Προς το περιεχόμενο

Nightmare (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φώτη όταν ανεβάζεις κάτι στο box και θέλεις να το μοιραστείς με άλλους θα πατάς το "share" που υπάρχει δίπλα στο αρχείο σου. Στη συνέχεια θα κάνεις αντιγραφή-επικόλληση τον σύνδεσμο που βγάζει και θα είσαι έτοιμος! :)

 

Πάω να ακούσω τη νέα εκδοχή. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Noμιζω και του λογου μου οτι η νεα μιξη ειναι πιο μπαλανσαρισμενη εκτος ισως απο τη φωνη.

Την προτιμω-ειναι και θεμα γουστου-λιγο πιο πανω οπως στην πρωτη βερσ.

 

Για την φωνή, πρέπει να πώ πως με πήρε στον λαιμό του ο Gvour (ναι ο γνωστός :-*) γιατί κάποτε, σε άλλα project, με παρότρυνε να την έχω μπροστά.....

Αφου την ειχες θαψει κατω απο τονους λασπης,νομιζα οτι καποιος μουρμουριζε. ;D ;D ;D

Εξαλλου το λεει ολος ο κοσμος(ο Τακης εχει αλλη γνωμη αλλα ειπαμε οτι ειναι και το γουστο του καθενος),βαλε τη φωνη πιο μπροστα.

 

 Ομως νομιζω οτι η φωνη τωρα θελει 1 εως 2 db πιο πανω, πειραματισου λιγο να βρεις το ....sweet spot.

 

Νομίζω κι εγώ ότι είναι αρκετά καλύτερο τώρα αν και θα ήθελα λίγο πιο πάνω τη φωνή.

 

Τραγουδα αφοβα αγορι μου,εχεις να πεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, θα διαφωνήσω με το φίλο μου το Γιώργο. Το κομμάτι χρειάζεται τραγουδιστή. Θα πάρει άλλη διάσταση. Όχι ότι η ερμηνεία σου είναι κακή αλλά έτσι όπως είναι - και σε συνδυασμό με τους στίχους - μου θυμίζει πρώιμες ελληνικές πανκ, new wave κ.λπ. μπάντες της δεκαετίας του '80.

Και μπορεί αυτή η αφέλεια (με την καλή έννοια) και αμεσότητα στίχων/ερμηνείας να έχει τη γοητεία της αλλά προσωπικά δεν μου λέει και πολλά πλέον.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην σε σύγχυσα, και την επόμενη φορά που θα βρεθώ στα μέρη σας να πιούμε τσίπουρα μαζί με τον άλλον τον ανεπρόκοπο! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαλλου το λεει ολος ο κοσμος(ο Τακης εχει αλλη γνωμη αλλα ειπαμε οτι ειναι και το γουστο του καθενος),βαλε τη φωνη πιο μπροστα.
Τελικά με πείσατε Γιώργο έκανα μερικές ακόμα τελευταίες αλλαγές και το ανέβασα ξανά στο Soundcloud και στο Box. Αλλά θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλτατο Χάρη  σε αυτό
Το κομμάτι χρειάζεται τραγουδιστή. Θα πάρει άλλη διάσταση
Πάντως οι στίχοι και η ενορχήστρωση Χάρη είχαν σαν σκοπό αυτό
μου θυμίζει πρώιμες ελληνικές πανκ, new wave κ.λπ. μπάντες της δεκαετίας του '80.
που παρ'όλο δεν είναι το είδος μου, είπα να το δοκιμάσω. Τέλος, πάμε γι' άλλα, ευχαριστώ και πάλι παιδιά για τις συμβουλές και προτάσεις σας :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραιότατη η νέα εκδοχή Φώτη! Ας την όπως είναι. ;)

  Ναι κι εγώ νομίζω ότι απ' τις προηγούμενες αυτή είναι καλύτερη κι αυτό φυσικά οφείλεται σε όλους σας Δημήτρη, κάποια στιγμή στο μέλλον που θα πάει, θα μάθω να μιξάρω......ξαναthanks :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρ Φώτη μου είναι πολύ ωραίο, αλλά .....

 

.... ανέβασε λίγο την φωνή (που είναι πολύ καλή) πράγμα που νομίζω στο είπαν κι άλλοι, και πάνω απ' όλα ξεχώρισέ την συχνοτικά (με eq) από την ρυθμική κιθάρα, οι ψηλές πέφτουν ακριβώς επάνω, και την κάνουν δισδιάκριτη!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρ Φώτη μου είναι πολύ ωραίο, αλλά.... ανέβασε λίγο την φωνή (που είναι πολύ καλή) πράγμα που νομίζω στο είπαν κι άλλοι

  Πρώτα πρώτα για το σχόλιο για την φωνή μου και για το Κυρ Φώτη, ουδεν σχόλιον....! :-[ :-X ;D 
και πάνω απ' όλα ξεχώρισέ την συχνοτικά (με eq) από την ρυθμική κιθάρα, οι ψηλές πέφτουν ακριβώς επάνω, και την κάνουν δισδιάκριτη!
  Και κατά δεύτερον, Στράτο αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός μου απ'τήν αρχή, να "μπερδεύεται" η φωνή με τις κιθάρες ;).  Τον λόγο, φαντάζομαι, τον ξέρεις ::) :-\    Παίζε λαίμε.......καιρό έχουμε να σας ακούσουμε, εσένα, τον Gvour και τον ογκόλιθο.... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός μου απ'τήν αρχή, να "μπερδεύεται" η φωνή με τις κιθάρες ;).  Τον λόγο, φαντάζομαι, τον ξέρεις

Στο έγραψα επειδή το φαντάστηκα ότι πήγες να "θάψεις" την φωνή.

 

Βρε Φώτη, έχεις μια φωνή βαθιά, με πολύ ωραία χροιά για τα γούστα μου, και τραγουδάς με έναν τρόπο που βγάζει μια εσωτερικότητα, μια αλήθεια, πράγμα που "μαγκώνει" συναισθηματικά τον ακροατή, τον κάνει να αισθάνεται κάτι, και μάλιστα άσχετα με το τι τραγουδάς.

 

Και μ@λ@κίες να 'λεγες, πάλι ωραίο θα ακουγόταν, γιατί ο τρόπος που τραγουδάς το κάνει ωραίο.

 

Αυτό ΜΗΝ ΤΟ ΘΑΒΕΙΣ! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου