Προς το περιεχόμενο

γνωμη για telecaster κιθαρα


lordm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπορειτε να μου προτεινετε καποιες κιθαρες για ροκες και μεταλιες?

Η καλύτερη πρόταση, φίλε lordm, είναι να πάρεις αγκαζέ κάποιον φίλο-γνωστό που κατέχει (κέρασέ τον μια μπύρα για τον κόπο του στο κάτω κάτω...) και να κάνετε μια κιθαρότσαρκα. 'Ο καθένας έχει το προσωπικό του γούστο, στυλ, οπτική γωνία και ανάγκες, οπότε καλό θα είναι να διαλέξεις μια κιθάρα που θα ανταποκρίνεται στο δικό σου γούστο. Πάντως, όπως αναφέρθηκαν, η Fender Am special Strat με διπλό στην γέφυρα και περισσότερο η Gibson SG είναι διαχρονικές αξίες στα είδη μουσικής που αναφέρεις ;)  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να παραμεινεις σε σχημα telecaster, περαν των 2 signature Squire που αναφεραμε υπαρχει και η Schecter PT. Ειναι αξιοπρεπεστατη κιθαρα, σε καλη τιμη και θα σε καλυψει (ηχητικα) και σε metal μονοπατια.

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_pt_bk.htm?sid=4c3d6e9c1841a2d98de39cb20d6dbbc9

 

Τωρα το κατα ποσο θα σε βολεψει το σχημα της telecaster για metal παιξιματα ειναι υποκειμενικο θεμα - εγω δεν εχω κανενα προβλημα, αλλοι ισως προτιμουν διαφορετικα σχηματα με πιο καθαρο access στα ψηλα ταστα. Ο μονος τροπος να εισαι σιγουρος ειναι να δοκιμασεις αρκετες κιθαρες απο τις διαφορες "σχολες" (ακομα και αν ειναι οργανα που δεν θα σε ενδιεφεραν για αγορα) ωστε να εχεις ενα γενικοτερο πλαισιο αναφορας και να δεις τι σε βολευει προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κέρασέ τον μια μπύρα

Πρόσεχε τι λες Φώτη.

Κάποιοι για μια μπύρα ....  ;D ;D ;D

 

Κι εγώ SG προτείνω.

 

Είναι τέλεια.

 

Εύκολη πρόσβαση σε όλη την ταστιέρα, πανάλαφρη, και .... ΦΟΒΕΡΟΣ ήχος.

 

Κάνει για όλα τα είδη, αν αλλάξεις γούστο πάλι θα σε καλύψει.

 

Σου προτείνω να πάρεις την Gibson SG special faded, τα έχει όλα και συμφέρει (πολύ κάτω από χιλιάρικο). ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να την εχω παιξει και βεβαια χωρις να εχω σχεση με το πωλητη,μου φαινεται αξιοπρεπης κ φτηνη λυση:

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=222132

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου