Προς το περιεχόμενο

Email ή Username στις Αγγελίες;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πως προτιμάτε να συνδέεστε στις Αγγελίες;

 

Είναι αρκετός κόσμος που φτιάχνει πρόχειρα ένα προφίλ για να ανεβάσει μια αγγελία ή να δει τα στοιχεία για κάτι που τον ενδιαφέρει, με αποτέλεσμα τη δεύτερη φορά της επίσκεψης να μη θυμάται το username αλλά να μη μπορεί να φτιάξει δεύτερο προφίλ λόγω κανονισμών αλλά και λόγω του ότι η διεύθυνση email που έχει δώσει δεν είναι διαθέσιμη.

 

Για να γίνει ευκολότερη η πρόσβαση αλλά και να μην μπαίνουμε στον πειρασμό να έχουμε κι άλλο προφίλ για να είναι πιο διαφανείς οι διαδικασίες, τι νομίζετε πως είναι ευκολότερο να θυμάστε;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρίως επιλογή θεωρώ πως θα πρέπει να είναι με email (1 λιγότερο πράγμα να θυμάσαι), με δευτερεύον τρόπο το facebook (2 λιγότερα πράγματα να θυμάσαι).

 

 

 

Ως υποσημείωση, το password μου δε το έχω σημειωμένο απλά το έχω αποθηκευμένο στο chrome. Σήμερα είδα ότι το login απαιτεί email, και η αυτόματη συμπλήρωση πάει στράφι. Το πρόβλημά μου είναι ότι η σελίδα του password recovery δε φορτώνει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το πρόβλημά μου είναι ότι η σελίδα του password recovery δε φορτώνει!

 

Τρέχουμε άμεσα!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους άρπα κόλα καλύτερο το mail...

Για εμάς τους καθημερινούς χρήστες το nickname...

 

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά προτιμώ το Username. Για την περίπτωση που κάποιος το έχει ξεχάσει, δεν είναι δυνατόν να του σταλούν στοιχεία στο email του?

Δεν είναι πάντως αυτός λόγος που θα με απέτρεπε να μπώ στο noiz και να χρησιμοποιήσω τις αγγελίες. Και το email καλό είναι.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο αυτό πρακτικά δεν είναι δίλημμα αφού μπορείς κάλιστα να βάλεις για username το e-mail σου και να τελειώσει εκεί η ιστορία.

 

Επίσης τίθεται και ένα θέμα ασφάλειας αφού μπορεί να μην θέλεις το e-mail σου να φαίνεται σε όλους παρά μόνο όταν βρίσκεσαι σε επικοινωνία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου