Προς το περιεχόμενο

επιασα και εγω λαγο και το λενε metal hammer


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Glam metal is a sub-genre of heavy metal music that arose in the late 1970s in the United States. It was a dominant genre in popular rock music throughout the 1980s and early 1990s.

The genre is also referred to, often by detractors, as hair metal. This term was popularized by MTV in the 1990s and derives from the tendency amongst some bands to style their long hair in a teased-up fashion. In modern culture, fans of the style have embraced the term glam metal. During its heyday, the genre was often referred to as heavy metal or simply metal.

 

Να το το βρήκα....Hair metal παίζαν οι bon jovi.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να υποθέσω οτι πιστεύετε οτι οι Tool και οι Mastodon για να πάρουμε πρόσφατα παραδείγματα, ή οι SOAD πχ, ΔΕΝ πάιζουνε μεταλ??Αν αυτό είναι το μεταλ που πέθανε, έχει και γαμώ τα πτώματα...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός αν εννοείτε οτι το 80s μεταλ "πέθανε" (φυσικά, όπως και οποιοδήποτε άλλο περασμένο ρεύμα), οπότε δεν βλέπω καν για ποιο πράγμα μιλάμε...

 

Τέλος ΔΥΣΤΥΧΩΣ σήμερα δεν υπάρχει άλλο χαβαλεδιάρικο ποζεράδικο true fun ρεύμα (όπως ο Alice Cooper οι GNR, οι Motley κτλ) μας έχει φάει η σοβαρότητα και το πούλημα μούρης με "σημασία" (το αστείο είναι οτι αυτοί που είναι πολύ "μέσα" στο ρεύμα δεν βλέπουν καν την γραφικότητα της εποχής, καταλαβαίνουν μόνο τις προηγούμενες) εκτός ίσως απο μερικούς χιπ χοπ και R&B αμερικάνους καλλιτέχνες... Μόνο εκεί υπάρχει ποζεριά πια.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το μεταλ δεν εχει πεθανει οπως και σχεδον καμια μουσικη δεν πεθαινει πραγματικα. Απο (σχετικα) νεες μπαντες παντως εχω ξεχωρισει tool, soilwork, trivium και αρκετες αλλες ...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arpegios δες τα πρώτα μου posts και θα δεις ότι κι εγώ τα ίδια έλεγα! :D

Πολύ σοβαροφάνεια και δυσκοιλιότητα (τα ολμπραν και γρήγορα :D :D ) και καθόλου ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλην όμως υπάρχουν ακόμη πολύ καλά groups. Σίγουρα δεν υπάρχουν leaders, όπως υπήρχαν παλιότερα, αλλά καλά groups πάντα υπάρχουν. Εγώ πλέον δεν πολυασχολούμαι με τα πολύ πολύ βαριά του metal, αλλά για παράδειγμα οι Fates Warning, οι Spock's Beard κλπ συνεχίζουν να βγάζουν πολύ καλές δουλειές. Αυτά βέβαια είναι μάλλον rock για τους metalheads, αλλά οι Fates ειδικά είναι παραδοσιακά "metal" σχήμα, και είναι απίστευτο group. Ο θείος Jim ειδικά τα σπάει όλα!!!! Επίσης οι Mastodon είναι πολύ καλοί, αν και πρέπει πραγματικά να σοβαρευτούν λιγάκι, γιατί τα prog κολπάκια τους έχουν γίνει λιγάκι επαναλαμβανόμενα :) Είναι όντως κρίμα πάντως που έχουμε πήξει στη σοβαροφάνεια. Και φυσικά είμαι 100% υπέρ της "σοβαρής" προσέγγισης της μουσικής, απλά και η χαβαλεδιάρικη μουσική για party μια χαρά σοβαρή είναι! Δεν κρίνεται από εκει η σοβαρότητα του καλιτέχνη! Ωραία τα λυπητερά και βαθυστόχαστα τραγούδια, αλλά μην είμαστε και μονόχνωτοι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανε οι καλες εποχες....τοτε το 80 .χρυσες εποχες

 

αν ειχα γεννηθει το πιο παλια και disco θα προλαβαινα να ζησω:lol:

 

αλλα ουτε placebo,ladytron,kasabian,distillers...δεν θα ηξερα ομως αρα

 

πορισμα:καθε εποχη εχει και τα καλα της 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου