Προς το περιεχόμενο

Αγαπημενο inlay design?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπημένα inlays...δύσκολο από μόνο του γιατί πάνε με το σχέδιο της κιθάρας.

 

+1. Στο κατάλληλο context όλα πάνε με όλα (εντάξει, σχεδόν).

Ψήφισα other γιατί κλίνω προς trapezoid, άσε που τα όνειρά μου πυρπολούν τα crowns των SJ200.

 

gibson_j200_full_2.jpg

 

 

 

@Κουφή Λεοπάρδαλη: Τα πουλάκια δεν είναι άσχημα (όταν είναι στο σωστό μέρος), με καλύτερα αυτά.

Επίσης, τέτοια posts/threads είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτα. Ας μείνουμε στο θέμα χωρίς... ποστοπλημμύρα επί παντός.  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ από την άλλη είμαι παραδοσιακός και προτιμώ dots (σε strat).

Αν και κατα προτίμηση όχι στο κέντρο αλλά στην άκρη της ταστιέρας όπως στην performer series της Jackson.

 

Από την άλλη δεν μπορώ να σκεφτώ LP στυλ με dots..

 

 

Γενικότερα πάντως όσο πιο απλό, τόσο καλύτερο για μένα εκτός ειδικών περιστάσεων. Πχ δεν μ'αρέσουν καθόλου οι σταυροί του Iommi, αλλά ταιριάζει πολύ με το όλο θέμα των Sabbath. Αν είχε dots ή sharkfins θα ήταν απλά χάλια.

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, κάθε inlay πάει και στο αντίστοιχο όργανο. Εγώ π.χ. δεν μπορώ να βλέπω Strat και Tele χωρίς dots, ή Les Paul, SG και ES335 χωρίς blocks. Για αυτά τα όργανα αυτά είναι τα τέλεια inlays. Τα πολλά πολλά πάντως δεν μου αρέσουν (ούτε τα τρίγωνα, ούτε τα λουλούδια, ούτε τα πουλιά της PRS)... επίσης για τα πανέμορφα high end όργανα (ειδικά σκούρας ταστιέρας), τα no inlays είναι ό,τι καλύτερο. Αυτά ψήφισα κιόλας, λόγω της δικιάς μου κυρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δαχτυλιδια με laser, θα γινεις μεγας crowd pleaser εσυ παιδι μου. ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και σε μεγαλύτερη ανάλυση αν δεν τα βλέπετε...  ;D

 

Εξάλλου, μου αρέσουν πάρα πολύ τα Cross inlays.

Trapezoid_inlays.jpg.b4b46ea737619daad2ae8aaad2e6697b.jpg

TI_Cross_inlays.jpg.94ddf1c3c107a01c55bbb1974433ad59.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, κάθε inlay πάει και στο αντίστοιχο όργανο. Εγώ π.χ. δεν μπορώ να βλέπω Strat και Tele χωρίς dots, ή Les Paul, SG και ES335 χωρίς blocks. Για αυτά τα όργανα αυτά είναι τα τέλεια inlays. Τα πολλά πολλά πάντως δεν μου αρέσουν (ούτε τα τρίγωνα, ούτε τα λουλούδια, ούτε τα πουλιά της PRS)... επίσης για τα πανέμορφα high end όργανα (ειδικά σκούρας ταστιέρας), τα no inlays είναι ό,τι καλύτερο. Αυτά ψήφισα κιόλας, λόγω της δικιάς μου κυρίας.

 

 

Συμφωνώ σε όλα αλλά η 335 νομίζω  ειναι κατ'εξοχήν με dots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου