Προς το περιεχόμενο

Garage Band σε PC


ThisIsSparta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα στο forum!

 

Ίσως λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τρέξει κάποιος το garage band σε pc και τις εντυπώσεις του..βρήκα κάποια site που μπορείς να το κατεβάσεις σε μια μορφή που υποστηρίζεται από pc, αλλά δεν νιώθω και πολύ εμπιστοσύνη..

 

Ps. please μην κάνουμε το θέμα Mac Vs PC...  ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

garageband σε Pc, δεν έχω ξανακούσει...απλά ξέρω αυτό

http://www.garagebandforwindows.info

χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει

" but one thing I want to tell you is that GarageBand PC version is not provided officially but its even not illegal to use it, its all about Android Emulator which will help you use GarageBand on PC"

Ελπίζω να μήν πόσταρα καμμία πειρατεία και με πλακώσει ο Αδμιν

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για πειρατικό, ένα παρολάκι πάντως το έπαιζα ότι θα έχει μέσα πιο πολλούς ιούς από τη Δυτική Αφρική  ;D ;D ;D

 

 

Sparta υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές από το να ψάχνεις κάτι μέτριο που δεν υπάρχει κιόλας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είμαι στην φάση που προσπαθώ να αποφασίσω ποιό πρόγραμμα να ασχοληθώ να μάθω (Cubase, Ableton, Fruity loops..) και μια από τις επιλογές ήταν και το Garageband που όμως παίζει μόνο σε Mac (που δεν έχω). Το σκεπτικό ήταν να το δοκιμάσω και αν δω οτι μου αρέσει πιο πολύ όοοοοταν αλλάξω υπολογιστή να σκεφτώ mac.

 

Προς το παρόν δεν έχω εμπειρία με κανένα πέρα από το να γράψω ένα-δύο tracks, εννοώ να βάλω και drum loop, effects through DAW κτλ.

 

..μάλλον θα ανοίξω νέο θέμα για προτάσεις ποιό είναι το καλύτερο για αρχάριο..

Thanx!

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου λίγο περίεργα δε σκέφτεσαι; Από τα τόσα πολύ καλά εργαλεία που τρέχουν ΚΑΙ στα δύο λειτουργικά (ώστε αν θες στο μέλλον να πας σε mac), εστιάζεις σ' αυτό που ΔΕΝ τρέχει σε windows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θωμας το ΧΑΡΙΖΕΙ το X3 (IMNSHO το καλυτερο daw στην αγορα αυτη τη στιγμη),do yourself a favor..... ;)

 

http://www.thomann.de/gr/cakewalk_sonar_x3_studio.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου λίγο περίεργα δε σκέφτεσαι; Από τα τόσα πολύ καλά εργαλεία που τρέχουν ΚΑΙ στα δύο λειτουργικά (ώστε αν θες στο μέλλον να πας σε mac), εστιάζεις σ' αυτό που ΔΕΝ τρέχει σε windows...

 

Βασικά να ξεκαθαρίσω λίγο τι σκέφτομαι: θέλω να ξεκινήσω να ασχολούμαι λίγο με ηχογράφηση σπίτι, όχι πολλά πράγματα αρχικά - δεν θέλω να φτιάξω δίσκο - απλά να μπορώ να ηχογραφήσω 1-2-3 κιθάρες, κανα μπασάκι, να βάλω καμιά λούπα drums κτλ για να μπορώ να ακούσω ολοκληρωμένα ιδέες για τραγούδια κτλ.

Προς το παρόν δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με κανένα πρόγραμμα και ψάχνω με ποιό να ασχοληθώ να μαθαίνω ΑΛΛΑ θέλω κάτι σχετικά εύκολο να το μάθεις. Έχω μέσω της κάρτας ήχου μια version του Ableton (Lite νομίζω) και το Line6 Pod farm με αρκετά vsts..

 

Να ξεκινήσω να μαθαίνω αυτό ή είναι πολύ περιορισμένο οπότε να το αγνοήσω και να κοιτάξω σε κάτι άλλο ??

 

 

Ο Θωμας το ΧΑΡΙΖΕΙ το X3 (IMNSHO το καλυτερο daw στην αγορα αυτη τη στιγμη),do yourself a favor..... ;)

 

http://www.thomann.de/gr/cakewalk_sonar_x3_studio.htm

 

SF πόσο εύκολο είναι αυτό για να μάθει κάποιος εντελώς αρχάριος να το χρησιμοποιεί?

Vs Ableton ποιό θα πρότεινες?

 

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vs Ableton ποιό θα πρότεινες?

 

Τωρα συγκρινεις την Rolls Royce με το Zastava... ;D

 

πόσο εύκολο είναι αυτό για να μάθει κάποιος εντελώς αρχάριος να το χρησιμοποιεί?

 

Οσο ΟΛΑ τα DAW....το συγκεκριμενο ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ και ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΙ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ειναι σχετικα απλο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω : με το πρόσφατα εκδοθέν OS X Yosemite, η Apple έκανε (ακόμη πιο) τούμπανο το Garageband, δίνοντας επιπλέον 15GB από λούπες, ήχους, μουσικές φράσεις κλπ. Παραμένει λοιπόν η νο.1 λύση για να εισαχθεί κάποιος στον κόσμο των DAW, αν έχει Mac. Ασφαλώς, εξακολουθεί να υστερεί απέναντι σε μεγάλα DAW όπως το Sonar, ή το Cubase, η το Live.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου