Προς το περιεχόμενο

Κρέμασμα σε αγγελία


sideFX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει πάρα πολλες συναλλαγες με παιδια του noiz και ειναι πραγματικά απίστευτο τι ποικιλία υπάρχει….Από την εμπειρία μου πάντως οταν θέλεις πολύ να αγοράσεις κάτι τρέχεις επιτόπου.Και από την πλευρα του πωλητή όποιος δείξει το χρώμα του χρήματος πρώτος….

 

Φιλε sideFX δε μπορω να κατηγορήσω απόλυτα τον πωλητη.Θα σου πω μια πολυ προσφατη ιστορια μου απο την αναποδη.Πουλαω κατι , με παιρνει τηλ , μου λεει στειλε μου IBAN να σου στειλω προκαταβολη σημερα (για ….αρραβωνα) και σε λιγες μερες ερχομαι και το παιρνω.Περνανε 2 μερες και οχι μονο λεφτα δε μπηκανε (ενω εγω προσφερα απλοχερα τα στοιχεια μου) αλλα εαν δεν επαιρνα εγω τηλεφωνο να μαθω τι εγινε θα περιμενα ακομα.Και η δικαιολογια ? Α τελικα το βρηκα καινουριο (!!!) ακομα πιο κατω απο την κατα 40 % μειωμενη απο καινουριο δικη σου τιμη.Λεμε τωρα…..

 

Για σκεψου λοιπον και εγω να ειχα αποσυρει την αγγελια και ακομα χειροτερα να απερριπτα αλλες προσφορες ?

 

δυστυχως ή ευτυχώς όποιος κουνησει το χρημα πρωτος λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντως ρε παιδια 3-4 φορες που εχω πουλησει δεν εκανα κρατηση σε κανεναν ενω μου προταθηκε...και δεν εχω την απαιτηση βεβαια να μου κανουν κ εμενα....οσο πιο ευγενικα γινεται δινεις στον αλλο να καταλαβει οτι "οποιος ΠΛΗΡΩΣΕΙ πρωτος το παιρνει".Καλως η κακως ΔΕΝ γνωριζομαστε κ απο χτες εκτος και αν η οποιοαδηποτε απροσωπη πολλες φορες συζητηση και ανταλλαγη αποψεων σε ενα φορουμ μας κανει να εχουμε εμπιστοσυνη στον ΑΓΟΡΑΣΤΗ/ΠΩΛΗΤΗ...και γι αυτο τα περι "αξιοπιστιας...μπεσας...κοκ" που ακουω καμια φορα σε στυλ κλαψας τα ακουω βερεσε.Ολα αυτα βεβαια δεν ειναι τιποτα αλλο παρα η αποψη μου και το πως λειτουργω ΕΓΩ!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σκεψου λοιπον και εγω να ειχα αποσυρει την αγγελια και ακομα χειροτερα να απερριπτα αλλες προσφορες ?

 

Αν είχες αποσύρει την αγγελία ΠΡΙΝ δεις το έμβασμα στο λογαριασμό σου, το σφάλμα θα ήταν όλο δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχες αποσύρει την αγγελία ΠΡΙΝ δεις το έμβασμα στο λογαριασμό σου, το σφάλμα θα ήταν όλο δικό σου.

 

Συμφωνω .Και πως θα φαινοταν όμως εαν το πουλούσα τελικα σε αυτους που επαιρναν τηλεφωνο και μετα απο λιγο εβλεπα εμβασμα στο λογαριασμο μου ?

 

Περα απο αυτο υπενθυμιζω οπως ειπα οτι δεν ειχα καν ενημερωση για το οτι ο αγοραστης αφου πηρε τα στοιχεια μου αλλαξε γνωμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αντίστοιχη περίπτωση μου έτυχε κι εμένα με μια κιθάρα χθες...Στείλε φιλε τα στοιχεια σου την πακεταρω ΤΩΡΑ και στη στελνω ΤΩΡΑ....

Στέλνω στοιχεια , μιλάμε ολα ΚΟΜΠΛΕ!!!

Τηλ μετα απο μιση ωρα...τελικά φίλε τη LAG ήρθε και την πήρε ένας απ το δίπλα χωριο...

Εκτιμώ την ειλικρίνεια και το ζόρι του καθενός για το χρήμα το ΑΜΕΣΟ(ειδικά όταν δηλώνει πρόβλημα και σκότωμα οργάνου) αλλά κι εγώ ρε φίλε τι ρόλο παίζω?

Δεν κακολογώ πάντως....αλλά δεν επικροτώ κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, ειλικρινά τώρα.... μόνο ο TakisMasterKey διαβάζει τι γράφω?? ::)

 

Και στις 2 περιπτώσεις, από την πρώτη κιόλας κληση (πριν πω ότι είμαι από επαρχία) ρώτησα εαν είμαι ο πρώτος ενδιαφερόμενος

 

και στις 2 διαφορετικές περιπτώσεις οι 2 διαφορετικοί πωλητές με διαβεβαίωσαν πως δεν έχει ενδιαφερθεί άλλος μέχρι εκείνη τη στιγμή για το πετάλι και πως είμαι ο πρώτος ενδιαφερόμενος. Από την πρώτη κλήση!

 

Έπειτα και στις 2 περιπτώσεις πάλι εγώ ήμουν αυτός που έκλεισε τελικά το πετάλι ΠΡΩΤΟΣ, έστειλα στοιχεία και με διαβεβαίωσε πως θα το στείλει. Σε ΕΜΕΝΑ. Και μετά με κρέμασε.

 

 

Δεν ανέφερα ποτέ οτι ζήτησα κράτηση, μιλάμε για κανονική, τελειωμένη συμφωνία αγοράς και τις 2 φορές.

 

Και ενδιαφέρθηκα πρώτος, και το έκλεισα πρώτος, και συμφώνησαν και οι 2 πως θα το στείλουν σε εμένα, και τις 2 διαφορετικές φορές.

 

 

 

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει πάρα πολλες συναλλαγες με παιδια του noiz και ειναι πραγματικά απίστευτο τι ποικιλία υπάρχει….Από την εμπειρία μου πάντως οταν θέλεις πολύ να αγοράσεις κάτι τρέχεις επιτόπου.Και από την πλευρα του πωλητή όποιος δείξει το χρώμα του χρήματος πρώτος….

Ήταν Θεσσαλονίκη και Αθήνα οι 2 πωλητές κι εγώ είμαι Κορινθία.

 

 

Παίδες ξαναλέω: μιλάμε για τελειωμένη συμφωνία, ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ. Σε φάση την άλλη μέρα το πρωί το στέλνει. Δεν ζήτησα από κανέναν ΠΟΤΕ να μου κάνει κράτηση.

 

Και για να το ξαναγράψω: στο πετάλι από Αθήνα κλείνει η συμφωνία Τετάρτη, και 2 μέρες μετά την Παρασκευή μου λέει ότι θα το δώσει αλλού, και στο πετάλι από Θεσ/κη κανονίσαμε τα πάντα την Πέμπτη και σήμερα έφαγα το άκυρο. Κανονικά έπρεπε να το στείλει χθές αφού κλείσαμε τα πάντα την Πέμπτη.

 

Δεν μπορώ να το εξηγήσω περισσότερο, όποιος δεν καταλαβαίνει το κρέμασμα 2 ολόκληρες μέρες μετά από κλεισμένο deal, λυπάμαι αλλά αρχίζω και πιστεύω ότι λειτουργεί παρόμοια με τους 2 τελευταίους πωλητες που πέτυχα. Ξαναλέω δεν ζήτησα κάποια κράτηση, ζήτησα να πάει στο ταχυδρομείο και να μου το στείλει.

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν Θεσσαλονίκη και Αθήνα οι 2 πωλητές κι εγώ είμαι Κορινθία.

 

 

Παίδες ξαναλέω: μιλάμε για τελειωμένη συμφωνία, ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ. Σε φάση την άλλη μέρα το πρωί το στέλνει. Δεν ζήτησα από κανέναν ΠΟΤΕ να μου κάνει κράτηση.

Προσωπικά εγώ δεν μίλησα για την άλλη μέρα..

Συμφωνήσαμε να μου την στείλει ΤΩΡΑ!!!! Με αντικαταβολή!!!!  :-X :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ δεν μίλησα για την άλλη μέρα..

Συμφωνήσαμε να μου την στείλει ΤΩΡΑ!!!! Με αντικαταβολή!!!!  :-X :-X :-X

Το "την άλλη μέρα το πρωί" το λέω γιατί και τα 2 deals ήταν 4-5 η ώρα το απόγευμα που απ'οσο ξέρω δεν ειναι ανοιχτά τέτοια ωρα τα ΕΛΤΑ, γι αυτό είπα την άλλη μέρα το πρωι

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω επικροτω αλλα ουτε και κακολογω τετοιες συμπεριφορες (πχ αν ο αλλος καιγεται για χρημα και μπορει να το χει ΤΩΡΑ γιατι να το χει σε 5 μερες?)Δεν θα μου αρεσε να μου το εκαναν και δεν θα ξαναενδιαφερομουν για συναλλαγη με τετοιου ειδους πωλητες αλλα απο την αλλη θα τον ψιλοκαταλαβαινα.Δεν ξερουμε τι ζορι και τι αναγκη εχει ο καθενας μας τι καψιμο εχει φαει η γουνα του καθενα μας και βεβαια τι μαλακια βαραει τον καθενα μας!Απο τη στιγμη που δε χανω χρημα η χρονο (μη μου πει κανενας τωρα οτι ο χρονος που σπαταλησε καποιος για τη συναλλαγη με τον πωλητη ηταν αυτο που εφταιγε για ολα τα δεινα του)μικρο το κακο και "αποδεκτο" απο μενα...δεν ηταν κατι δικο μου που μου πηραν....ηταν κατι δικο τους που προσπαθησα να παρω και δεν εκατσε...δεν θα ΠΟΛΥχαλασω τη ζαχαρενια μου...εχει κ αλλου πορτοκαλιες που κανουν κιθαρες και πεταλακια.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου