Προς το περιεχόμενο

Refx Nexus (το virus ti των φτωχών)


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το βλέπω και το ξαναβλέπω, αλλά μόνο presets προσφέρει.

Φενεται οτι δεν έχει δυνατότητα να δημιουργήσεις ήχους νέους ήχους απο το μηδέν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίκιο έχεις,είναι rom synth. όμως εκτός απο τα default samples -που είναι γύρω στα 4 gb-θα έχει και expansion packs (και σίγουρα μερικά από αυτά θα είναι απ'την vengeance 8) :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

παιδια για μενα ειναι ενα απο τα καλυτερα vst synthesizer ειλικρινα!!εχω και τα 10 gb απο τα expansions pack του και ειμαι ευχαριστημενος απολυτα!τελειοι ηχοι , απλα τελειοι!! εχω δοκιμασει παρα πολλα vst synths και ομως αυτο μου εκανε τι μεγαλυτερη εντυπωση λογω οπως ειπα και πριν της ποιοτητας ηχου.Δοκιμαστε το και θα με θυμηθειτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την ιδια αποψη με το στρατηγό εχω!!

 

Παρα πολλοι ήχοι, ωραια ταξινομημενοι, πολυ καλη ποιοτητα και προσωπικα αυτο που ζηταω καθε φορα εως τωρα το εβρισκα με λιγο ψαξιμο στους ηχους του!

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά, το καλύτερο που κυκλοφορεί. Φοβερά presets τα οποία "πειράζοντε" εύκολα. Αν και το industrial expansion δε μου κατσε καλά στο αυτί, τελικά τη βόλεψα 8)

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το νέο virus όμως τι παίζει????...

http://www.access-music.de/events/2009-01/virus_ti2.html

 

...Παιζει οτι η κατρακυλα των hardware synthesizers δεν εχει τελος...

 

Η access μετα απο 5 χρονια...σκληρης δουλειας και μελετης καταφερε να βαλει τα γυαλια σε ολες τις εταιριες που κατασκευαζουν μουσικο λογισμικο και να κλεισει τα στοματα οσων μιλουσαν για το τελος των hardware synthesizers...

 

Ανακοινωσε τη "νεα" σειρα virus με την υπερτατη-ασυλυπτη "νεα" τεχνολογια:"...καποια κιλα ελαφρυτερα ΑΛΛΑ και ομορφοτερα απο τα προηγουμενα..."

 

Αυτο......!!!

 

Υστερα απο αυτο καποιες εταιριες οπως για παραδειγμα η Native inetruments αλλα και η Spectrasonics που παρουσιασε καποιο...Omnisphere παραδεχτηκαν την "ηττα" τους και το ενδεχομενο να αποχωρησουν απο το χωρο ειναι ορατο... :'(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!!  ;)

 

Κατά την γνώμη μου σήμερα μόνο ένα 100% analog θα κάνει την "διαφορά" (και πάλι σε εισαγωγικά).

Λύσεις σαν το polyana και τα analog simulators της arturia και όχι μόνο ... έχουν φτάσει πολύ κοντά!

 

Πολλά soft έχουν ξεφύγει εντελώς τώρα πια και σίγουρα δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα!

 

Πάντως σχετικά με το θέμα... καλό και χρυσό το nexus αλλά ακριβό αν λάβουμε στα υπόψιν ότι πρέπει να πληρώνουμε εκτός από τα updates και ένα κάρο λεφτά για extra expansions. Το κακό των ρομ... αλλιώς βαριέσαι 

 

Το sylenth1 πιστεύω ότι είναι πιο κοντά σε ήχο (με virus) και είναι και πολύ πιο τίμια αγορά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου