Προς το περιεχόμενο

Refx Nexus (το virus ti των φτωχών)


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το νέο virus όμως τι παίζει????...

http://www.access-music.de/events/2009-01/virus_ti2.html

 

...Παιζει οτι η κατρακυλα των hardware synthesizers δεν εχει τελος...

 

Η access μετα απο 5 χρονια...σκληρης δουλειας και μελετης καταφερε να βαλει τα γυαλια σε ολες τις εταιριες που κατασκευαζουν μουσικο λογισμικο και να κλεισει τα στοματα οσων μιλουσαν για το τελος των hardware synthesizers...

 

Ανακοινωσε τη "νεα" σειρα virus με την υπερτατη-ασυλυπτη "νεα" τεχνολογια:"...καποια κιλα ελαφρυτερα ΑΛΛΑ και ομορφοτερα απο τα προηγουμενα..."

 

Αυτο......!!!

 

Υστερα απο αυτο καποιες εταιριες οπως για παραδειγμα η Native inetruments αλλα και η Spectrasonics που παρουσιασε καποιο...Omnisphere παραδεχτηκαν την "ηττα" τους και το ενδεχομενο να αποχωρησουν απο το χωρο ειναι ορατο... :'(

 

 

Η αέναη αυτή διαμάχη μεταξύ software και hardware είναι γνωστή τις πάση, όσο και μάταιη.

Ευτυχώς τείνει να εκλείψει.

Προσωπικά, αλλά και σε όλα τα studio του πλανήτη συνυπάρχουν πλέον οι δύο τεχνολογίες, εκμεταλλευόμενος ο καθένας τα υπέρ τους, ανάλογα με τις ανάγκες του.

Όμως επειδή εδώ είναι ένα μουσικό forum στο οποίο μπαίνουν, διαβάζουν και συζητάνε εκτός των άλλων, και επαγγελματίες με χρόνια εμπειρίας  στον χώρο θα σε παρακαλούσα να δώσεις ένα link για την τελευταία είδηση.

Έτσι ώστε να ενημερωθούμε και οι υπόλοιποι για τα δρώμενα και τεκταινόμενα των δύο αυτών εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον ειρωνεία ήταν, προς τους ισχυρισμούς εταιριών σαν την access. Σιγά μην κλείσει ο γίγαντας που λέγεται native instruments. Εδώ ετοιμάζει νέα όργανα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ειρωνεία ήταν, προς τους ισχυρισμούς εταιριών σαν την access. Σιγά μην κλείσει ο γίγαντας που λέγεται native instruments. Εδώ ετοιμάζει νέα όργανα.

 

Ωπ! Δίκιο έχεις, ειρωνικά το είπε ο GEOfx.

Άκυρο το προηγούμενο post μου.

::) Sorry φίλε GEOfx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα αρκετοί γνωστοί μου έχουν βγάλει αρκετά 12" μόνο με το reason.

 

Για βάλε και αυτόν στη μέση... (μονάχα σαν την κορυφή του παγόβουνου):

 

Prodigy-1.jpg

 

 

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόσο κράξιμο στην Access?

 

Μπορεί στην αρχή το Virus να είχε bugs αλλά τόσα χρόνια μετά η Access έχει βγάλει ένα κάρο νέες εκδώσεις με ΠΟΛΛΑ νέα features που άλλες εταιρίες θα χρέωναν. Ακόμη και τώρα με το TI Version 3 δεν χρέωσε στους παλιούς κατόχους αυτά που πρόσφερε...

 

Αν τα βάλετε κάτω π.χ. με την Refx και αγοράζατε Nexus 1 με όλα τα Packs, και Nexus 2 με το Upgrade θα πληρώνατε τα ίδια η περισσότερα με αυτά που πλήρωσα για το Virus (1400 Ευρώ απο UK).

 

η για την Native Instruments Komplete 3 με Upgrade στο 4 και τώρα 5 πάλι τέτοιο ποσό βγαίνει.

 

Επίσης η Access έχει εξαιρετική υποστήριξη που ούτε η NI έχει, ούτε η reFX.

 

Δεν είμαι fanboy της Access (και το Komplete έχω και ενα κάρο άλλα softsynths) απλά αισθάνομαι οτι το πράμα είναι πολύ καλό value for money...

 

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Γιατί τόσο κράξιμο στην Access?

 

Μπορεί στην αρχή το Virus να είχε bugs αλλά τόσα χρόνια μετά η Access έχει βγάλει ένα κάρο νέες εκδώσεις με ΠΟΛΛΑ νέα features που άλλες εταιρίες θα χρέωναν. Ακόμη και τώρα με το TI Version 3 δεν χρέωσε στους παλιούς κατόχους αυτά που πρόσφερε...

 

Αν τα βάλετε κάτω π.χ. με την Refx και αγοράζατε Nexus 1 με όλα τα Packs, και Nexus 2 με το Upgrade θα πληρώνατε τα ίδια η περισσότερα με αυτά που πλήρωσα για το Virus (1400 Ευρώ απο UK).

 

η για την Native Instruments Komplete 3 με Upgrade στο 4 και τώρα 5 πάλι τέτοιο ποσό βγαίνει.

 

Επίσης η Access έχει εξαιρετική υποστήριξη που ούτε η NI έχει, ούτε η reFX.

 

Δεν είμαι fanboy της Access (και το Komplete έχω και ενα κάρο άλλα softsynths) απλά αισθάνομαι οτι το πράμα είναι πολύ καλό value for money...

 

:)

 

 

 

εχει βγει 3? εγω για το  2 ηξερα μονο ποιες οι διαφορες μεταξυ 1-2-3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου