Προς το περιεχόμενο

Σιχαίνομαι το καρναβάλι


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα το σιχαινόμουν και πάντα θα το σιχαίνομαι. Αυτό το πλαστικό κιτσαριό , τις ντεμέκ Βραζιλιάνες, τα "διονυσιακά" έθιμα του κώλου, τα κακοφτιαγμένα "άρματα", όλο το πακέτο, απλά το σιχαίνομαι.

Ουφ το είπα και ξαλάφρωσα...

 

+ Βάλε όσα θέλεις,  κατά προτίμηση τουλάχιστον οκταψηφιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμενα παλι μου αρεσε τις παλιοτερες ιδιως εποχες, οχι οτι τρελαινομαι κι ολας βεβαια, αλλα και εχω παει σε καρναβαλια και εχω ντυθει. Εχει χαβαλε.

 

Μερικες φορες ενηλικας κιολας εχω ντυθει σουπερμαν και μπατμαν και ειχα βρει και καλες στολες που μου πηγαιναν και αναδείκνυαν και την (τοτε) κορμαρα μου.

Την μασκα του μπατμαν την φοραω ακομα καμμια φορα στο σπιτι. χαχαχα

 

Τωρα αναγκαζομαι να συμμετασχω στο πανηγυρι κυριως λογω του μικρου και τον συνοδευω. Αρεσει η φαση στα παιδάκια, στις μαναδες... ξερετε.  Αλλα μονος μου να κατεβαινα σε τετοια πια  με τιποτα.

 

Σπανιως παω και σε εκκλησιες (ασχετο) και καθομαι. Δεν ειμαι θρησκος καθολου αλλα την βρισκω εκει καμμια φορα, παω να στοχαστω. Επειδη ειμαι μουρλος λιγο ισως, συνηθως στους μουρλους αυτα ειναι καλα για ψυχοθεραπεία.

 

Παντως δεν ντυνομαι πια μασκαράς................... Ειναι και αυτο ενα θετικο βημα.

 

Και ο χαρταετος μου τη βαραει αλλα παλι αρεσει στα παιδακια και τους τον πεταμε εκει.......... Λογω κακοκαιρίας θα το γλυτώσω μαλλον οπως φαινεται το φετινό, ευτυχώς.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντα το σιχαινόμουν και πάντα θα το σιχαίνομαι. Αυτό το πλαστικό κιτσαριό , τις ντεμέκ Βραζιλιάνες, τα "διονυσιακά" έθιμα του κώλου, τα κακοφτιαγμένα "άρματα", όλο το πακέτο, απλά το σιχαίνομαι.

Ουφ το είπα και ξαλάφρωσα...

+100000000000000000000  8)

 

ΕΔΙΤ: Και αυτό που μου την δίνει περισσότερο είναι αυτές οι (άχρονες) ρημαδό σφυρίχτρες που σου παίρνουν το κεφάλι με τα σφιρ-σφιρ  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει να περασω πραγματικά ωραία, σε πάρτυ με παιδιά που ξέρουν να εκμεταλλευτούν το "βάζω μάσκα και υποδύομαι και βγάζω απωθημένα και στ' @@ μου όλα". Το παγανιστικό αυτό έθιμο έχει μεγάλη ψυχοδυναμική αξία που στις μέρες μας έχει αντικατασταθεί από μια φλώρικη κιτσαρία όπου όλοι υποκρίνονται ότι περνάνε καλά, τα μαγαζιά κάνουν σεφτέ και οι δήμοι φαντάζουν σα να έχουν λογο ύπαρξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά φέτος με τράβηξαν οι κολλητοί φίλοι μου στην Πατρα για το σ/κ. Ηταν απαίσιο. Κόσμος στα όρια της αγοραφοβίας,καρακιτσαριο παντού και μουσική σε άπειρα decibels 24 ώρες το 24ωρο. Σε λιγο μπαίνω στο ΚΤΕΛ της επιστροφής με απίστευτη ημικρανία που κρατά απο χθες το βράδυ. Μέχρι πέρσι μου άρεσαν οι αποκριες...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια μαυρα...Πριν λιγο ξυπνησα απο τον θορυβο των πυροτεχνηματων που πεταγανε στην παραλια. Ελεος, δεν μπορει πια κανεις να κοιμηθει σ'αυτη την πολη...eyeroll.gif

Καποιος βλαμμενος με μικροφωνο μιλαει ακαταπαυστα στην παραλια και τον ακουω στο σπιτι. Εξω βρεχει αλλα αυτος δεν καταλαβαινει τιποτα. :-X Και το βραδυ εχει μασκε παρτυ παντου. scared.gif Και το αποκορυφωμα?

Αυριο πρωι στις 11 ο Δημος εχει καλεσει την...Γωγω Τσαμπα να τραγουδησει σε μια πλατεια. ;D Ευτυχως θα κοιμαμαι. Ελπιζω να μην ακουγεται ως το σπιτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χαλια μαυρα...Πριν λιγο ξυπνησα απο τον θορυβο των πυροτεχνηματων που πεταγανε στην παραλια. Ελεος, δεν μπορει πια κανεις να κοιμηθει σ'αυτη την πολη...eyeroll.gif

Καποιος βλαμμενος με μικροφωνο μιλαει ακαταπαυστα στην παραλια και τον ακουω στο σπιτι. Εξω βρεχει αλλα αυτος δεν καταλαβαινει τιποτα. :-X Και το βραδυ εχει μασκε παρτυ παντου. scared.gif Και το αποκορυφωμα?

Αυριο πρωι στις 11 ο Δημος εχει καλεσει την...Γωγω Τσαμπα να τραγουδησει σε μια πλατεια. ;D Ευτυχως θα κοιμαμαι. Ελπιζω να μην ακουγεται ως το σπιτι μου.

 

Πριν λίγο έβλεπα τον δήμαρχο σας στις ειδήσεις, να λέει τις σούπερ που είστε σήμερα και πόσος κόσμος έχει μαζευτεί στην πόλη. Ρίο... γίνατε  ;D

 

Να βγεις και εσύ να διασκεδάσεις βρε πουλάκι μου  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου