Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

Έτσι κι αλλιώς, θα ζησουμε* μια παρατεταμένη περίοδο αβεβαιότητας και το να επικοινωνούμε τις σκέψεις μας, τις αγωνίες μας, τις χαρές μας. τις ήττες μας... δεν ειναι κακο... Εξάλλου στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτο γίνεται σχεδόν επώνυμα και με ενδιαφέροντα τροπο...

 

* αισιόδοξο μήνυμα

 

 

Ακολουθεί ρεαλιστικό μήνυμα*

 

Τον ήπιαμε... Όχι γιατί θα βγει το ΝΑΙ ή το ΟΧΙ. Αλλά γιατί παραιτηθήκαμε... σαν άτομα... σαν κοινωνία...

 

Το βλέπω γύρω μου, από φίλους, από τον περίγυρο μου... Παραίτηση, όλοι έρμαια... περιμένουν το τίποτα... ελπίζουν το τίποτα...

 

Αυτή είναι η πραγματική ήττα μας.

 

Ας πεθάνουμε τώρα και όχι με αργό θάνατο... Το άκουσα πολλές φορές, από διαφορετικά, ετερόκλητα άτομα και το άκουσα ακριβώς έτσι... Μπορεί να το έχετε ακούσει και εσείς...

 

Ο άνθρωπος δεν μπορεί να ζει χωρίς ελπίδα και όταν ακούς ότι κανείς δεν ελπίζει, κάπου εδώ την έχουμε πατήσει με μεγαλοπρέπεια.

 

Είναι τραγικό η ιστορία να επαναλαμβάνει τον εαυτό της, αλλά τελικά αυτό είναι.

 

Όμως με το έναν ή τον άλλο τρόπο το σόου θα συνεχιστεί...

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθεί ρεαλιστικό μήνυμα*

 

Τον ήπιαμε...

 

 

 

Εκεί είναι το πρόβλημα, όχι δεν το ήπιαμε σύντροφε, κούνα ολίγον τον όμορφο πωπό σου λαίμαι, εγώ έφυγα- άσε με μένα, δεν έχω κανένα- ανακάτεψα τη τράπουλα, προσπάθησα να δημιουργήσω νέα ενδιαφέροντα στη ζωή μου με βάση το τι τραβάει η καρδούλα μου και μεταξύ μας καβάτζωσα και τη φάση του ότι δεν θα χρειαστεί να κυνηγάω ποντίκια και γάτες σα το πατέρα μου στην Αθήνα της κατοχής...........Οκ δεν είναι για όλους, ούτε εγώ είμαι εξασφαλισμένος, δεν νοιώθω όμως και κοπριά σαν εσάς τους ''Αθηναίους''  ;D Σταμάτα να σαπίζεις ρε με τι μλκια, γιατί μλκια είναι το πράμα σα κατ.

 Ξέρω, δεν υπάρχουν δουλειές σα παν κλπ κλπ. Βρες κάτι, κοίταξέτο, είναι καλύτερα εδώ απ το Βαρελίνο, ακόμα και τώρα. ............ Ναι ξέχασα, πήγαινε στο Αμστερντάμ  κι αυτό είναι μια λύσις.

Αν σφίξει κι άλλο το πράμα, θα πάω παραπάνω, πιο αψηλά, θέλω αναπνοές, δεν θέλω μιζέριους λαίμαι.

Εβίβες με υγεία.

 

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε, βγήκαν και τομάτες, δωρεάν διαμονή και διατροφή

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραιτηθήκαμε... σαν άτομα...

Το βλέπω γύρω μου, από φίλους, από τον περίγυρο μου... Παραίτηση, όλοι έρμαια... περιμένουν το τίποτα... ελπίζουν το τίποτα...

Να παραιτηθούμε από τι?

Από την νοοτροπία, κουλτούρα που υπάρχει γύρω μας?

Δεν παραιτήθηκα, αλλά δεν την δέχομαι.

Εδώ προσπαθώ να αλλάξω τον εαυτό μου και δεν μπορώ.

 

 

Αυτή είναι η πραγματική ήττα μας.

Όχι, είναι ωμός ρεαλισμός!

Ο δικός μου ρεαλισμός!

 

Ας πεθάνουμε τώρα και όχι με αργό θάνατο... Το άκουσα πολλές φορές, από διαφορετικά, ετερόκλητα άτομα και το άκουσα ακριβώς έτσι... Μπορεί να το έχετε ακούσει και εσείς...

 

Ο άνθρωπος δεν μπορεί να ζει χωρίς ελπίδα και όταν ακούς ότι κανείς δεν ελπίζει, κάπου εδώ την έχουμε πατήσει με μεγαλοπρέπεια.

Το άκουσες ακριβώς έτσι και από μένα, είναι αλήθεια.

Μα δεν "την πατήσαμε" τώρα.

Η κινούμενη άμμος μας ρουφάει λίγο λίγο, και φαίνεται ότι κάθε προσπάθεια να βγούμε (ονειρευόμενοι μια εικονική πραγματικότητα) μας βουλιάζει περισσότερο.

 

Ζω χωρίς ελπίδα πολλά χρόνια τώρα!

 

Και η νοοτροπία, κουλτούρα, κοινωνικές δομές, κλπ, που υπάρχουν γύρω μου, με βοήθησαν πολύ να την χάσω.

 

Δυστυχώς, δεν μπορώ πια να φύγω.

 

 

Τέρρυ μου ξέρεις πια πώς σκέφτομαι, τα έχουμε πει πολλές φορές. :-*

 

Μπορεί να είμαι λάθος (και μάλλον έτσι είναι).

 

 

Να είστε όλοι καλά!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είστε όλοι καλά!

Ρε για κοιτάχτε κάτι άντριδες που κοιλιούντε σα τα σκουλίκια τους Αρειανούς  ;D ;D ;D

Εντάξει ο καθένας έχει τα βιώματά του, τις αποτυχίες του, τις αδυναμίες του, ΑΛΛΑ ΣΑ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕ σκουλίκια  ;D ;D ;D

  Να πάτε στη ****κονο με τα κορτσούδια δεν ημπορείτε, αλλά συγκρατείστε ολίγον και τας τεστοστερόνας λαίμαι, κόψτε ολίγον τα βιάγκρα. Ε στοιχίζουν ρετάλια  ;D ;D ;D

 Πέραν αφτού, τρίχες να βγάλετε στ' αυτιά.........τέτοια απελπισία  8)

Σας αγαπώ  :)

 

  Αφτό είναι λυγίζουν αφτοί που ξέρουν μπουθάρα, μόνο οι Ρίτσαρντς μένουν  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Σάμυ, με τα πολιτικά δεν ασχολούμαι (για τους Αρειανούς λέω), δεν μ'ενδιαφέρουν, μιλάω πάντα οικονομικοκοινωνικά, αλλά ευτυχώς που δεν έχω παιδιά.

Γιατί πολύ φοβάμαι ότι τα νέα παιδιά θα γίνουν ....

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aMtt1MlsWC8

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Σάμυ, με τα πολιτικά δεν ασχολούμαι (για τους Αρειανούς λέω), δεν μ'ενδιαφέρουν, μιλάω πάντα οικονομικοκοινωνικά, αλλά ευτυχώς που δεν έχω παιδιά.

Γιατί πολύ φοβάμαι ότι τα νέα παιδιά θα γίνουν ....

 

Δεν θα με ακούσεις ξανά να ομιλώ για ομάδες, απλά έτυχε όταν σπούδαζα Σαλονίκη να υπάρχει ο Γκάλης............πέραν ταύτου, μας έλεγαν σκουλίκια οι γιούφτοι οι Μπαόκοι.

Ούτε εγώ έχω παιδιά και ούτε πρόκειται πλέον εκ πεποιθήσεως λόγω ηλικίας, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν βλέπω τους γύρω μου σαν αδέλφια, γονιούς, παιδιά...........ξέρω, ολίγον ολιστικό και φρικουλιάρικο, αλλά πάντα ζούσα ανάμεσα σε άνθρωπες. Ξέρω, ίσως να ήταν λάθος  ;D ;D ;D αλλά ακόμα και τα άγρια θηρία, έχουν γονείς, που αγαπούν τα παιδιά τους και κόβουν πωπούς αν τολμήσει κάποιος να τα πειράξει.

Παρεπιπτόντως πριν λίγο, για πρώτη φορά, άκουσα λύκους στο χωριό, συναυλία, κάποιοι ανησυχούν δικαίως. Απ την άλλη όμως, πριν κάτι μέρες, όλο το χωριό κυνήγαγε μια γάτα, που έτρωγε τα αγγούρια απ τα μποστάνια και δεν κάνω πλάκα, είναι απ τα κουφά που συμβαίνουν στη ζωή  ;D ;D ;D

 https://www.youtube.com/watch?v=uSR5A--rSOs

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα με ακούσεις ξανά να ομιλώ για ομάδες, απλά έτυχε όταν σπούδαζα Σαλονίκη να υπάρχει ο Γκάλης............πέραν ταύτου, μας έλεγαν σκουλίκια οι γιούφτοι οι Μπαόκοι.

Δεν χρειάζεται να τα λες αυτά βρε Σάμυ.

Ξέρεις φαντάζομαι ότι δεν πρόκειται ποτέ να σε παρεξηγήσω.

 

Είσαι ακόμα ο manager μας (κι ας μας απέλυσες αλιήτη)! ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου