Προς το περιεχόμενο

Ampless


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειχα ενα ευρω για καθε φορα που εγραφα παραλληλα ενισχυτη μπασου και μπασο καρφι και μετα απλα πετουσα στα σκουπιδια το track με τον ενισχυτη μπασου, χρησιμοποιωντας στη τελικη μιξη μονο το connect σημα, θα ημουν ΛΑΤΣΗΣ.... ;D ;D ;D

 

Μίλα καθάρια Αλέξη παιδί μου, μη πετάς γρίφους, δλδ όλες αυτές αι μπασσοκολώνες είναι άχρησται? ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα καθάρια Αλέξη παιδί μου, μη πετάς γρίφους, δλδ όλες αυτές αι μπασσοκολώνες είναι άχρησται? ;D ;D ;D

 

Στο σΤουνΔιο ναι,τουλαχιστον για τον ηχο που αρεσει σε εμενα,αν θες να ΠΑΝΚ  ;D μπορει και να σου χρησιμευσουν.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

αν θέλω να γράψω απευθείας στην κάρτα ήχου, αλλά να χρησιμοποιήσω και τα πεταλακια μου, σε ποια θέση να βάλω τον προενισχυτη (Presonus TubePre)?

Στην αρχή ή στο τέλος της αλυσίδας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν ειχα ενα ευρω για καθε φορα που εγραφα παραλληλα ενισχυτη μπασου και μπασο καρφι και μετα απλα πετουσα στα σκουπιδια το track με τον ενισχυτη μπασου, χρησιμοποιωντας στη τελικη μιξη μονο το connect σημα, θα ημουν ΛΑΤΣΗΣ.... ;D ;D ;D

 

ώπα λαιμαι... άλλο πράμα... σε ότι έχει να κάνει με το μπάσο (εκτός κάποιων πανκοροκκαταστάσεων) και γω στο 90% έγραφα ΜΟΝΟ μέσω του καλύτερου κάθε φορά προενισχυτή που είχα στα χέρια μου...

 

και στο 10% η παράλληλη ηχογράφηση σε amp ήταν απαίτηση του πελάτη που όντως τις περισσότερες φορές πήγαινε καλιά της στο mix καθώς μετάνοιωνε... είχαν πλάκα οι λίγες φορές που μου επιβαλλόταν να την "χωρέσω" σώνει και καλά με μόνη επίρρωση το "να μην πάει "χαμένη" ρε φίλε"...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο 10% η παράλληλη ηχογράφηση σε amp ήταν απαίτηση του πελάτη

 

ιδιαν μπυραν εχω και εγω  ;D...πλερωνανε οι ......μαυροι  ;D οι μπασιστες ενα καρο λεφτα για να νοικιαζουν SVT stacks για το στουνδιον και στο τελος το Track πηγαινε χαμενο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για να νοικιαζουν SVT stacks για το στουνδιον...

Οουυυαααοουυυ!?!?!?!? :o

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου