Προς το περιεχόμενο

διακοπες σε ευρωπη και αμερικη..ποτε??προτασεις?


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ρετιρο λεω,ηταν κοντα στα μεγαλα μουσεια νομιζω(reina sofia,prado)και μεστο κεντρο!!!

οντως,κορωνες ηταν.το μπερδεψα με την αγγλια γτ δεν εχω παει ποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο Reina Sofia αξίζει να πάτε μόνο και μόνο για την Guernica του Picasso! Καμία μα καμία σχέση με οποιαδήποτε φωτογραφία. Έχει και έργα του Dali εκεί! Εννοείται πως νοικιάζετε ένα αυτόματο ξεναγό (κάτι σαν walkman είναι) για να καταλαβαίνετε τι βλέπετε.

 

Το περίεργο είναι πως εκεί ισχύουν τα φοιτητικά πάσο και η είσοδος είναι δωρεάν! 8O Τώρα τι καταλαβαίνουν από ένα πάσο που δεν έχει ίχνος λατινικού χαρακτήρα, θα σας γελάσω.

 

Γενικότερα η περιοχή κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό (απέναντί του το Reina Sofia) είναι πολύ όμορφη. Φαρδείς δρόμοι, πράσσινο κλπ. Αν δεν απατώμαι και το Prado είναι καπου εκεί κοντά...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dipla sto reina sofia einai.

o picasso zwgrafize auta pou zwgrafizate otan eisastan tessarwn alla o dali einai apisteutos!!!

auto gia to paso den to iksera alla mpika me paso se ena aquarium sto monaxo pou i kopela sto tameio anagnwrise ta ''greekish''!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους πολυ τυχερους και εχω γυρισει με αμαξι ολες σχεδον τις ΗΠΑ απλα το ΑΠΟΛΥΤΟ ταξιδι...

 

το ονειρο μου νικο... :!:

 

Μόνο το δικό σου; :cry: Θέλω να το κάνω και εγώ οδηγώντας το απόλυτο αυτοκίνητο, ακούγοντας ΤΙΓΚΑ Earl Scruggs. 8)

 

ΔΙΑΒΟΛΕ Superfunk... Μπορείς να με υιοθετήσεις; :lol:

 

Για την ώρα βλέπω football και ακούω country :lol: :lol: . (Έχω αρχίσει να εξελλίσομαι σε τρελό Αμερικανάκι :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το δικό σου; :cry: Θέλω να το κάνω και εγώ οδηγώντας το απόλυτο αυτοκίνητο' date=' [/quote']

 

Mάλλον μπέρδεψες τα link :lol: :lol:

 

Γιατί AYTO είναι το απόλυτο αυτοκίνητο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το δικό σου; :cry: Θέλω να το κάνω και εγώ οδηγώντας το απόλυτο αυτοκίνητο' date=' [/quote']

 

Mάλλον μπέρδεψες τα link :lol: :lol:

 

Γιατί AYTO είναι το απόλυτο αυτοκίνητο :D

 

Έχουν χαλάσει πλέον... Η γραμμή τους έχει γίνει πολύ "trendy". Κοίτα καλύτερα το Dodge που έβαλα. Νομίζεις πως θα περάσεις μέσα από μία άμαξα με σανό, θα κάνεις "yiiiihaaaaa" και θα εκτιναχτείς στον αέρα σαν τους Dukes of Hazzard. :lol: 8) 8)

 

ΑΥΤΟ είναι ΣΩΣΤΟ αμάξι. :wink: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESP1982 συμφωνω μαζι σου για το απολυτο αμαξι.

Σε κατι αντιστοιχο, ενας φιλος μου ειχε ενα Hemi Cuda του '70κατι (small block V8 νομιζω) και το μηχανημα ελιωνε λαστιχα και ασφαλτο για πλακα... (μην του πεις να στριψει μονο!).

Εγω ειχα ενα Mustang και ηταν για τον...

 

Ασχετο απ' αυτα (και πιο σχετικο με το θεμα) προτεινω οδηγικο ταξιδακι στο Νεο Μεξικο και Κολοραντο την ανοιξη.

 

Απολυτη εμπειρια σε τετοια διαδρομη που εχω ζησει:

Πηγαινω απο Sante Fe, NM προς Durango, CO - οδηγωντας σαν γνησιος ελληνας πανω απο το επιτρεπομενο οριο - με ενα Cherokee σε μια απεραντη ευθεια μεσα στην ερημο του Νεου Μεξικου (ramstein kai priest να βαρανε καργα) και απο το πουθενα να σκανε οι rangers με το περιπολικο.

Κλασικη στιγμη απο road movie. Βγαινει ο ενας εξω, με το ray-ban γυαλι, υφος chuck norris και το χερι διπλα στο περιστροφο.

Περιττο να σας πω οτι χεστηκα πανω μου (με το συμπαθειο) αλλα ευτυχως την γλυτωσα με μια προειδοποιηση γιατι (λεει) κυκλοφορουν coyote και μπορει να χτυπησω κανενα ετσι που πηγαινα.

 

Thank you officer, have a nice day!

Αλλαξα μουσικη σε allman brothers και το κοντερ κολημενο στο 55....

Μετα απο 2-3 μιλια ξανα-αλλαξα μουσικη σε κατι πιο... ζωντανο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης έχου ακούσει πολύ καλές εντυπώσεις για Βέλγιο και για Bruege...(έτσι δεν γραφεται??)....

 

 

Έχω γυρίσει το Βέλγιο και το Μπρύζ (Brugge) ήταν απλά πανέμορφο. Γεμάτο πράσινο , με ποτάμι να το διασχίζει , πεντακάθαρο.. Αλλά και υπερβολικά ήσυχο ώσπου αναρωτιέσαι αμα τη παλεύεις ή όχι εκεί για πολύ καιρό!

Πιο πολύ μου άρεσε η Αμβέρσα , είναι κ φοιτητούπολη κ έχει ζωή. Οι Βρυξέλλες είναι η πιο μη-αντιπροσωπευτική πόλη του Βελγίου -κλασσική μεγαλούπολη χωρίς ιδιαίτερο χαρακτήρα. Κατά τ άλλα το Βέλγιο είναι πανέμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις το ΑΠΟΛΥΤΟ αμερικανικο «καρο» ειναι αυτο,τα αλλα ειναι τενεκεδια :lol: :lol:

 

 

 

http://www.autoshow.ro/images/wallpaper/cadillac%20eldorado_1024.jpg

 

αν και εγω το ταξιδι το εκανε με αυτο εδω το...ταπεινο καρακι...(αγορασμενο 800 δολλαρια ακριβως!!)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1977Cutlass4Door.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1.000.000 superfunk αλλά η απόλυτη αμερικανίλα είναι μία:

 

DODGE VIPER!!!!!!!! :D :D

http://www.dodge.com/viper/photos.html

 

¶σχετο αλλά γνωστός μου που δουλευέι στην αμερικανική πρεσβεία μου είπε ότι πλέον για εκδρομή στο America τα πράγματα έχουν γίνει από δύσκολα έως ακατόρθωτα! :cry: Ισχύει;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου