Προς το περιεχόμενο

The Chains-Tzoni T.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ δυνατό, μου άρεσε πολύ. Έντονο, φορτισμένο, και το κιθαριστικό μέρος

σε στρατηγικό σημείο και πολύ ωραίο. Τα φωνητικά τρομερά. Όμως, μου φάνηκε

λίγο μεγάλο, σαν να ξεχειλώνει λίγο προς το τέλος.

Σε ευχαριστω φιλε ,το τελιωμα το μαζεψα λιγο ,εκοψα ενα κυκλο φωνητικων μετα το σολο και εκανα fade στα τελεταια φωνητικα και προσπαθησα να το ζωντανεψω λιγο σαν μιξη.Η τελικη μου προσπαθεια ανεβαινει τωρα.

Συμφωνώ με τον από πάνω. Επίσης, η μείξη των των τυμπάνων είναι λάσπη. Στείλε μου τα tracks λέμε! ;D

Χαρη βαριεμαι να τα στειλω σορυ,ασε που με βαζει και στην πριζα να ασχοληθω και λιγο παραπανω.Τσεκαρε την εκτελεση που ανεβαζω παλι στο θρεντ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και μια τελικη προσπαθεια στη μιξη αλλα και με λιγο μικροτερη διαρκεια.Ευχαριστω τον γειτονα Φωτη ,Cigaret που μου ειπε δυο τρια πραγματα για το παναρισμα στιςκιθαρες και την γενικη θολουρα .

Ελπιζω κατι να εκανα

https://app.box.com/s/2mowgzvi1o36vcpfbw71i4wbop3zfcor

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μείξη των των τυμπάνων είναι λάσπη. Στείλε μου τα tracks λέμε! ;D

+1..... Κάντο Γιώργο μην βαριέσαι, γιατί πάλι δεν........ :P  Άκου κι εμάς τους παλιούς παραγωγούς-ηχολήπτες (γειά σου Χάρη :D)   Το κομμάτι αξίζει κάτι καλύτερο! Για μένα ότι καλύτερο έχεις ανεβάσει, το ξέρω σε έπρηξα, αλλά είναι κρίμα να χαντακώνεται με τέτοια μίξη-παραγωγή......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια τελικη προσπαθεια στη μιξη αλλα και με λιγο μικροτερη διαρκεια.Ευχαριστω τον γειτονα Φωτη ,Cigaret που μου ειπε δυο τρια πραγματα για το παναρισμα στιςκιθαρες και την γενικη θολουρα .

Ελπιζω κατι να εκανα

https://app.box.com/s/2mowgzvi1o36vcpfbw71i4wbop3zfcor

 

Εξαιρετικό κομμάτι ! πες και σε μας κανένα μυστικό για το πανάρισμα στις κιθάρες  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1..... Κάντο Γιώργο μην βαριέσαι, γιατί πάλι δεν........ :P  Άκου κι εμάς τους παλιούς παραγωγούς-ηχολήπτες (γειά σου Χάρη :D)   Το κομμάτι αξίζει κάτι καλύτερο! Για μένα ότι καλύτερο έχεις ανεβάσει, το ξέρω σε έπρηξα, αλλά είναι κρίμα να χαντακώνεται με τέτοια μίξη-παραγωγή......

ΡΕ παιδια δεν υπαρχει μιξη των τυμπανων.Ειναι Ezdrummer2 απλα εχει επανω λιγοτερο reverb Comresora kai limiter δεν εχω κανει κατι αλλο.Τα τυμπανα ειναι αυτα ποπυ μπορω να κανω.Βαριεμαι να μπω στη διαδικασια ουτως η αλλως το κομματι παει για την μπαντα ,εκει θα φανει.Απλα τα φτιαχνω μην μενουν στο συρταρι.

Εξαιρετικό κομμάτι ! πες και σε μας κανένα μυστικό για το πανάρισμα στις κιθάρες  :)

Φιλε σε ευχαριστω .Μακαρι να ηξερα τα μυστικα και γω παλευω.Το συγκεκριμενο μου πηρε 2 ωρες να το γραψω,αποτυπωσω και 100 ωρες να μπορεσω να βγαλω ακρη που εν τελη παλι δεν βγηκε,αρα μην περιμενεις και πολλα να σου πω.Προσπαθω με καθε καινουργιο κομματι να διωξω λιγο την θολουρα και να ισοροπσηω οσο καλυτερα μπορω τις μιξεις.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1..... Κάντο Γιώργο μην βαριέσαι, γιατί πάλι δεν........ :P  Άκου κι εμάς τους παλιούς παραγωγούς-ηχολήπτες (γειά σου Χάρη :D)   Το κομμάτι αξίζει κάτι καλύτερο! Για μένα ότι καλύτερο έχεις ανεβάσει, το ξέρω σε έπρηξα, αλλά είναι κρίμα να χαντακώνεται με τέτοια μίξη-παραγωγή......

Άστο ρε Φώτη, μην παιδεύεσαι. Αφού ξέρεις τι ξεροκέφαλος είναι! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο κομματι,ΠΟΛΥ καλη φωνη!

 

Αν και ακουω απο λαπτοπ,ακουω λαθος ''χωρους'' στη μιξη και παραμορφωσεις.

Ισως να με γελανε τα ηχεια ξαναλεω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοους είσαι ασθματομηχανάουα λαίμαι.

Δεν θα σε κουράσω με τις σουστά ειπωμένες γκρίνιες  ;D των άλλων μια και όπως είπες το άσθμα πάει για το γρουπ, απλά σαν στουνδιακή εκτέλεση, είναι μάλλον υπερβολικά τα 6+ λεφτά. Μάλλον κάπου στα 5 θα ήταν οκ, με προοπτική να το παίζεται στα λίβε σαν φινάλε για κανά 10λεφτο  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο κομματι,ΠΟΛΥ καλη φωνη!

 

Αν και ακουω απο λαπτοπ,ακουω λαθος ''χωρους'' στη μιξη και παραμορφωσεις.

Ισως να με γελανε τα ηχεια ξαναλεω.

 

 

Λαθος χωρος στη μιξη ,σχετικο δεν ειναι καπως,τωρα οι παραμορφωσεις και αυτο επισης δεν ειναι σχετικο.Δεν ξερω πια τι γινεται ,το χω καψει με αυτο το θεμα στουντιακα.Τεσπα πα ευχαριστω Freerock.

Φίλοους είσαι ασθματομηχανάουα λαίμαι.

Δεν θα σε κουράσω με τις σουστά ειπωμένες γκρίνιες  ;D των άλλων μια και όπως είπες το άσθμα πάει για το γρουπ, απλά σαν στουνδιακή εκτέλεση, είναι μάλλον υπερβολικά τα 6+ λεφτά. Μάλλον κάπου στα 5 θα ήταν οκ, με προοπτική να το παίζεται στα λίβε σαν φινάλε για κανά 10λεφτο  8)

O μοναδικος ισως που επιασε ακριβως το σκοπο και το λογο υπαρξης του ασματος με τη μορφη που ειναι.Μα φυσικα παει για τελευταιο κομματι σε λαιβ και φυσικα τα 6 λεπτα θα ειναι λιγα.Γεια σου ρε Μητσο.Μονο οι stonesακιδες το χουν αυτο φιλε.Ακου με που σε λεω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου