Προς το περιεχόμενο

Πολυ φτηνη ηλεκτρικη αποκλειστικα για slide


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα πιο φθηνη, πολύ πιο όμορφη, σε πολλά χρώματα, και πολύ καλή κιθαρα γενικά.

 

Ακόμα και για slide να την περιορίσεις, ταιρίαζει πολύ περισσότερο οπτικά, προς τον σκοπό αυτό.

 

http://www.thomann.de/de/fender_squier_affinity_tele_2ts.htm

 

 

Αυτή έχω κι εγώ σε open G πεντάχορδη με 13άρες χορδές και χωρίς ψηλό Άκτιον  ;D

  Μια Χαρούλα είναι, απλά δεν ξεύρω τι ήχο θες να βγάνει, για τα δκαμ αφτιά είναι μια Χαρά.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλω, ολοι ξερουν οτι ο Keith αντεγραψε Παραγκα και οχι το αντιθετο ;D

 

;D ;D ;D

 

έχω και πεντάχορδη ακουστική  ;D ;D ;D..............όμως είθτε αλήται λαίμαι  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, πρώτο ποστ  :D

επειδή θέλω κι εγώ να ασχοληθώ με το "αντικείμενο" και για να μην ανοίξω άλλο θρεντ αφού έχω τις ίδιες ακριβώς ανάγκες, ας κάνω κάποιες ερωτήσεις :

 

1) επειδή μ αρέσει πολύ η blues rock και country rock ("ψοφάω" για κάποια slide licks που ακούω σε κομμάτια των clutch, του Duanne Allman, του Rory, έμαθα από αυτό το φόρουμ κάποια φανταστικά licks από τον seasick steve μέσω βίντεο που παρατέθηκαν). Με βάση λοιπόν, αυτά τα ακούσματα να προτιμήσω την epiphone les paul που προτείνατε στον OP ή την squire affinity tele ;

 

2) όσον αφορά την επιλογή χορδών , υπάρχουν συγκεκριμένα "σετ" για slide ή με καλύπτει ένα σετ 12αρες π.χ.

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου