Προς το περιεχόμενο

Paiste 2002 h Zildjian K?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

Μετα απο 3 χρονια που εχω σαν σετ τα Istanbul Samataya αποφασισα να αγορασω ενα καινουριο σετ πιατινια!Η μουσικη που  παιζω ειναι rock αλλα επειδη δεν θελω να εγκλωβιστω σε αποκλειστικα τετοιου ειδους πιατινια και επειδη τελευταια εχουν βγει καλα εικονομικα πακετα κατεληξα στα παρακατω σχεδον all around πιατινια!

Paiste 2002 medium

14 hi hat,16-18 crashes,20 ride

Zildjian K medium

14 hi hat,16-18 crashes,20 ride

Καθε σχολιο σεβαστο!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιατινια αυτα ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ διαφορετικα μεταξυ τους,μπες στο youtube & ακου τις διαφορες,τα Κ ειναι σαφως πιο all around μια και τα Paiste 2002 ειναι ροκ πιατινια ,πριμα και πιο σκληρα.Τα Κ ειναι και περισσοτερο στη...μοδα μια και τα  dark πιατινια ειναι all the rage στους καιρους που ζουμε... ;D

 

edit 20αρι ride?  ???

παρε παιδι μου ενα 22αρι να γουσταρεις... ;D

 

16-18 crashes?  ???

ανεβα ανεβα ειναι πολυ μικρα...απο 18" και πανω ...

 

14 hi hat?

 

παρε 15αρια ,μαμουν και δερνουν ;D

 

(πλακα κανω ,εκφραζω προσωπικη αποψη μια και θεωρω οτι τα μεγαλυτερα πιατινια ειναι πολυ ωραιοτερα  ενω αν διαλεξεις τα Κ ειναι και πιο καλα και για ροκ)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην  ευχαριστω για το σχολιο σου!

Και εγω προτιμουσα μεγαλυτερες διαστασεις αλλα εχω τα εξης γελοια προβληματα!

Οι Γερμανοι που ειναι φιλοι μας εχουν βγαλει πακετα με αυτες τις διαστασεις που ειναι αρκετα πιο οικονομικα απ το να τα επαιρνα ξεχωριστα το καθενα!

Ασε που για τις διαστασεις που αναφερεις θα ηθελα καμια 1600αρα γιουρο που για ενα ερασιτεχνη ειναι μεγαλο ποσο και ο μονος λογος που θελω να αλλαξω πιατινια ειναι γιατι θα γραψουμε τα κομματια μας στο studio και ο ηχος των Samatya μου ακοουγετε πολυ bright!

Μετα εχω ενα θεμα χωρου μιας και ειμαι απο τους τυχερους-ατυχους που ναι μεν εχουν τυμπανα σε πολυκατοικια χωρις προβλημα αλλα με μεγαλυτερες διαστασεις και αλλαγη διαταξης χωρου θα μπαινω απ το παραθυρο για να κατσω στο καθισμα!

Μακαρι παντως να υπηρχε ενα μαγαζι που να τα ειχε και τα δυο για να μπορουσα να τα ακουσω απο κοντα μιας και ακομα δεν εχω αποφασισει πιο να παρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο ηχος των Samatya μου ακοουγετε πολυ bright!

 

τα 2002 ειναι το ιδιο (ισως και περισσοτερο) bright.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο μονο μου θεμα απ το να παρω τα Zildjian ειναι τα crash!Θα προτιμουσα τα Α custom!Εχει ο δασκαλος και φιλος μου ενα σετ με 17-19 A custom crashes και 22 K ride που απλα ειναι καταπληκτικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και τις αγγελίες. Κατά καιρούς σκάνε πολύ καλές ευκαιρίες με το συν ότι θα δοκιμάσεις πριν αγοράσεις ενώ από γερμανία δεν θα έχεις αυτή την ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιες καλες ευκαιριες αλλα με τιποτα δεν μπορουν να συγκριθουν με τις τιμες που σου δινουν σαν πακετο!

Ενδεικτικα σου αναφερω το πακετο Zildjian K 14-16-18-20 εχει 800 ευρω και το αντιστοιχο Paiste 2002 880 ευρω!

Με το να περιμενεις να το βρεις μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και τιμη και να το προλαβεις πρωτος ειναι μακροχρονη διαδικασια και προσωπικα ειναι αδικος κοπος αν εχεις τα χρηματα να το παρεις καινουριο!Εξαλλου σε κανα μηνα θα ηχογραφησουμε και δεν μπορω να περιμενω!

Κατα 90% κοστολογουμε τα αντικει μενα μας με προσωπικο κοστολογιο αντι αντικειμενικο με αποτελεσμα να βλεπουμε τις ιδιες και τις ιδιες αγγελιες για μηνες στα αζητητα λογο της μεγαλης τιμης που τα πουλαμε!

Προσωπικα θα αγορασω ενα απο τα δυο σετ που ανεφερα παραπανω και αν με ικανοποιησει θα το κρατησω!

Αν οχι θα πουλησω μεμονωμενα τα κομματια του και θα παρω το αλλο!

Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου