Προς το περιεχόμενο

Τι χρειάζομαι για ηχογράφηση


panosvoutsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

ναι αυτο λεω,γιατι 4 εξοδους,αφου 2 εισοδους εχει :?

 

 

 

Για να συνδεσεις 2 ζευγαρια ηχεία π.χ.

 

Για να στείλεις π.χ ένα σήμα στο control room, και ένα κάπου αλλού....etc....etc...

 

.....για να τα συνδέσεις και να μιξάρεις εδω  ;D ;D ;D ;D:

 

tasportastudioipad.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι τηλεφωνήτης ωρε  ;D ;D

Lol, τωρα προσεξα το καλωδιο του. ;D Τεσπα, εγω Tape Recorder εγραψα στο Google Images και ειδα κι αυτη τη φωτο. Κι αυτο tape recorder ειναι, απλα ειναι τροποποιημενος για τηλεφωνητης. 8)

 

αυτο το αρμονιο εχω http://www.thomann.de/gb/yamaha_ez220.htm κανει την δουλεια που θελω;;

Το MIDI του ειναι πολυ basic, και απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο manual του, ειναι κυριως για να παιζει MIDI songs απο το PC. Στη θεση σου θα αγοραζα ενα dedicated MIDI keyboard controller, υπαρχουν παρα πολλα και για ολα τα βαλαντια.

 

Επειδη βλεπω οτι εισαι εντελως αρχαριος με το θεμα ηχογραφηση, MIDI κλπ, και επειδη ακομα δεν ξερω το budget σου, θα σου προτεινα να κοιταξεις και καποια hardware λυση για να μη μπλεχτεις τοσο με DAW, καρτες κλπ κλπ. Στην αγορα υπαρχουν πολυ αξιοπιστες λυσεις που θα σου λυσουν τα χερια και θα κανουν τη ζωη σου πιο ευκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Το MIDI του ειναι πολυ basic, και απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο manual του, ειναι κυριως για να παιζει MIDI songs απο το PC. Στη θεση σου θα αγοραζα ενα dedicated MIDI keyboard controller, υπαρχουν παρα πολλα και για ολα τα βαλαντια.

 

 

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο μοδελον, αλλά προχθες που συνδεσα Midi ένα PSR70...είχε πολύ γέλιο.

 

Μια χαρα δουλεψε το σκυλί  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε συ, που το βρηκες το PSR-70? Οπως εχω γραψει, ηταν το πρωτο keyboard που αγορασα καπου στα μεσα των 80s. Φοβερο, εχω τις καλυτερες αναμνησεις. Ηταν πολυ καλο πληκτρο και αρκετα ακριβο για την εποχη του, τον ειχα τρελανει τον πατερα μου να μου το αγορασει. Ειχε ωραιο look και στο σκοταδι με ολα αυτα τα κοκκινα φωτακια ηταν μαγεια στα ματια ενος πιτσιρικα. ;D Και ειχε και κανονικες MIDI IN/OUT.

Στο τελος το πουλησα σε εναν φιλο μου ξυλουργο. Μετα απο 5-6 μηνες πηγα να τον δω και δεν το γνωρισα το οργανο, ηταν γεματο σκονη και...πριονιδι. ;D Τα πληκτρα του δε ηταν αλειμμενα με...λαδι, για να παιζει λεει πιο γρηγορα σολο..... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ελα ρε συ, που το βρηκες το PSR-70?

 

Το είχε ένας φίλος. Το Ξέθαψε ....από το 1985.... ;D ;D ;D Σε αρίστη κατάσταση!

Ναι έχει midi i/o.

 

Τα πληκτρα του δε ηταν αλειμμενα με...λαδι, για να παιζει λεει πιο γρηγορα σολο..... ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου