Προς το περιεχόμενο

U2- songs of innocence


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ολο αυτο το σκηνικο τι ηταν βρε Trolley, αν οχι διαφημιση της Apple? Η Apple αγορασε τo αλμπουμ τους για ενα λογο, για να διαφημιστει μεσω της μπαντας. Και καλα εκανε.

 

Καλά έκανε;;..

Τότε ποια είναι η διαφωνία σου;

Τι ακριβώς είναι γλοιώδες;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η ολη εμπλοκη της μπαντας ειναι γλοιωδης. Η Apple καλα κανει και χωνει χρηματα για να διαφημιστει με καθε τροπο, οι U2 τι ψαχνουν? Δεν εχουν ακομα αρκετα εκατομμυρια στον λογαριασμο τους? Χρειαζεται να γινουν διαφημιστες της καθε Apple? "Pathetic" που λενε και στο χωριο μου. :-X

 

@Αtreu73, το "The Joshua Tree" ειναι το μονο αλμπουμ τους που υπαρχει στη δισκοθηκη μου. Και τα εχω ακουσει ολα. Εκτος του τελευταιου. Εξαιρετικο αλμπουμ, αλλα και με εναν Brian Eno μεσα να βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τους U2, ηταν, ειναι και θα παραμεινουν μια υπερτιμημενη ανεμπνευστη μπαντουλα.

 

η οποια εβγαλε 2 απο τα κορυφαια album της δεκαετιας του 80 (The Unforgettable Fire,The Joshua Tree),το καλυτερο  album της δεκαετιας του 90 και ενα απο τα καλυτερα album ολων των εποχων   (Achtung Baby),2 ΦΟΒΕΡΑ ακομα album (Zooropa & Pop το 93 & 97) και μια ΔΙΣΚΑΡΑ το 2000 (All That You Can't Leave Behind)

 

LIVE δε παραμενουν ισως η καλυτερη ροκ μπαντα στον κοσμο...και ας ειναι 50 χρονων ανθρωπΕς... ;)

 

αλλα και με εναν Brian Eno μεσα να βοηθαει.

 

δεν υπαρχει album των U2 χωρις τον Brian Eno μετα το  Unforgettable Fire

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δες τους και τα λεμε...

 

Ενταξει μετα τους Deep Purple για να μη μου στεναχωριεσαι... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μετα τους Deep Purple για να μη μου στεναχωριεσαι... ;D ;D

Mη το χαλας τωρα. Επρεπε να πεις "μετα τους Rolling Stones" ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple τους πλήρωσε για να το αγοράσει (φήμες λένε για πάρα πολλά εκατομμύρια) και να το μοιράσει ως δώρο.

 

 

 

 

Η Apple εδωσε γυρω στα 150 εκ δολλαρια (για διαφημιση και direct payment στους U2).....δηλ τα κερδη....μιας....ημερας λειτουργιας της....και ενα ΑΣΤΕΙΟ ποσοστο της ρευστοτητας της (η Apple εχει αυτη τη στιγμη CASH FLOW,οχι κεφαλαιοποιηση,μεγαλυτερο απο 150 ΔΙΣ δολλαρια)

 

 

Μου κανει εντυπωση ομως που δεν εκαναν το ιδιο και με τους Deep Purple... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση ομως που δεν εκαναν το ιδιο και με τους Deep Purple... ;D

H Apple φημιζεται για δυο πραγματα: τα υπερκοστολογημενα προϊοντα της και το κακιστο μουσικο της γουστο...reading2.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Apple φημιζεται για δυο πραγματα: τα υπερκοστολογημενα προϊοντα της και το κακιστο μουσικο της γουστο...reading2.gif

 

Ο Jobs, λέει στη βιογραφία του ότι γύριζε μετά από τη δουλειά στο τεράστιο και άδειο από έπιπλα σπίτι του, και άκουγε DYLAN καθισμένος στο πάτωμα με παρέα ένα μπουκάλι κρασί για να κουλάρει...

 

Με τα δικά μου γούστα είχε γούστο ΑΡΙΣΤΟ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Jobs, λέει στη βιογραφία του ότι γύριζε μετά από τη δουλειά στο τεράστιο και άδειο από έπιπλα σπίτι του, και άκουγε DYLAN...

Με τρελαινει οταν επιβεβαιωνομαι... :P ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου