Προς το περιεχόμενο

New Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα σου ελεγα να παρεις μια fender και αυτο γιατι ειναι αλλη φαση να βλεπεις το γ@Μ!μ#ν* το logo !!!! :lol: :wink:

 

A' date=' λες για το [b']logo[/b]!!

 

05a35b6e.jpg

 

Ε, έχεις ένα δίκιο... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

P.S. Τι έγινε' date=' ζηλέψαμε τα μπλε χρωματάκια; Ε; :P 8) :D :D[/quote']

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: βρισκομαι μια δεκαετια πριν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι η κιθαρα προκειται να θυσιαστει σε μια τελετη μαυρης μαγειας και θα διαλυθει στα εξ'ων συνετεθη..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι η κιθαρα προκειται να θυσιαστει σε μια τελετη μαυρης μαγειας και θα διαλυθει στα εξ'ων συνετεθη..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Περιμένουμε νεότερα λοιπόν! (Ελπίζω να είναι τουλάχιστον το gold χρωματάκι το παλαβό και όχι το γνωστό sunburst, έστω και 2-color!) :D

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τοσο απλό το θέμα... κάνεις υπομονή.... κοιτάς συνέχεια ebay... και μόλις σκάσει το suhraki... με τα specs που το θες...το χτυπάς.... (γύρω στα 1500Ε κλείνουν)!!!! το πληρώνεις γλυκά και ευγενικά με paypal... σουερχεται σε 10 μέρες το πολύ... και αφήνεις τους άλλους να λένε ότι θέλουν...(αν προλάβεις και δεν πάρω και άλλη μια!!!! )

γιατί εσύ παίζεις με "κουρδισμένα" ξυλα :wink:

και οι υπόλοιποι χαίρονται οτι παίζουν με κιθάρες patches (κοινός φτιάχτω μόνος σου) ή με κιθάρες με "mojo"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"βαλε 2500 δολλαρια στην τσεπη και οταν πας αμερικη παρε απο κει μια στατοκαστερ- δεν ειναι σαν αυτες που ερχονται ευρωπη και μην τη πειραξεις καθολου"

 

Ο φιλος σου ειναι απλα ΑΣΧΕΤΟΣ (για να μη πω τιποτα βαρυτερο... :twisted: )

 

δυστυχως κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι μια κιθαρα θα ειναι ακριβως ιδια με αυτη του φιλου σου που σε εχει ενθουσιασει (τα εχουμε πει δεκαδες φορες μην επαναλαμβανομαστε)

 

η κιθαρα του φιλου σου μπορει να ακουγεται καλυτερα για πολλους λογους (καλυτερο σετ-απ,διαφορετικα ρυθμισμενοι μαγνητες,διαφορετικη γωνια μπρατσου λογω shimming ,διαφορετικες χορδες,διαφορετικο action και,και,και...) (η ταπεινη μου γνωμη ειναι βεβαια σταθερα οτι τη μεγαλυτερη διαφορα την κανουν οι μαγνητες της και η ρυθμιση τους αλλα μην ξεκινησουμε παλι τα ιδια....)

 

η απλα επειδη ΕΤΥΧΕ (που ειναι και το πιθανοτερο)....

 

οποτε και το ιδιο μοντελλο να επαιρνες κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι θα παιζει & θα ακουγεται το ιδιο...

 

κατα τη γνωμη μου η πλεον ενδιαφερουσα strat που φτιαχνει η Fender (& η μονη που θα επαιρνα αν δεν ηξερα οτι δεν θα την βαριομουν γρηγορα οπως εχω βαρεθει ολες τις στρατ της ζωης μου :? ) ειναι αυτη

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0141100372

 

επισης μην ξεχνας και οτι υπαρχει και η περιπτωση αυτο που ΑΡΕΣΕΙ (& αυτο που θεωρουμε ο καθενας μας ξεχωριστα στον τελειο ηχο στρατ),σε εσενα,αυτο που αρεσει στον Nightcrawler ,αυτο που αρεσει στον elavd & αυτο που αρεσει σε εμενα να ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ....

(που και παλι ειναι το πιθανοτερο)

 

(π.χ εχω προσπαθησει παρα πολυ να μου αρεσει ο ηχος της Suhr αλλα κατα τη γνωμη μου ουδεμια σχεση με ηχο strat εχει......εχει ηχο αλλα αυτο που θεωρω εγω σαν vintage strat ηχο δεν τον εχει,σε καποιον αλλον ομως μπορει να ακουγεται σαν θεϊκη καμπανα....οποτε μη τη ψαχνεις με τις γνωμες των ΑΛΛΩΝ αλλα ΜΟΝΟ με την δικη σου)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου η πλεον ενδιαφερουσα strat που φτιαχνει η Fender (& η μονη που θα επαιρνα αν δεν ηξερα οτι δεν θα την βαριομουν γρηγορα οπως εχω βαρεθει ολες τις στρατ της ζωης μου :? ) ειναι αυτη

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0141100372

 

Κι εγώ για τις μόνες Strat που θα έδινα χρήματα αυτή τη στιγμή είναι το μοντέλο που λέει ο SF αλλά ακόμη καλύτερα σαν αυτή που πήρε ο φίλος fenderiarhs:

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0141102344

 

Και είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι πήρε το συγκεκριμένο χρώμα

0141102344_md.jpg

 

γιατί όπως έχει δηλώσει' date=' απεχθάνεται οτιδήποτε sunburst!!! :lol:

 

επισης μην ξεχνας και οτι υπαρχει και η περιπτωση αυτο που ΑΡΕΣΕΙ (& αυτο που θεωρουμε ο καθενας μας ξεχωριστα στον τελειο ηχο στρατ),σε εσενα,αυτο που αρεσει στον Nightcrawler ,αυτο που αρεσει στον elavd & αυτο που αρεσει σε εμενα να ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ...(που και παλι ειναι το πιθανοτερο)

 

Συμφωνώ απόλυτα! Πχ του SF του αρέσουν οι CS69 (τους οποίους παρεπιπτόντως φοράει η Classic Player ΅60s Stratocaster) και οι 57/62 ενώ εμένα από την άλλη όχι!!! :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα...κατι αλλο ακομα...

 

αν υποθεσουμε οτι παιρνω μια ροκινγκερ , (γιατι για εκει με "κοβω" ξανα) , τι βελτιωσεις μπορει να παρει για να γινει ακομα καλυτερη στον ΗΧΟ??

 

σκεφτομαι για την black-st χωρις το logo της rockinger .

 

μηπως ειναι πια ξεπερασμενο το χρωμα αυτο?

ειχα παλιοτερα μια ibanez sa series μαυρη και φαινοταν οι δαχτυλιες πανω της ασχημα.

διαφορετικα θα παρω το "vintage white" το οποιο ομως θα θελα να το "παλιωσω" και δεν ξερω πως. (λεω τωρα...)

 

:roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου