Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? III


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

το μυστικό του "πολέμου" φρικιά vs πανκιά βρίσκεται στο προφητικό (μια και προϋπήρξε των δεύτερων) απλοϊκό τραγουδάκι του Κιουρτσόγλου (του Γιάννη)...

 

οι πρώτοι δεν "ήξεραν", οι δεύτεροι πάντα (νόμιζαν ότι) "ήξεραν"...

οι μεν όταν κατάλαβαν ότι μάλλον δεν θα μάθουν, ή έγιναν τραπεζίτες (και τα συν αυτών), ή έκοψαν τα drugs κάνοντας "Καζαντζάκειες" αναγωγές στις καλά κρυμμένες ευθύνες της μικρής αλήθειας τους και ακόμα "ψάχνουν"...

οι δε όπως πάντα (νομίζουν ότι) "ξέρουν"...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

α και αυτό δεν θα το σκεφτόταν ΠΟΤΕ ένα πανκιό...

άντε το πολύ πολύ αυτό που είχε προσπαθήσει να κάνει ένα βράδυ στις Καβουρότρυπες πριν πολλάααα χρόνια ένα αείμνηστο παλιό πανκ φιλαράκι, ευρισκόμενο σε παρέα μου φρικιών, με την "μαλαπέρδα" του (βιάγκρα δεν χρειάστηκε... ως γνωστόν ημείς διαθέταμε ever τις "ωραίες")...  8)

 

https://youtu.be/PECpA9a_2zQ

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μυστικό του "πολέμου" φρικιά vs πανκιά βρίσκεται στο προφητικό (μια και προϋπήρξε των δεύτερων) απλοϊκό τραγουδάκι του Κιουρτσόγλου (του Γιάννη)...

 

οι πρώτοι δεν "ήξεραν", οι δεύτεροι πάντα (νόμιζαν ότι) "ήξεραν"...

οι μεν όταν κατάλαβαν ότι μάλλον δεν θα μάθουν, ή έγιναν τραπεζίτες (και τα συν αυτών), ή έκοψαν τα drugs κάνοντας "Καζαντζάκειες" αναγωγές στις καλά κρυμμένες ευθύνες της μικρής αλήθειας τους και ακόμα "ψάχνουν"...

οι δε όπως πάντα (νομίζουν ότι) "ξέρουν"...

 

Eγώ ξέρω για έναν μπάνκη που πριν πολλάαααα χρόνια έκλεψε κατσσσίκι στη Σαμοθράκη και οι ντόπιοι τον έκαναν space truckin' στου Φεγγάρ'!Η ιστορία τον θέλει να είναι ακόμη εκεί και να διαλογίζεται εμβαθύνοντας στις ανατολικές θρησκείες.... ;D ;D ;D

 

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ξέρω για έναν μπάνκη που πριν πολλάαααα χρόνια έκλεψε κατσσσίκι στη Σαμοθράκη και οι ντόπιοι τον έκαναν .............

 

 

 

1. δε φτάνει που είσαι γραία σα της Σαμοθράκης τα πανιά, τις βάθρες, τα κατσίκια.

2. δε φτάνει που είσαι γεροντοφρικουλίτσα και το παραδέχεσαι.

  Έρχεσαι να μας διαδώσεις και ανυπόστατες φήμες, πως κάποτε τάχα ήξερες κάποιον πανκ κλπ κλπ.

        Ιστορίες γι αγρίους με μπάφους δλδ καλή μου γεροντοφρικουλίτσα, αλλά φευ, ο καλός ο πανκ σέβεται τις γραίες και τους γέροντες.

Ο θεός της αγάπης να σας έχει καλά μανδάμ φρικου-Λίτσα και σας και τους συνομηλίκους σας λαίμαι  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Samy. Στο εχω ξαναπει, με τον καιρο στρωνεις. ;D Συνεχιζω στο ιδιο mood με τον αξεπεραστο Τζων Τίκη σε ενα αποσπασμα απο το "Πως Περνουν Τα Χρονια". image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου