Προς το περιεχόμενο

Ολοκλήρωσα το δεύτερο μου album "Afterglow" (progressive metal)


Marugen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο μου album είναι επιτέλους έτοιμο μετά από περίπου ένα χρόνο δουλειάς! Όπως και για τις προηγούμενες μου κυκλοφορίες έκανα όλη τη δουλειά αποκλειστικά σε ένα laptop και μια κάρτα maudio fast track και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα!

Τηρώντας την παράδοση το album είναι ολοκληρωτικά instrumental, σχεδιάζω όμως να βάλω μερικές guest φωνές σε μελλοντικά κομμάτια.

 

Ευχαριστώ για την ακρόαση!

 

https://fallingwiththerain.bandcamp.com/album/afterglow

"That crazy bastard may be the only sane one left"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά, πολλά μπράβο! Πολύ ωραίες συνθέσεις και παραγωγή φοβερή. Και ακόμη δεν έχω ακούσει το άλμπουμ όλο, αλλά ούτε και σε καλά ηχεία.

 

Από τον ήχο της κιθάρας, μέχρι τα τύμπανα και τα πλήκτρα, η παραγωγή σου ακούγεται κρυστάλλινη. Επαναλαμβάνω ότι, φαντάζομαι θα ''απογειωθεί'' σε καλά ηχεία. Ωραία jazz style περάσματα σε κάποια σημεία, επίσης.  ;)

 

Υ.Γ: Ακούω κάποιες επιροοές από Devin Townsend και μου αρέσει πολύ.. 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λογου μου θα το ακουσω την επαυριο-περαστα εβαλα μερικα σημεια-

αλλα θα συμφωνησω με τον Fatal,η παραγωγη ειναι εξαιρετικη.

Ευγε σε πρωτη φαση για τα του ηχου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε και του λόγου πολύ η δουλειά σου!

Πολύ ωραίες ιδέες και παίξιμο, ταιριαστοί, με το στυλ μουσικής, ήχοι στην κιθάρα και παραγωγή ωραιότατη.

 

Είμαι φαν σου από τον πρώτο δίσκο και συνεχίζω... ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!

Δεν είναι η μουσική που ακούω αλλά το άκουσα όλο ,μερικά και δύο φορές, φαντάσου να ήτανε.

Πολύ και καλή δουλειά.

Είσαι ήρωας που τα έκανες όλα μόνος σου και έβγαλες τέτοιο αποτέλεσμα, είμαι ένα μικρό χνουδωτό γατάκι μπροστά σου και έχεις τον απεριόριστο σεβασμό μου.

 

Την επόμενη φορά στείλε ένα μήνυμα πριν το βγάλεις θα ήθελα να σε βοηθήσω με το artwork ,αφιλοκερδώς εννοείτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγχαρητήρια!

Για την σύνθεση, εκτέλεση, ηχογράφηση, προσωπική οργάνωση και συγκρότηση. Θέλει κοχόνες η συνολική διαδικασία. Πολλοί το σκέφτονται, λίγοι το καταφέρνουν.

Άψογο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου