Προς το περιεχόμενο

Fender american deluxe cheaper than american std


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνησω με τον superfunk.......

Εχω μια  μεξικανικη deluxe ash body maple neck model year 1998 και η κιθαρα βαζει κατω πολλες αμερικανες και δεν μιλαω για τα μοντελα της τελευταιας 10 ετιας .

Ειναι απιστευτα καλες κιθαρες και σαν specs αλλα και ηχητικα .

Οτι και να γινει αυτη την κιθαρα δεν προκειται να την δωσω.

βασικά μιλαμε για αλλες κιθάρες αλλά οκ

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν ομως διαφορα και στην επιλογη των ξυλων;

 

τα ξυλα ελαχιστη σημασια εχουν στο ηχο και φυσικα δεν γινεται επιλογη & "ταιριασμα" σε τοσο μεγαλες κλιμακες που φτιαχνονται οι Φεντερ,οτι....περναει μπροστα απο το conveyor belt βιδωνουν οι ανθρωποι...( & καλα κανουν )  ;D

 

 

μια χαρα κΣυλα παντως εχουν και οι δυο σειρες και μαλλον ειναι ακριβως τα ιδια μια και σε αυτο που παιζει οντως ρολο,το ΒΑΡΟΣ δηλ.,ειναι πολυ κοντα οι δυο σειρες και ειναι ωραιες και ελαφριες,μιλαω για τα τελευταια μοντελλα απο το 2013 και μετα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια dlx που επαιξα ενος φιλου μου φανηκε υπερβολικα καλη (με εξαιρεση τους μαγνητες) και ευχρηστη κιθαρα. Πολυ ισορροπημενη,με βολικο μανικι και με ενα τρεμολο που σε συνδιασμο με τα κλειδια κανει τις υπολοιπες στρατ να φαινονται καπως ...αχρηστες σε αυτο τον τομεα.

 

Και νομιζω οτι ειμαι αρκετα αυστηρος με τα κριτηρια μου για τις στρατ, μιας και οι δυο παλιοτερες που εχω κρατησει ειναι κατα γενικη ομολογια οσων ειχαν επαφη μαζι τους παρα πολυ καλες,οποτε δυσκολα με εντυπωσιαζει καποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi Am Dlx εχουν lock κλειδια και 2 point tremolo που ειναι πολυ πιο ευκολα στη ρυθμιση και χρηση για εναν απειρο κιθαριστα ή καποιον που επιζητα instant gratification ,φυσικα και το vintage style tremolo & τα vintage κλειδια το ιδιο καλα μπορουν να λειτουργησουν αλλα θελουν Μπειρα και υπομονη.... ;D

 

 

Φυσικα οι Am Dlx λογω της βαρυτερης γεφυρας και των cast saddles δεν θα δωσουν vintage strat ηχο αλλα πιο μοντερνο και ''σιδερωμενο" ηχο με περισσοτερο sustain & πριμα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου