Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Και συμπληρώνω: Πολλοί θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο αλλά αυτό είναι αδύνατον αν δεν ξεκινήσεις από τον εαυτό σου. Και μόνο αυτή η διαδικασία παίρνει μια ζωή, στην καλύτερη.

 

 

+1 και κάτι... ;D

για να συμπληρώσω κι εγώ ότι και ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ κάτι, σίγουρα η αλλαγή δεν θα έρθει από ανθρώπους που ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ με ΜΙΣΘΟ γι αυτήν... 8)

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μακριά η ζωή μου κι άγρια ψάχνει τις νύχτες με μάτια κλειστά

γυμνός κι αλήτης, μοναχός, δε βρίσκω δρόμους γυρνάω σαν τρελός

Περνάω τα στέκια που έζησα, πόρτες κλειστές κι ας μη με νοιάζει γι' αυτές

μοιάζ' η ζωή μου φυλακή κι ότι έχω κάνει μου βγαίνει καρφί.

 

Λάσπες στο δρόμο, λάσπες και βροχή

δεν ξέρω γιατί τρέχω.

Eιν' η ανάσα μου βαριά,

σε θέλω δεν αντέχω.

 

Γυμνός στα πόδια σου ακουμπώ νιώθω στο αίμα μου πυρετό,

βρίζω και σβήνω τις στιγμές όνειρο κι εφιάλτης σαν χθές.

Kρατάω ψυχή που σιγοκαίει μικρό παιδί μες στα χέρια μου κλαίει,

χρώμα στο ψέμα δηλαδή κι αλήθεια ψέμα για κάθε στιγμή.

 

Λάσπες στο δρόμο, λάσπες και βροχή

δεν ξέρω γιατί τρέχω.

Eιν' η ανάσα μου βαριά,

σε θέλω δεν αντέχω.

 

 

Στίχος σε γλώσσα μόνη απεγνωσμένα ζητά μεταφραστή.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι-ξέρουν αυτοί ποιοί είναι και πως το εννοώ στ' αλήθεια- γνωρίζω και το αισθάνομαι κι εγώ πως οι καταστάσεις είναι ακραίες και βρισκόμαστε στη τσίλια όλο αγωνία για το τη θα μας ξημερώσει.

  Πριν λίγες μέρες αφαίρεσα από φίλους όλους τους ΝΟΙΖάδες του φατσομπουκίου μου, μόνο και μόνο για να μην ξεφύγω , η ξεφύγουν αυτοί και πετάξω-ουν καμιά κουβέντα παραπάνω και χαλαστούν οι καρδιές μας.  Είναι διαφορετικά όταν καθόμαστε σε ένα τραπέζι και κουβεντιάζουμε φίλοι μεταξύ μας που γνωριζόμαστε και ξέρουμε καλά ο ένας τον άλλο και διαφορετικό, όταν αυτό γίνεται σε ένα δημόσιο χώρο συντροφιά και με άλλους που δεν μας ξέρουν, αλλά θα πεταχτούν και θα πουν κι αυτοί το μακρύ τους και το κοντό τους.

 

Εδώ μέσα είχαμε συμφωνήσει να μην ξαναμιλήσουμε περί πολιτικής και εντάξει αντιλαμβάνομαι πως η κατάσταση που σιγοβράζει χρόνια τώρα μας καίει τα σωθικά και πιο συχνά με αστεία υπονοούμενα προσπαθούσαμε να ''καρφώσουμε'' την αντίπαλη άποψη.

Άλλοτε αυτό γινόταν συγκεκαλυμμένα και επιτυχημένα, άλλοτε ψιλοξέφευγε και οι αδμιν έβαζαν χέρι. Πλέον όμως φτάσαμε στο μη παρέκει, το είδα χθες στη τηλεόραση παρακολουθώντας τις 2 συγκεντρώσεις και τα καρναβάλια τους εκατέρωθεν, το είδα χτες το βράδυ κι εδώ. Ας το βουλώσουμε διαδυκτιακά το μουχαμπέτι κάνει κακό σε συνθήκες ακραίας πόλωσης.

  Ας ακούσουμε μουσικούλα κι ας αστειευτούμε μεταξύ μας φρικιά και πανκιά.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μέσα είχαμε συμφωνήσει να μην ξαναμιλήσουμε περί πολιτικής και εντάξει αντιλαμβάνομαι πως η κατάσταση που σιγοβράζει χρόνια τώρα μας καίει τα σωθικά και πιο συχνά με αστεία υπονοούμενα προσπαθούσαμε να ''καρφώσουμε'' την αντίπαλη άποψη.

Άλλοτε αυτό γινόταν συγκεκαλυμμένα και επιτυχημένα, άλλοτε ψιλοξέφευγε και οι αδμιν έβαζαν χέρι. Πλέον όμως φτάσαμε στο μη παρέκει, το είδα χθες στη τηλεόραση παρακολουθώντας τις 2 συγκεντρώσεις και τα καρναβάλια τους εκατέρωθεν, το είδα χτες το βράδυ κι εδώ. Ας το βουλώσουμε διαδυκτιακά το μουχαμπέτι κάνει κακό σε συνθήκες ακραίας πόλωσης.

 

Εγώ πάντως, δηλώνω ότι εκτός από τη διάθεση να πειράξω τους συνφορουμίτες, δεν αισθάνομαι αντιπάθεια για κανέναν. Το ξέρετε αυτό φίλοι, με απόλυτη βεβαιότητα, διότι ακριβώς το ίδιο κάνω εδώ και χρόνια, προ του ευρώ, προ της κρίσεως και προ των δημοψηφισμάτων. Ειδικώς για τα συγκεκριμένα, χθεσινά, ποστ : ήθελα μόνο να δείξω ότι με την κατάλληλη "παρουσίαση", οτιδήποτε μπορεί να μοιάζει φαιδρό και ανάρμοστο, τακτική που οι οπαδοί (οποιουδήποτε στρατοπέδου) χρησιμοποιούν καθημερινά.

 

Αυτά.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ πάντως, δηλώνω ότι εκτός από τη διάθεση να πειράξω τους συνφορουμίτες, δεν αισθάνομαι αντιπάθεια για κανέναν. Το ξέρετε αυτό φίλοι, με απόλυτη βεβαιότητα, διότι ακριβώς το ίδιο κάνω εδώ και χρόνια, προ του ευρώ, προ της κρίσεως και προ των δημοψηφισμάτων. Ειδικώς για τα συγκεκριμένα, χθεσινά, ποστ : ήθελα μόνο να δείξω ότι με την κατάλληλη "παρουσίαση", οτιδήποτε μπορεί να μοιάζει φαιδρό και ανάρμοστο, τακτική που οι οπαδοί (οποιουδήποτε στρατοπέδου) χρησιμοποιούν καθημερινά.

 

Αυτά.

 

:)

 

 

Αγαπητοί φίλοι-ξέρουν αυτοί ποιοί είναι και πως το εννοώ στ' αλήθεια- γνωρίζω και το αισθάνομαι κι εγώ πως οι καταστάσεις είναι ακραίες και βρισκόμαστε στη τσίλια όλο αγωνία για το τη θα μας ξημερώσει.

  Πριν λίγες μέρες αφαίρεσα από φίλους όλους τους ΝΟΙΖάδες του φατσομπουκίου μου, μόνο και μόνο για να μην ξεφύγω , η ξεφύγουν αυτοί και πετάξω-ουν καμιά κουβέντα παραπάνω και χαλαστούν οι καρδιές μας.  Είναι διαφορετικά όταν καθόμαστε σε ένα τραπέζι και κουβεντιάζουμε φίλοι μεταξύ μας που γνωριζόμαστε και ξέρουμε καλά ο ένας τον άλλο και διαφορετικό, όταν αυτό γίνεται σε ένα δημόσιο χώρο συντροφιά και με άλλους που δεν μας ξέρουν, αλλά θα πεταχτούν και θα πουν κι αυτοί το μακρύ τους και το κοντό τους.

 

Εδώ μέσα είχαμε συμφωνήσει να μην ξαναμιλήσουμε περί πολιτικής και εντάξει αντιλαμβάνομαι πως η κατάσταση που σιγοβράζει χρόνια τώρα μας καίει τα σωθικά και πιο συχνά με αστεία υπονοούμενα προσπαθούσαμε να ''καρφώσουμε'' την αντίπαλη άποψη.

Άλλοτε αυτό γινόταν συγκεκαλυμμένα και επιτυχημένα, άλλοτε ψιλοξέφευγε και οι αδμιν έβαζαν χέρι. Πλέον όμως φτάσαμε στο μη παρέκει, το είδα χθες στη τηλεόραση παρακολουθώντας τις 2 συγκεντρώσεις και τα καρναβάλια τους εκατέρωθεν, το είδα χτες το βράδυ κι εδώ. Ας το βουλώσουμε διαδυκτιακά το μουχαμπέτι κάνει κακό σε συνθήκες ακραίας πόλωσης.

  Ας ακούσουμε μουσικούλα κι ας αστειευτούμε μεταξύ μας φρικιά και πανκιά.

 

 

Σοφά μιλήσατε κύριοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοφά μιλήσατε κύριοι.

 

 

Κρυφοφρικιό είσαι και του λόγου σου ε?  ;D ;D ;D

 

  Τρόλλει, το σχόλιό μου ειδικά χθες, δεν πήγαινε σε σένα  ;) αλλά θα ήθελα να ισχύει για όλους μας τουλάχιστον μέχρι να ξεκαθαρίσει, όποτε και αν αυτή η κατάσταση με τον ακραίο διχασμό που επικρατεί ξεκαθαρίσει και αν.

Για σας παλιοφρίκουλα αφιερωμένο  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος δίσκος των Decemberists δεν με ενθουσίασε. Το παρακάτω τραγουδάκι ωστόσο με άρεσε πολύ.

 

 

                                               And oh my god,

                                 What a world you have made here

                          What a terrible world, what a beautiful world

                                 What a world you have made here

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου