Προς το περιεχόμενο

Το δικό μου Χριστουγεννιάτικο δώρο... Απόλυση


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

 

Σ'ευχαριστώ για το γέλιο που μου χάρισες και τις ευχές.

Αντεύχομαι ολόψυχα,και πάντα με υγεία!!

 

Υ.Γ.Αλήθεια,πού ήξερες ότι έχω και δωδεκάχορδη ??????

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

....κάτι παίζει με το φόρουμ.....θα τα μάαααααθω κάααααποτε...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως πιστεύω ότι συμπεριφέρθηκες ΑΨΟΓΑ!

Και don't worry με λίγο ψάξιμο σίγουρα θα βρεις καλύτερα. Και όσον αφορά το μέσο πάντα στο τέλος φαίνεται ποιος κάνει δουλεία και ποιός όχι. Μάλλον το εργοστάσιο που λες θα είναι ερασιτεχνικό στη νοοτροπία και όχι κάτι σοβαρό!

Απλά κάτσε και απόλαυσε τις γιορτές όσο καλύτερα μπορείς με την οικογένειά σου. Όλα τα άλλα έρχονται :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

 

Σ'ευχαριστώ για το γέλιο που μου χάρισες και τις ευχές.

Αντεύχομαι ολόψυχα' date='και πάντα με υγεία!!

 

Υ.Γ.Αλήθεια,πού ήξερες ότι έχω και δωδεκάχορδη ??????

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

....κάτι παίζει με το φόρουμ.....θα τα μάαααααθω κάααααποτε...[/quote']

 

Αν γέλασες είναι δική μου τιμή Τζίμαρα... :wink:

 

Για τις 12χορδες τα λεγαμε σε άλλο θρεντ για το κουρδισμα, γμτ ακόμα να διαβάσω τα λινκς που έδωσες (ναι ναι, ξερω είμαι ρεμάλι) :oops:

 

Ιδέα!!! :idea:

 

 

Αντί να διαβάσω τα λινκς θα κουρδίσω την Stagg 3 τόνους πιο ψηλα!!! :twisted:

 

 

Θα ανοιξω και το παράθυρο, θα ειδοποιήσω καλου κακου και κατι φιλαράκια στην Κρήτη τις επόμενες 2 ωρες να μεινουν μεσα στα σπίτια τους μην τους έρθει κανενας ξυλινος καβαλάρης στο δόξα πατρί... 8O

 

 

 

 

Αντε, θα με δείτε και στις είδησεις!!! :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θυμήθηκα!!!

Οντως γέλασα :lol:

 

Απ ότι κατάλαβα δε χρειάζεται να τα διαβάσεις κάν,τόπιασες το νόημα....

ζντούπ ....ο καβαλλάρης :? :? :? :?

 

Με υγέια φίλε μου,δεν θα περάσει η ....επιβαλλόμενη μαυρίλα....

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ??? :D

 

 

Γρρρρρρρρρρρρρρρρρρήγορα πιασε την κιθαρα και παιξε ένα τραγουδάκι στον γιόκα σου να γουστάρετε... :wink:

 

Ελα γρήγορα λεμεεεεεεεεεεε... :twisted:

 

 

 

 

 

 

Αλλιως φωνάζω τον Takis, κουβαλάει τον Germino τον ανοιγει στο 11 (ναι, κανονικα μεχρι το 10 παει αλλά το εχει ξεχειλώσει το ρημαδι το ποντεσιόμετρο) και σου κανει το σπίτι λαμπόγυαλο... 8O

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(και μετά φυσικά που να τον κουβαλάει το παιδί σπίτι του παλι...τον δανείζομαι εγώ για καμιά 60αρια χρόνια) :twisted:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερον: Η απόλυση σου μπορεί υπό προϋποθέσεις να θεωρηθεί καταχρηστική' date=' εφ΄όσον αποδειχθεί ότι έγινε απλά και μόνο για να αντικατασταθείς με φθηνότερο εργαζόμενο, χωρίς να είναι μέρος γενικότερης διοικητικής αναδιοργάνωσης της επιχείρησης, και ότι ο μισθός σου είναι σημαντικός για την επιβίωση της οικογένειας σου, και ότι είναι πραγματικά δύσκολο να βρείς νέα εργασία, ιδιαίτερα αφού έχεις περάσει μερικούς μήνες ψάχνοντας, που δε στο εύχομαι. Υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις επ΄αυτού, μόνο που θα πρέπει να συμβουλευτείς δικηγόρο και να το τραβήξεις δικαστικά.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εκεί έχει φθάσει το χάλι μας,όντως ακούγονται .....εξωγήινα όλα αυτά,ούτε κι εγώ πιστεύω πως θα έβγαζα άκρη ποτέ,αλλά όπως είπα παραπάνω και να γινότανε στράβωσα.Θα μου πείς τώρα "στα χάλια σου αυτό κοιτάς ?".Θα πώ....ναι,στράβωσα και δε γουστάρω,και στο φινάλε,όσο αντέχω,ότι μπορώ θα κάνω,ας μη ξαναβρώ σαν ηλεκτρονικός...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγχρονη αγορά εργασίας είναι μια απογοήτευση.

 

Η λογική λέει οτι οσο περνάνε τα χρόνια το σύστημα θα είχε αναπτύξει τέτοιες δομες ωστε οι εργαζόμενοι να κατωχυρώνουν την εργασία, να προχωρούν , να υπάρχει προοπτική για εξέλιξη και καλύτερη αξιοποίηση , όσο περνάν τα χρόνια στον εργασιακό τους χώρο.

 

Η πραγματικότητα είναι διαφορετική.

 

Πληρώνουμε όλοι κακές πολιτικές (το αφήνω εδώ γιατι δεν θέλω να αναπτύξω την θεωρία μου γιατι γίνεται ότι γίνεται.

 

Απο μικρή ηλικία 20 χρονών είχα την ευκαιρία να δουλέψω στις πωλήσεις , σε φαρμακευτική εταιρία, και είδα απο τοτε που πάει το πράγμα ιδιαίτερα στον ιδιωτικό τομέα.

 

Ετσι ό

 

πως έχει αναπτυχθει ο ιδιωτικός τομέας κοιτάνε να εκμεταλλεύονται τους υπαλλήλους τους απο 20 - 38 χρονών , στίβοντάς τους στο έπακρο , με μικρές αποδοχές δυσανάλογες με το έργο και το κέρδος που φέρνουν την εταιρία και μετα οταν μεγαλώσουν και τους κοστίζουν περισσότερο προτιμούν να τους αντικαταστήσουν με νέο αίμα.

 

Αυτό ειναι ένα, υπάρχουν τόσα άλλα.

 

Η πόρτα που χτύπησε τον φίλο μας μπορει να χτυπήσει τον καθένα, την ιστορία σου φίλε την έχω ακούσει χίλιες φορές και χίλιες φορές συμπάσχω και στεναχωριέμαι,

 

ο κάθε άνθρωπος σε κάθε οργανωμένη κοινωνία έχει δικαίωμα να επιμορφώνεται και να εργάζεται έτσι όπως του αρέσει και στον τομέα που του ταιριάζει , και το σύστημα οφείλει να τον αναγνωρίζει και να τον κατοχυρώνει ι. Δυστυχώς τετοια δικαιώματα αφαιρούνται με τεράστιο κόστος στην προσωπική ζωη του εργαζόμενου, και του περιβαλλοντός του.

 

τελος πάντων , τα πράγματα θα γίνονται χειρότερα απο ότι το βλέπω με αυτούς που έχουμε μπλέξει,

 

φίλε, ήταν πολύ όμορφο το κείμενό σου , με άγγιξες όπως πολλούς άλλους φίλους , και είναι τραγικό.

 

Να μην στεναχωριέσαι και να μην το δείς οτι δεν αναγνωρίστηκε η προσφορά σου, αυτοί ποτέ δεν θα αναγνωρίσουν τίποτα ποτέ.

 

Να αναγνωρίσεις εσύ στον εαυτό σου την αξία σου, όπως την αναγνωρίζουμε και εμείς διαβάζοντας το υπέροχο αυτό κείμενο, γενικά αναγνωρίζεσαι μόνο απο αυτους που σε αγαπάνε!!

 

Στο τέλος πιστεύω κερδισμένοι γενικά θα βγούν οι εργαζόμενοι, γιατι με τέτοιες αδύναμες δομές , η παραγωγικότητα της κάθε εταιρίας τελικά πέφτει, και οι ίδιοι οι εργοδότες σου μια μέρα , θα περάσουν αυτό που σου έκαναν εσένα, γιατι αυτά είναι αλυσίδα, είναι ενας άγραφος νόμος που αυτοι οι στιγνοι τεχνοκράτες εκμεταλλευτές δεν καταλαβαίνουν.

 

Καλύτερα οι μ...κες να κρατήσουν έναν υπάλληλο που τον έχουν χρόνια , ξερει καλά τη δουλειά, και είναι εργαλείο για την εταιρία, χαιρει εμπιστοσύνης, και να τον ακούσουν, να τον προάγουν και να τον αξιοποιήσουν καλύτερα, παρά ............................

 

Καλές Γιορτες και πιστεύω οτι θα βρείς την άκρη!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πώ τώρα.....είστε όλοι πάρα πολύ καλοί ρε παιδιά....αυτή η ανάλυση είναι κομμάτι απ'όσα ήθελα και δεν είπα....την αγάπη μου και καλές γιορτές...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου