Προς το περιεχόμενο

Παρόμοιο πρόγραμμα σαν το Kontakt player αλλά free


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! οσο αφορα την ηχογραφηση; για την εκδοση επι πληρωμη γινεται μεσα απο το προγραμμα ή θα πρεπει να "συνδεθει" με καποιο αλλο και αν ναι, ποιο προτινεται;

πχ με το Audacity, παραδειγμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω πολυ για την απαντηση! οσο αφορα την ηχογραφηση; για την εκδοση επι πληρωμη γινεται μεσα απο το προγραμμα ή θα πρεπει να "συνδεθει" με καποιο αλλο και αν ναι, ποιο προτινεται;

πχ με το Audacity, παραδειγμα!!!

 

θα πρεπει να το χρησιμοποιήσεις ως vιrtual intrument σε καποιο DAW για να ηχογραφησεις.

Στο audacity δεν θα δουλεψει, δεν παρακολουθω τις τελευταιες εκδοσεις αν εχουν τη δυνατοτητα να το φορτωσουν η να το διαχειριστουν οπως πρεπει .

Βεβαια εγω μπορω να το κανω να δουλεψει, εχω τροπους να κανω την ηχογραφηση στο audacity γιατι ειμαι  σκληρός αντρας, αλλα καλυτερα να σκεφτεις καποιο συγχρονο επι πληρωμης daw  η καποια light εκδοση  αυτών.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update στην ερωτηση μου!

αυτο το προγραμμα το ανεφερα σαν παραδειγμα! εγω το Reason χρησιμοποιω!

επ'αυτου, το vb audio virtual cable, θα δουλευε με το Reason και το midi instrument που εχει;? να συνδεσω τα 2 αυτα προγραμματα, κοντακτ και reason, ειναι ευκολο; ξερεις τα βηματα;

ευχαριστω πολυ και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update στην ερωτηση μου!

αυτο το προγραμμα το ανεφερα σαν παραδειγμα! εγω το Reason χρησιμοποιω!

επ'αυτου, το vb audio virtual cable, θα δουλευε με το Reason και το midi instrument που εχει;? να συνδεσω τα 2 αυτα προγραμματα, κοντακτ και reason, ειναι ευκολο; ξερεις τα βηματα;

ευχαριστω πολυ και παλι!

 

κάνε έναν κόπο να διαβάσεις τα manual και στα δύο. Είναι όλα εκεί

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με βοηθας!!!!!!!!!!!

το midi in που θα συνδεθει το virtual cable, θα το ορισω καπου απο το preference>audio>, μετα; θα μου βγαλει καποια ενδειξη εξτρ για αυτο; θα πρεπει να αλλαξω τη πηγη του audio f.e? εχω το direct x σαν προεπιλεγμενη "πηγη"! γνωριζει κανεις; το εχει δοκιμασει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με βοηθας!!!!!!!!!!!

 

 

Δεν εχω το reason μπροστα μου γι αυτο σου προτεινα να δεις το manual για το virtual wiring.

Πιστευω οτι το να δεις το manual θα σε κατατοπίσει

 

Επισης αμα κανεις ενα youtube η google search να δεις οτι μπορει να το δεις βημα βημα αμα παραυτα δυσκολευτείς οταν αποφασισεις να κατεβασεις το kontakt στη free εκδοση ειτε να το αγοράσεις, δεις οτι σου κανει εφοσων δεν το εχεις ξαναδοκιμασει και τελος αποφασισεις να ηχογραφησεις μεσα απο το reason που εχεις.

 

Να ενας τροπος χωρις software wiring

 

 

Στο καναλι του εχει και κανονικα να το δεις βημα βημα.

 

αν και οπως ειπα δεν εχω το reason τωρα ελπιζω να βοηθησα αλλιως θα περιμενεις καποιον αλλο που πιθανως να βοηθησει καλυτερα επειδη το εχει, ξερει το θεμα, θα βλεπει τα μενου για να στο γραψει βημα βημα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου