Προς το περιεχόμενο

Everyday hero


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιο κομματι και ωραια φωνη!

Προσεξτε λιγο την παραγωγη γιατι το αδικει κατα τη γνωμη μου (εκτος κι αν αυτον το ηχο θελατε)!

Σουπερ!

Ακριβως αυτα που θα εγραφα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Και η πλάκα είναι ότι ο Τέρρυ (που σπέρνει κι εδώ ανελέητα), παίζει σαν τον ίδιο τον Lynott.

Απίστευτος!!!!!!!!!

 

 

Να είσαι καλά (και τα άλλα παιδιά που έγραψαν για το μπάσο), αλλά...

 

Κόψε όμως λίγο τις... σπορές  ;D γιατί θα έχεις και τον «δεύτερο έγχρωμο Ευρωπαίο»*

 

* Θα σηκωθεί από τον τάφο του ο αείμνηστος με αυτά που λέγονται και θα ψάχνει να βρει τον... «ίδιο»  ;D

 

 

Η αλήθεια είναι ότι τόσο οι Lizzy, όσο και ο Lynnot είναι μεγάλες μου αγάπες/ επιρροές.

 

Ιδιαίτερα ο αείμνηστος, ήταν ένας από τους λόγους που έπιασα το μπάσο.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο(Delta) και Κωστα(cos),σας ευχαριστουμε παρα πολυ!

Στα της παραγωγης ειναι δικο μου καθαρα το φταιξιμο.

Πρεπει να αρχισω να δινω μεγαλυτερη βαση στο ζητημα αφου βεβαιως μαθω μερικα πραγματα.

* Θα σηκωθεί από τον τάφο του ο αείμνηστος με αυτά που λέγονται και θα ψάχνει να βρει τον... «ίδιο»  ;D

 

Να αφησεις και μαλλι αφανα να μη σε γνωρισει. ;D ;D :-*

Αφου σαι παικταρα ρε,δεν κρυβεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα της παραγωγης ειναι δικο μου καθαρα το φταιξιμο.

Πας να μου φας την δουλειά? >:(

 

Κόψε όμως λίγο τις... σπορές

Στην αρχή είπα να γράψω "γαζώνει" που είναι και πιο ακριβές, αλλά σκέφτηκα .... "καλύτερα γεωργός από μόδιστρος". ;D ;D ;D ;D

 

Είσαι φοβερός ρε φίλε, χαίρομαι να σε ακούω. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλη την αγάπη που (ελπίζω να) ξέρετε ότι σας έχω, αυτό είναι το πρώτο κομμάτι της συνεργασίας που δε μου άρεσε. Οπωσδήποτε καλοπαιγμένο, με την πολύ ωραία χροιά της φωνής του Γιώργου και με αναμενόμενα ωραίο μπάσο και κιθάρες (αλλά ρυθμικά τεμπέλες απ' την άποψη ότι παίζουν υπερβολικά απλά ενώ ξέρουμε ότι υπάρχει δυνατότητα για πολύ παραπάνω) , αλλά τα θετικά για μένα σταματούν εκεί καθώς σα σύνθεση δε βρήκα κάτι που να με δεσμεύσει.

 

Επίσης βρήκα ολίγον εκτός κλίματος το αρχικό και επανεμφανιζόμενο στα ενδιάμεσα ριφοσόλο που παραπέμπει σε παλιούς Iron Maiden. Ίσως αν το κομμάτι ήταν καθαρόαιμο μέταλ π.χ., να μη με πείραζε.

 

Αυτά επαναλαμβάνω με όλη μου την αγάπη αλλά για να μη σχολιάζουμε πάντα μόνο τα θετικά.

 

Ειπα να μην γραψω αλλα αφου ο Σπυρος εγραψε αυτο που σκεφτηκα και γω ,ας γραψω.

Εμενα δεν μου αρεσε καθολου μαγκες και σορυ κιολας.Καμια σχεση με τη southila που εχετε ανεβασει πριν.Ουτε σαν συνθεση ουτε σαν ενορχηστρωση με τις μειντενικες κιθαρες ,τα ενοχλητικα σε φασεις τυμπανα και δυστηχως ουτε σαν σολο(σορυ Γιωργη).Αυτο που μου αρεσε ειναι η φωνη και ο τροπος που ο Γιωργος χειριζεται τον Αγγλικο στιχο.Μου αρεσει, μου κανει Αμερικανικος νοτος καπως και γουσταρω.

  Γενικα εχω κανει μια στροφη στον σχολιασμο κοματιων και κοβω καπως το ολα καλα και σουπερ και αποφασισα να λεω την αληθεια ,αυτο που εισπρατω δηλ οταν το ακουω.Ετσι και στα δικα μου προτιμω το χωσιμο πατα το ευχολογιο.Μεγαλα παιδια ειμαστε και αντεχουμε και λιγο εντονη κριτικη.

 

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

   Γενικα εχω κανει μια στροφη στον σχολιασμο κοματιων και κοβω καπως το ολα καλα και σουπερ και αποφασισα να λεω την αληθεια ,αυτο που εισπρατω δηλ οταν το ακουω.Ετσι και στα δικα μου προτιμω το χωσιμο πατα το ευχολογιο.Μεγαλα παιδια ειμαστε και αντεχουμε και λιγο εντονη κριτικη.

 

 

+10000

 

Και πολύ καλά κάνεις.

 

Εξάλλου όπως άπαντες γνωρίζουμε, τα κομμάτια που ανεβαίνουν εδώ είναι αποτέλεσμα του χόμπι μας, της πλάκας μας κλπ.

 

Δεν τρέχει τίποτα αν κάτι αρέσει ή δεν αρέσει οπότε feel free to shoot και so say we all

 

ΥΓ: Lizzy λαίμαι φίλος, όχι Maiden  ;)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να μην γραψω αλλα αφου ο Σπυρος εγραψε αυτο που σκεφτηκα και γω ,ας γραψω.

Εμενα δεν μου αρεσε καθολου μαγκες και σορυ κιολας.Καμια σχεση με τη southila που εχετε ανεβασει πριν.Ουτε σαν συνθεση ουτε σαν ενορχηστρωση με τις μειντενικες κιθαρες ,τα ενοχλητικα σε φασεις τυμπανα και δυστηχως ουτε σαν σολο(σορυ Γιωργη).Αυτο που μου αρεσε ειναι η φωνη και ο τροπος που ο Γιωργος χειριζεται τον Αγγλικο στιχο.Μου αρεσει, μου κανει Αμερικανικος νοτος καπως και γουσταρω.

  Γενικα εχω κανει μια στροφη στον σχολιασμο κοματιων και κοβω καπως το ολα καλα και σουπερ και αποφασισα να λεω την αληθεια,αυτο που εισπρατω δηλ οταν το ακουω.Ετσι και στα δικα μου προτιμω το χωσιμο πατα το ευχολογιο.

Kαι πολυ καλα κανεις Γεωργιε,ετσι πρεπει.

Να τα λεμε οπως τα ακουμε και τα σκεφτομαστε.

Ακομα κι αν δε συμφωνουμε-αλλωστε πως θα μπορουσε να ειναι αλλιως-μας κανεις καλο και να 'σαι σιγουρος οτι λαμβανουμε υποψιν αυτα που λες,ακομα κι εκεινα που ειναι θεμα γουστου.

Να συνεχισεις να το κανεις στεγνα στα κομματια που βαζουμε,δεν υπαρχει κανενα προβλημα απο την παρτη μας.

Μεγαλα παιδια ειμαστε και αντεχουμε και λιγο εντονη κριτικη.

Ετσι ακριβως.Παλι σωστος εισαι.

 

Με προλαβε ο ογκολιθας που το εχει και πιο πολυ το λεγειν. ;D

 

Στο θεμα μας τωρα Γεωργιε,που ειπαμε οτι μενεις? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Στο θεμα μας τωρα Γεωργιε,που ειπαμε οτι μενεις? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εσύ θα πάθεις καμμιά ζημιά με τόσους... καφέδες  ;D ;D ;D

 

Αν και σύμφωνα με... έγκυρες πηγές, ο Γιώργος διαθέτει καλό τσίπουρο  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου