Προς το περιεχόμενο

New Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν υποθεσουμε οτι παιρνω μια ροκινγκερ , (γιατι για εκει με "κοβω" ξανα) , τι βελτιωσεις μπορει να παρει για να γινει ακομα καλυτερη στον ΗΧΟ??

 

τα ειπαμε αυτα,δεν υπαρχει κατι το σιγουρο (οπως και τι μπορει να σημαινει "βελτιωμενος ηχος" κανεις δεν μπορει να ξερει...),εμενα στοκ οσες εχω ακουσει μου αρεσαν πολυ πραγμα που σημαινει οτι οι μαγνητες τους ειναι εξαιρετικοι.

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ομως ενα ΚΑΛΟ σετ-απ & μια ΣΩΣΤΗ ρυθμιση των μαγνητων ειναι το σημαντικοτερο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταλαβα...κατι αλλο ακομα...

 

αν υποθεσουμε οτι παιρνω μια ροκινγκερ ' date=' (γιατι για εκει με "κοβω" ξανα) , τι βελτιωσεις μπορει να παρει για να γινει ακομα καλυτερη στον ΗΧΟ??

 

σκεφτομαι για την black-st χωρις το logo της rockinger .

 

μηπως ειναι πια ξεπερασμενο το χρωμα αυτο?

ειχα παλιοτερα μια ibanez sa series μαυρη και φαινοταν οι δαχτυλιες πανω της ασχημα.

διαφορετικα θα παρω το "vintage white" το οποιο ομως θα θελα να το "παλιωσω" και δεν ξερω πως. (λεω τωρα...)

 

:roll:[/quote']

 

Σπύρο, το βασικό είναι να βάλεις εσύ τα όρια... Ας πούμε πόσο είναι το μπάτζετ? (sic!)

 

Γιατί αν τελικά φτάσεις να ξεπεράσεις το χιλιάρικο, μάλλον σε συμφέρει να κανονίσεις με τον Haar να σου φτιάξει μια καταπληκτική Strat με 1300-1400 ευρώ... :wink:

 

Επίσης, αν πάρεις ακόμα και μια... Harley Benton και της κάνεις ένα τέλειο setup, με PLEK κλπ, τουλάχιστον παικτικά θα είναι καλύτερη από μια 'νορμάλ' Αμερικάνικη. Μια partscaster χωρίς πολύ δουλειά στο σετάπ δεν λέει μία, οπότε έσω έτοιμος. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορετικα θα παρω το "vintage white" το οποιο ομως θα θελα να το "παλιωσω" και δεν ξερω πως. (λεω τωρα...)

 

ειναι παρα πολυ απλο, θα την δεσεις πισω απο το αμαξι σου και θα κανεις μια χαλαρι βολτουλα...και ως δια μαγειας θα αποκτησεις μια relic!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί αν τελικά φτάσεις να ξεπεράσεις το χιλιάρικο' date=' μάλλον σε συμφέρει να κανονίσεις με τον Haar να σου φτιάξει μια καταπληκτική Strat με 1300-1400 ευρώ... :wink:

 

[/quote']

 

+1000........αυτο ειναι μια αρκουντως ελκυστικη προταση που καποια στιγμη πρεπει να δοκιμασουμε :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουφ....μετα απο πολλη σκεψη και προβληματισμο θελω να ρωτησω και το εξης:

 

οι -made in mexico- fender τι εχουν να ζηλεψουν απο την standard σειρα των usa?

 

και επισης -σαν γκαλοπ- βαλτε μου σε μια σειρα κατα την προτιμηση σας τα παρακατω.

 

rockinger kit - mim strat - mi usa strat.

 

:roll: :roll: :roll: :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι -made in mexico- fender τι εχουν να ζηλεψουν απο την standard σειρα των usa?

αν κρινω απο την δεξια http://www.noiz.gr/modules/4nAlbum/album/album1/PHOT0005.JPG οι mexico ειναι αψογες κατασκευαστικα αλλα οι stock μαγνητες δεν ειναι οτι καλυτερο..το παιδι που την εχει εβαλε πανω ενα σετ 57/62 ομως και εκτοτε ΠΕΤΑΕΙ :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και επισης -σαν γκαλοπ- βαλτε μου σε μια σειρα κατα την προτιμηση σας τα παρακατω.

 

rockinger kit - mim strat - mi usa strat.

 

:roll: :roll: :roll: :roll:

 

νομιζω αυτο που πας να κανεις δεν εχει ιδιαιτερο νοημα......καθε κιθαρα κρινεται κατα περιπτωση και δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...εχω δει USA εξαιρετες οπως εχω δει και mexico που χτυπανε USA.......οποτε αναγκαστικα μια ψηφο στη καθεμια..........νομιζω πως αλλος πρεπει να ειναι ο τροπος σκεψης σου....... :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και επισης -σαν γκαλοπ- βαλτε μου σε μια σειρα κατα την προτιμηση σας τα παρακατω.

 

rockinger kit - mim strat - mi usa strat.

 

:roll: :roll: :roll: :roll:

 

νομιζω αυτο που πας να κανεις δεν εχει ιδιαιτερο νοημα......καθε κιθαρα κρινεται κατα περιπτωση και δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...εχω δει USA εξαιρετες οπως εχω δει και mexico που χτυπανε USA.......οποτε αναγκαστικα μια ψηφο στη καθεμια..........νομιζω πως αλλος πρεπει να ειναι ο τροπος σκεψης σου....... :D :D :D

 

πως δηλαδη να προχωρησω...μαλλον δοκιμαζοντας ε?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουφ....μετα απο πολλη σκεψη και προβληματισμο θελω να ρωτησω και το εξης:

 

οι -made in mexico- fender τι εχουν να ζηλεψουν απο την standard σειρα των usa?

 

Το ποσοστό ευστοχίας σε καλά κομμάτια πιστεύω πάνω απ'όλα!

Και τους μαγνήτες τους σίγουρα' date=' όπως και τη μεταπωλητική αξία τους...

 

και επισης -σαν γκαλοπ- βαλτε μου σε μια σειρα κατα την προτιμηση σας τα παρακατω.

 

rockinger kit - mim strat - mi usa strat.

 

:roll: :roll: :roll: :roll:

 

1. Rockinger Kit

2. Fender Usa

3. Fender Mexico

 

Αλλά εξαρτάται πάντα. Θα έβαζα πρώτη τη Fender USA μόνο αν έβρισκα ένα συγκεκριμένο κομμάτι και μου καθόταν καλά.

Συμφωνώ με το fenderiarh περισσότερο.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω...Η νέα σειρά Highway φαίνεται ΠΟΛΥ δελεαστική...

 

Επίσης ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ! Μην ακούς κανέναν! ¶κου μόνο τ'αυτιά σου...Είναι το μοναδικό κριτήριο επιλογής. Όλα τα άλλα έιναι απλές θεωρίες...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου