Προς το περιεχόμενο

Noiz.gr Jam & G.A.S. '14 - After


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάνα, δεν μας κολλάει τα ένσημα  ;D ;D ;D

 

Ειρωνεύεσε κιόλας Σαγματοποιέ? Νομίζεις πως η ανάφτυξη θα έρθει?

    Είσαι γελασμένος, μόνο οι Παράγκας μπορούν. Θα παίζεις με γίπσον Θάντερμπερντ και θα λες ευχαριστώ στο σατράπη αντιπρόσωπο των τροικανών, ιδιοκτήτη του πόρδουμε λαίμαι για τη δυνατότητα.

 

Φτου τσου λαίμαι  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Ειρωνεύεσε κιόλας Σαγματοποιέ? Νομίζεις πως η ανάφτυξη θα έρθει?

   Είσαι γελασμένος, μόνο οι Παράγκας μπορούν. Θα παίζεις με γίπσον Θάντερμπερντ και θα λες ευχαριστώ στο σατράπη αντιπρόσωπο των τροικανών, ιδιοκτήτη του πόρδουμε λαίμαι για τη δυνατότητα.

 

Φτου τσου λαίμαι  ;D ;D

 

Άκου να δεις φίλος, εμείς έχουμε συμβόλαιο με τους Paragas για τρεις δίσκους και μια παγκόσμια περιοδεία λαίμαι.

 

Αν μας απολύσεις θα καταφύγουμε στον δικηγόρο μας- το γνωστό εργατολόγο LK- και θα απαιτήσουμε τα μισθά μας και βαρβάτη αποζημίωση για ψυχική οδύνη.

 

Νόμος είναι το δίκιο του (μουσικού) εργάτη, αιμοδιψή εργοδότη λαίμαι  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου να δεις φίλος, εμείς έχουμε συμβόλαιο με τους Paragas για τρεις δίσκους και μια παγκόσμια περιοδεία λαιμαί.

 

Αν μας απολύσεις θα καταφύγουμε στον δικηγόρο μας- το γνωστό εργατολόγο LK- και θα απαιτήσουμε τα μισθά μας και βαρβάτη αποζημίωση για ψυχική οδύνη.

 

Νόμος είναι το δίκιο του (μουσικού) εργάτη, αιμοδιψή εργοδότη λαίμαι  ;D

 

Φίλοους, χάσατε, ο δικεόρος σας λαίμαι έχει ειδικότητα στα ανήλικα, υμείς είστε για το λόφο Καστα, που έτσι και αλλέως θα πάτε, μόλις ο χασοδίκης σας ακούσει την ετυμηγορία

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ άλλων που δεν πρόλαβα να μιλήσω πέρα απ οσους έλαμψαν δια της απουσίας τους ήταν και ο Σάκης νομίζω (Sakis_Gallo); νομίζω πως τον αναγνώρισα αλλά μεχρι να τον πετύχω την είχε κάνει. Επίσης πρέπει να γίνει κατι πιο οργανωμένο να κατέβει και το νοιζ του Βορρά :) Πάντως να ξέρετε όσοι λείπατε σας συζητήσαμε :)

 

Νεξτ τάιμ απο κοντά :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι ο Νίκος που είχα φέρει και έπαιζα την Parker την κυριακή στο Jam.

Κατά την προσφιλή μου συνήθεια, παρακολουθούσα το θέμα χωρίς να γράψω κάτι (5-6 χρόνια στο forum αυτό κάνω  :P). Νομίζω όμως οτι ήρθε ο καιρός για το πρώτο ποστ!

 

Καταρχήν, ευχαριστώ πολύ τον Αντρέα, ιδιοκτήτη των Stage Studios, για την ευγένεια και την καλή του διάθεση. Νομίζω οτι συμφωνούμε όλοι οτι, μακάρι όλοι οι ιδιοκτήτες studio να ήταν έτσι...

 

Ευχαριστώ τον Yameth για την οργάνωση του event και για το οτι ειναι ενας γνήσιος gentleman!

Ήταν μια καλή ευκαιρία να συσχετίσω nicknames με πρόσωπα, μετά από τόσο καιρό. Βέβαια, αν και έκατσα περίπου 7 ώρες στο στουντιο, ο χρόνος αποδείχτηκε λίγος για να μιλήσω με όλους ή να τζαμάρουμε. Να το κάνουμε πιο συχνά φίλε Γιάννη! Επίσης δεν βρίσκω ούτε εγώ ασχημη την ιδέα για κονκαρδες με nicknames την επόμενη φορά. Από 'κει και πέρα:

nasokosm - πολύ καλές κατασκευές, καλός κιθαρίστας και... ντράμμερ(!) χάρηκα που σε γνώρισα και τζαμάραμε, περιμένω κι άλλες κατασκευές (ίσως με μπράτσο με λεπτό προφίλ και Jumbo τάστα  ::)

Thanozin - πολυ ευγενής, χάρηκα που σε γνώρισα, πανέμορφη strat, θα χαρώ πολύ να παίξω με την thinline οταν θα ειναι έτοιμη (ίσως μια μάζωξη με nasokosm και Hellfire...)

ΗellFire - χάρηκα που σε γνώρισα, πολύ ωραία η tele (το blankspot τελικά υφίσταται;) να ξανασυναντηθούμε!

panorios - από τους πιο συμπαθείς και ευγενείς ανθρώπους που γνώρισα. Το ΄χει στην κιθάρα, αλλα και στο μπάσο! Θα τα πούμε σύντομα από κοντά, ειμαστε και κοντογείτονες!

fusiongtr - ωραίος ο παίχτης, ευχαριστώ για τα tips!

Terry RoscoeBeck5 - μέγιστος μπασίστας, ευχαριστώ για το jam, ας το ξανακάνουμε!

Costas Siachamis - φοβερός πληκτράς - και μια ιστορία: ειμαι με τον panorios και τον Hellfire στην μια αιθουσα και χαζευουμε το kemper. Στο μεταξύ στην διπλανη αιθουσα τα παλικαρια χώνουν. Βγαίνω μετά απο λίγο και πέφτω πάνω στον Κώστα, ο οποίος ειναι σαν να εχει κανει ντους, φορωντας πουκάμισο. Όπα, σκεφτομαι, επιτέλους ενας ντραμερ.

-Nτραμερ εισαι φιλε;

-Όχι, πληκτράς!!

-Και πως έγινες έτσι; Απο τα πλήκτρα;;

Βέβαια μετά τζαμάραμε και τον άκουσα να τα δίνει όλα. Πολύ καλός. Αν θες ποτέ κιθαριστα... ;)

Longshadow - φοβερός κιθαρίστας, με ωραίο phrasing που ζήλεψα! Να ξανατζαμαρουμε στην πρώτη ευκαιρία.

Ειδική μνεία στην ηρωική γυναίκα που βρέθηκε μόνη, ανάμεσα σε τόσους μαντραχαλαίους. Σοφία, σορυ που δεν ήξερα το συκεκριμένο κομματι του Dylan. Την επόμενη φορά να σε ακούσουμε να τραγουδάς κιόλας  :)

Ευχαριστω επίσης τον φίλο που φαινόμαστε να τζαμαρουμε στο πρώτο clip του HellFire με την πράσινη μπλόυζα. Με ανέχτηκε τοσην ώρα με το χαμόγελο στα χείλη :) Πολύ ευγενικός και δεν ξέρω και το όνομα του. Όπως πολυ καλός μπλουζίστας και ο φίλος που τζαμάραμε στο τελευταιο βίντεο του nasokosm.

 

Σορυ για το τεράστιο ποστ - 5 χρόνια σιωπής ηταν αυτά...

Σας ευχαριστώ όλους, και εις άλλα με υγεία, σύντομα :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι ο Νίκος που είχα φέρει και έπαιζα την Parker την κυριακή στο Jam.

Κατά την προσφιλή μου συνήθεια, παρακολουθούσα το θέμα χωρίς να γράψω κάτι (5-6 χρόνια στο forum αυτό κάνω  :P). Νομίζω όμως οτι ήρθε ο καιρός για το πρώτο ποστ!

Δεν άντεξες έτσι? ;D ;D ;D ;D

 

Καλώς ήρθες Νίκο στο Noiz (στην παρέα είσαι από την Κυριακή). 8)

 

Εμείς ευχαριστούμε, ένας πολύ καλός παίκτης ακόμα (και ευγενέστατο παιδί) μπαίνει στην παρέα μας.

 

Και το πιο σημαντικό.... παίζει και fusion. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκος προχθές σε μνημόνευα σε έναν φίλο, χαίρομαι που βρήκες χρόνο και θαρρος ;D να κανεις το πρώτο σου ποστ. ;D

 

Όταν έφυγες απο το studio, νομίζω ήταν την στιγμή που μπήκε ο Κώστας με τον φίλο του ,που ρωτούσε ,¨που το βρήκες αυτο το ξυλο?¨ ,¨ Έχεις άλλο να βγάζει σώμα απο μπάσο¨Πφφφφ ( ξεφυσιμα καπνού), ¨αυτο άμα το κόψουμε και του βάλουμε αυτιά, δεν βγάζει μπασο¨?

Χαχα ,όχι αυτο δεν το είπε.

 

Νομίζω αγριευτηκες (και εσυ) ,δικαιολογημενα, και την έκανες. ;D

 

Κάτσαμε με τον panorius και καταλήξαμε στο συμπέρασμα οτι,και ευτυχώς γιατι θα το παθαινα το εγκεφαλικό, οτι τα dead spots ειναι νότες που δεν έχουν sustain όταν τις χτυπάς ανοικτές πανω στο μπράτσο.

Όταν χτυπάς την νότα ανοικτή και ακούγετε ενώ στο bend χάνεται, τότε ειναι θέμα σεταρισμα τις.

Το λογικό συμπέρασμα της στιγμής ήταν οτι φταιει το action που ήταν πολυ χαμηλό στην μι.

 

Το πρόβλημα λύθηκε το ίδιο βράδυ με σεταρισμα.

 

Fusion,ο άνθρωπος ειναι επαγγελματίας μουσικός ΛΑΙΜΑΙ.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....θα δώσω το πουκάμισο δωρεά στην επόμενη κλήρωση...

Χωρίς να το πλύνεις εννοείται ....

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου