Προς το περιεχόμενο

Line 6 Helix


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγουρα οχι,για αυτο και προτιμω 12αρηδες-18αρηδες ή και 4αρηδες και πεταλιερα ωραια και μαζεμενη....με μαλακη θηκη ωμου για την tele μπορω να μπω και να βγω με ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ σε οποιοδηποτε "μαγαζι" και να στησω σε 3 λεπτα (με το δικο μου μικροφωνο που δεν θελει ουτε καν βαση)

 

 

ακομα και ενα ΜΩΡΟ μπορει να τα στησει  ;D

 

Καλά τα πιτσιρίκια είναι γλύκα. Να σου ζήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Line 6 με 1500 ευρω

 

Σαν να λες "εκλεισα τραπεζι στην καντινα απεναντι απ το γηπεδο να κανω ρομαντικο δειπνο στο αισθημα με 5 κατοσταρικα". Τζαμπα πραμα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι μου ανθρωποι εχω να καταθεσω τα εξεις:

 

Το παν ειναι τι αναγκες εχει ο καθενας και τι budget διαθετει για τον εξοπλισμο του.

Αν εχεις καλες κιθαρες σιγουρα πρεπει να εχεις και καλα πεταλια η πεταλιερα γιατι αλλιως ο ηχος χαλαει. Μου εχει συμβει ομως πολλες φορες σε live να μου καταστρεψει τον ηχο ο ηχοληπτης. Μπορει ο ηχος εξω να ειναι καλος και στην σκηνη να γινεται μπαχαλο και εσυ να αναρωτιεσαι γιατι ρε γμτ εχω κιθαρες 2500 ευρω, πεταλιερες 500 ευρω, ενυσχυτη καλο λαμπατο, στο studio βγαζω γαμω τους ηχους και στα live μου βγαινει σκατα...

Εχω καταληξει στα εξεις.

Κατα την διαρκεια του καλοκαιριου παιζω 5 φορες την εβδομαδα επι 5 μηνες σε μπαρακια, ξενοδοχεια κλπ. και ο εξοπλισμος που εχω ειναι: fender strato 1972, les paul custom 1980, line 6 pod 500x direct σε κονσολα. Με τπτ δεν θα επαιρνα πλεον λαμπατο ενυσχυτη αν και εχω εναν Laney 30αρι και με ενα nova system βγαζω σαφως ανωτερο ηχο για το στυλ που παιζω (country, blues, rock, rockabilly, μπαλαντες). Παιζει ρολο πολυ και το κουβαλημα.

Ειμαι λοιπον διατεθημενος να δωκημασω το HELIX παρολα τα 1500 ευρουλακια που δεν μου περισευουν αλλα πιστευω θα ειναι μια αναβαθμιση στον ηχο μου και μια καινουργια εμπειρια...

Αν επαιζα μονο στο σπιτι παλι θα το επαιρνα για να παιξω μαζι του. Axe fx 2 δεν μπορω λογω οικονομικων αλλα αν ειχα σαφως και θα το προτημουσα.

Αυτα τα λιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ρολο πολυ και το κουβαλημα.

 

Και του λες για Deluxe Reverb...

Μάλιστα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο να ναι 20 κιλα ειναι πολλα και σε συνδυασμο με κιθαρα/ες και πεταλιερα/πεταλια ανεβαινει καμποσο το βαρος. ;D

 

Εκτος και αν εχει καποιον να τον βοηθαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Line 6 με 1500 ευρω

 

Σαν να λες "εκλεισα τραπεζι στην καντινα απεναντι απ το γηπεδο να κανω ρομαντικο δειπνο στο αισθημα με 5 κατοσταρικα". Τζαμπα πραμα.   ;D

 

;D :'(

 

Φήμες λένε οτι η Line 6 θα δίνει το παρακάτω αυτοκόλλητο δώρο για τα αυτοκίνητα των πιστών της φίλων με κάθε Shell Helix, συγνώμη συγνώμη με κάθε Line 6 Helix ήθελα να πω...  ;D

Forza_...Moulari.jpg.a623f42a56dd2d51e543a3bcf61fe011.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τους λες για Deluxe Reverb...

Μάλιστα...

με την κιθαρα στην μια πλευρα και την πεταλιερα απο την αλλη πλευρα δεν κουραζομαι καθολου να τα κουβαλαω και οι ηχοι που εχω βγαλει (τους εχω ψαξει πολυ και πολλες ωρες στο home studio)ειναι μια χαρα. Σαφως με λαμπα θα εβγαζα πιο ζεστο ηχο αλλα δεν παλευεται το κουβαλημα αν χρειαζεται να το κανεις σχεδον καθε μερα. Οι διαφορες στις μεγαλες εντασεις ειναι μικρες σε σχεση με το βασανο του κουβαληματος.

Ειμαι σιγουρος οτι με helix θα βγαλω ακομα καλυτερους ηχους. Θα περιμενω πρωτα να ακουσω reviews και βλεπουμε. Παντως για αυτους που λενε οτι pod hd 500x ειναι μαπα ενα λεω...Δεν το ψαξανε σωστα και αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου