Προς το περιεχόμενο

Garage Band σε PC


ThisIsSparta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα συγκρινεις την Rolls Royce με το Zastava... ;D

 

Αγαπητέ εδώ θα διαφωνήσω,ετσι δεν βοηθάς αλλά μπερδεύεις έναν νέο.

Το Ableton live 9 αυτή την Στιγμή είναι το νούμερο ένα και δεν το λέω εγώ.Δεν λέω ότι δεν είναι αξιόλογο το Sonar αν και αυτό είναι θέμα το τι θα βρει να τον βολέψει όπως τον καθένα μας  ;) )

 

Έχει εργαλεία που τα υπόλοιπα δεν έχουν εδώ όμως υπάρχει ένα αλλά! χρησιμοποιείτε πιο πολύ για ηλεκτρονική μουσική  ;)

 

πολύ φιλικά  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το Ableton live 9 ειναι ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ προγραμμα για να παιζει καποιος ζωντανα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ μουσικη,φυσικα ουτε ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ δεν αγγιζει σαν recording daw το SONAR,PROTOOLS,CUBASE κτλ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ableton live 9 ειναι ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ προγραμμα για να παιζει καποιος ζωντανα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ μουσικη,φυσικα ουτε ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ δεν αγγιζει σαν recording daw το SONAR,PROTOOLS,CUBASE κτλ.

 

Γράφει και δουλεύει και σε sension view και σε arrangement view για αυτό και είναι πρώτο  ;) πέρα από αυτό ΟΚ στα υπόλοιπα και εγώ από τα πάρα πάνω που ανέφερες προτιμώ με διαφορά Logic pro x  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε thisissparta όλα τα DAW προγράμματα  έχουν έκδοση trail για ένα μήνα δούλεψε κάποια από αυτά και δες τι θα σου κάτσει καλύτερα η πιο εύκολο σε χρήση.Αν δεν είσαι της ηλεκτρονικής μουσικής (από αυτά που έχεις γράψει μάλλον δεν είσαι) μην πας για Ableton όσα σου είπαν οι παρα πάνω από μένα είναι όλα αξιόλογα.

 

Εκτος αν πας για Mac στο όπιο θα δεις και τις άλλες πλατφόρμες  :) αυτά από μένα και καλό θα είναι να μην βιαστής πάρε τον χρόνο σου και δοκίμασε πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτό http://www.reaper.fm/

Εάν δεν θέλεις να δώσεις χρήματα (έχει 60$ αλλά το trial δεν λήγει ποτέ).

Είναι ελαφρύ και το τρέχω σε ένα αρχαίο νέτμπουκ χωρίς προβλήματα .

Γενικά έχει πολλά καλά εάν διαβάσεις τι κάνει .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον foxxx με αυτά που έγραψε και με το

Εκτος αν πας για Mac στο όπιο θα δεις και τις άλλες πλατφόρμες  Smiley αυτά από μένα και καλό θα είναι να μην βιαστής πάρε τον χρόνο σου και δοκίμασε πρώτα.

Διαφωνώ με το ότι το Live δεν είναι κάλο στο recording. Πιστεύω ότι στέκεται αντάξια απέναντι στα άλλα DAW. Εξαλου δεν υπάρχει κανένα DAW που κάνει κάτι παραπάνω από τα άλλα DAW, όλα κάνουν τα ίδια. Οι διαφορές είναι για το marketing και για να γίνονται απλά συζητήσεις στο ιντερνετ.

Επίσης σε θέμα tutorials live, logic είναι κυρίαρχα αυτήν την στιγμή. Σημαντικό για έναν αρχάριο που δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις και θέλει να μάθει από μόνος του.

Σημειωση: μιλάω για ηλεκτρονική μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαλου δεν υπάρχει κανένα DAW που κάνει κάτι παραπάνω από τα άλλα DAW, όλα κάνουν τα ίδια. Οι διαφορές είναι για το marketing και για να γίνονται απλά συζητήσεις στο ιντερνετ.

Καθε μερα μαθαινουμε και κατι καινουργιο...reading2.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτό http://www.reaper.fm/

Εάν δεν θέλεις να δώσεις χρήματα (έχει 60$ αλλά το trial δεν λήγει ποτέ).

Είναι ελαφρύ και το τρέχω σε ένα αρχαίο νέτμπουκ χωρίς προβλήματα .

Γενικά έχει πολλά καλά εάν διαβάσεις τι κάνει .

 

 

Κι εγω αυτο εχω και κανω τη δουλεια μου μια χαρα. δεν το εχω πληρώσει ακόμη. Τωρα αν λήξει το trial δεν ξερω τι συμβαινει. Πως συνεχίζει να δουλευει; Ποια η διαφορα;

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις

Αν και για να ειμαι ειλικρινης με μπερδεψατε καπως  ;D  ;D

 

Να θεσω αλλιως το ερωτημα:

Ποιο ειναι το πιο ευκολο daw για να ξεκινησεις να ασχολεισαι?

Δεν με πειραζουν οι πολλες δυνατοτητες αρκει να εχει τα βασικα (γραφω tracks, προσθετω εφε, drum loop αντε και κανα synth loop).

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις

Αν και για να ειμαι ειλικρινης με μπερδεψατε καπως  ;D  ;D

 

Να θεσω αλλιως το ερωτημα:

Ποιο ειναι το πιο ευκολο daw για να ξεκινησεις να ασχολεισαι?

Δεν με πειραζουν οι πολλες δυνατοτητες αρκει να εχει τα βασικα (γραφω tracks, προσθετω εφε, drum loop αντε και κανα synth loop).

 

 

To GarageBand :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου