Προς το περιεχόμενο

New Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα απ οτι βλεπω οι μεξικανικες θελουν πολυ ψαξιμο και τυχη , οι usa ειναι καλες αλλα ΟΧΙ ΟΛΕΣ και ξεφευγουν και σε budget ενω απο τα λεγομενα ολως σχεδον σε αυτο το topic οι rockinger ενδυκνεινται σαν την πιο τιμια και καλη λύση για αλλη μια φορα.τα λεω καλα???

 

αρα εχω 2 επιλογες.

 

1)η βαζω ενα μπρατσο σαν αυτο των kit , που μου αρεσε πολυ , στην rockinger partscaster μου.

 

η

 

2) την πουλαω (με η χωρις το dg 20 emg που φοραει) και παραγγελνω ενα κιτ ροκινγκερ -μαλλον το μαυρο- και σταματω εκει...

 

 

ασ δουμε ομως την γνωμη του κοινου για την σειρα highway 1....αξιζει η διαφορα χρηματων απο μια ροκινγκερ???

 

:roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ασ δουμε ομως την γνωμη του κοινου για την σειρα highway 1....αξιζει η διαφορα χρηματων απο μια ροκινγκερ???

 

:roll:

 

Γιατί, υπάρχει κανείς που να έχει δοκιμάσει τη νέα σειρά Highway1 πιστεύεις?

Αν ναι θα ήθελα πολύ να μάθω τη γνώμη του.

Έχει πέσει πολύ promotion και φαίνεται ότι έχουν επενδύσει σ'αυτήν αρκετά οι άνθρωποι της Fender...(και εμένα για καλό μου φαίνεται αυτό πάντως)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) την πουλαω (με η χωρις το dg 20 emg που φοραει) και παραγγελνω ενα κιτ ροκινγκερ -μαλλον το μαυρο- και σταματω εκει...

 

Εγώ ψηφίζω να πάρεις κιτ (άσχετα με το αν τελικά θα πουλήσεις ή όχι την άλλη) ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασ δουμε ομως την γνωμη του κοινου για την σειρα highway 1....αξιζει η διαφορα χρηματων απο μια ροκινγκερ???

 

:roll:

 

Γιατί' date=' υπάρχει κανείς που να έχει δοκιμάσει τη νέα σειρά Highway1 πιστεύεις?

Αν ναι θα ήθελα πολύ να μάθω τη γνώμη του.

Έχει πέσει πολύ promotion και φαίνεται ότι έχουν επενδύσει σ'αυτήν αρκετά οι άνθρωποι της Fender...(και εμένα για καλό μου φαίνεται αυτό πάντως)[/quote']

 

http://www.fenderforum.com/forum.html?db=&topic_number=326487&lastpost=2006-12-1820:48:57

 

Εδω ίσως ? ... μερικες γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά ρε σύ acanthor μη και δε δοκίμαζα τη νέα σειρά highway 1 !!! :lol: :lol: Πριν 2 μήνες σε γνωστό Αθηναικό μαγαζί. Μιά μαύρη με maple ταστιέρα! Καλή ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ, αλλά τα γούστα μου πλέον είναι από US standard και πάνω. Σημαντικό.... ΔΕΝ έχει ΟΝΤΩΣ καμιά σχέση με την προηγούμενη σειρά highway 1 .... KAMIA!! Είναι πραγματικά καλύτερη κιθάρα... και η "τύχη" που καμιά φορά λέμε στα Μεξικάνικα όντως πολλάκις ισχύει είναι άλλωστε ένα mid range όργανο και κάποιες φορές το logo στο headstock είναι αυτό που το "σώζει".

Στη νέα highway εντύπωση μου έκανε το μπράτσο της "ερχόταν" κοντά στην αίσθηση της reissue US 70s που έχω (και όχι μόνο λόγω του headstock) Οι μαγνήτες είναι stagered αλλά δεν ακολουθούν το radius, έχουν δηλαδή το ίδιο "ύψος" παντού. Είναι πιό "ζεστή" κιθάρα από ότι μία Μέξικο, ακόμα και από το μοντέλο που αντικατέστησε, αλλά αυτή η "μουντάδα" παραμένει έστω και λίγο πιόοοοο "γυαλισμένη" να το πω τώρα? τέλος πάντων.... εκεί που ακούς την highway 1 και παίζεις κάνα τέταρτο, ζήτα από τον πωλητή στις ίδιες ρυθμίσεις που έχεις εκείνη τη στιγμή τον ενισχυτή να "καρφωσεις" ένα US strd.... και θα με θυμηθείς.... :wink:

Επίσης εδώ και λίγα χρόνια η τύχη ειδικά στα US μοντέλα ΔΕΝ παίζει μεγάλο ρόλο όπως στα μεξικάνικα... υπάρχουν πιό ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΑ standards παραγωγής, και οι διαφορές είναι πραγματικά αστείες!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που ακούς την highway 1 και παίζεις κάνα τέταρτο' date=' ζήτα από τον πωλητή στις ίδιες ρυθμίσεις που έχεις εκείνη τη στιγμή τον ενισχυτή να "καρφωσεις" ένα US strd.... και θα με θυμηθείς.... :wink: [/quote']

 

Αυτό αμφιβάλλω αν είναι η σωστή πρακτική για το τεστ του ήχου της κιθάρας.

 

Προφανώς ακούς τις διαφορές μεταξύ των 2 οργάνων, αλλά μπορεί η ρύθμιση να κολακεύει σαφώς περισσότερο τη μία απ' τις 2.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, όχι ρε συ, μιλάμε για στρατ κιθάρα με 3 μονούς.... δεν μιλάμε για fat strat ή για άλλη κιθάρα, λέω Highway 1 με 3χ single coils alnico iii και US strd strat με 3χ single coils alnico whatever. Τι να κολακέψει περισσότερο ο συγκεκριμμένος π.χ ήχος που μου αρέσει όταν δοκιμάζω 2 κιθάρες με θεωρητικά πάνω κάτω ίδια specs δηλαδή 3 μονούς μαγνήτες σε 2 διαφορετικές Fender. Πέρα από το ΣΑΦΩΣ διαφορετικό χρώμα στους μαγνήτες, έχει ένα κάρο λεπτομέρειες, ακόμα και στο feel και στο touch, και στην ποιότητα κατασκευής, τα τάστα, το nut, και γενικότερα στον ήχο σε όλες τις θέσεις, πράγμα που δεν οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στους διαφορετικούς μαγνήτες. κρίμα που δεν μπορώ με λόγια να το περιγράψω καλύτερα, όπως κρίμα που ώς τώρα δεν είχα την τύχη να παίξω αι με μιά rockinger έτσι ώστε να "εξάγω" πιό ασφαλή προσωπικά συμπεράσματα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου