήρωσαν την απογοήτευση.

 

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά έμεινα με την εντύπωση ότι έδωσαν στην Apple "δεύτερα" κομμάτια κρατώντας το καλύτερο υλικό τους για επόμενο album.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρξαν πολλες αντιδρασεις παντως με την τακτικη της εταιριας/μπαντας/μανατζμεντ, το να στειλει δηλαδη σε 500 εκατομμυρια κοσμο το αλμπουμ ακομα και με το ζορι (ακομα και σε αυτους δηλαδη που δεν το ζητησαν, δεν ακουν/γουσταρουν U2 κτλ).που ξυπνησαν ενα πρωι και ειδαν εγκατεστημενο το αλμπουμ μεσα στη συσκευη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω 1-2 κομματάρες όπως σε κάθε άλλο album τους. Οι μελωδίες της φωνής είναι επιτηδευμένες μεν ανέμπνευστες δε. Σποραδικά, στίχοι της κατηγορίας WTF συμπλήρωσαν την απογοήτευση.

 

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά έμεινα με την εντύπωση ότι έδωσαν στην Apple "δεύτερα" κομμάτια κρατώντας το καλύτερο υλικό τους για επόμενο album.

 

+1000

 

αν και ο Larry παιζει τα καλυτερα ντραμς της ζωης του σε αυτο το αλμπουμ αυτο δεν αρκει

 

;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτό που λέει ο ritchie δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει. Πως θα στο εγκαταστήσει αν δεν το έχεις επιλέξει;

  Εν ολίγοις ο Χαριλάτρον μιλά την αλήθεια σχετικά με το άλμπουμ. Είναι στον αυτόματο πιλότο. Μακάρι ωστόσο να έχουν και καλύτερα τραγουδάκια (χλωμό σαν κάτι από Πόε) και να τα κρατάνε για αργότερα.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτό που λέει ο ritchie δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει. Πως θα στο εγκαταστήσει αν δεν το έχεις επιλέξει;

 

 

 

Νομιζεις. Εχει γινει χαμος με αυτη την επιθετικη διαφημηση.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2756790/Apple-responds-U2-album-complaints-Tech-giant-lets-users-remove-Songs-Of-Innocence-one-click.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώ. Έλα μνι στον τόπο σου. Ειλικρινά δεν γνώριζα ότι κάτι τέτοιο μπορούσε να γίνει αλλά θα μου πεις εδώ σου έρχεται 180+ € λογαριασμός γιατί το μούλικό σου αγόρασε 500 μπανάνες για το Donkey Kong μέσω της πιστωτικής σου κάρτας. "It's a new world, Golde" που λέει κι ο Τέβιε.

Όπως και να 'χει. Αυτή η μπανάνα είναι τσάμπα.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180+ € λογαριασμός

 

 

 

 

Μια squier tele δηλαδης.

Και μια διευκρινηση, δε διεθεσαν οι U2 δωρεαν το αλμπουμ αλλα η Αpple, η οποια εδωσε καποια εκατομμυρια στην μπαντα γι'αυτο το λογο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια squier tele δηλαδης.

η Αpple η οποια εδωσε καποια εκατομμυρια στην μπαντα γι'αυτο το λογο.  ;)

 

Η μαμά μου με είχε πει όταν ζούσε, πως άμα μεγαλώσω θα με δίνουν και μένανε μύρια οι εταιρίες, ακόμα όμως είμαι ανήλικος.

Έχω βέβαια τέλε σκουίαρ, αλλά οι εταιρίες περιμένουν πρώτα να μεγαλώσω για να με δώσουν το μπαγιόκο.

 

Άτιμη ενηλικίωση αργεί ακόμης λαίμαι 8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου