Προς το περιεχόμενο

Guests σε live.Ναι η Οχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι ξεκαθαρο!...

 

Μάλισταααα. Οπότε αν κατάλαβα καλά, το θέμα μας είναι ότι ενώ αρχικά όλη μπάντα έδειχνε να το δέχεται και να γουστάρει, ξαφνικά προέκυψε δυσανασχέτηση από κάποιο μέλος/μέλη. Δύο πράγματα έχουν συμβεί: Είτε εσύ ερμήνευσες λανθασμένα τη διάθεση των μελών ή κάποια μέλη, για τους λόγους τους, αρχικά δήλωναν σύμφωνοι ενώ δε γούσταραν αλλά τελικά εξέφρασαν την πραγματική τους διάθεση.

 

Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι πρέπει να γίνει ξεκάθαρη κουβέντα με αυτούς που ενοχλήθηκαν:

 

Γενικά, θέλουν ή δε θέλουν τζαμαρίσματα; Αν όχι: Τα σταματάτε ή αν είναι τόσο πολύ σημαντικό για όλους τους υπόλοιπους, βρίσκετε άλλο μέλος που να θέλει. Αν ναι: Τη συγκεκριμένη φορά, τι είναι αυτό που τους χάλασε; Then take it from there.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είτε εσύ ερμήνευσες λανθασμένα τη διάθεση των μελών ή κάποια μέλη, για τους λόγους τους, αρχικά δήλωναν σύμφωνοι ενώ δε γούσταραν αλλά τελικά εξέφρασαν την πραγματική τους διάθεση.

 

Ερμηνευσα οτι μου ελεγαν φιλε...αν λεμε ναι αλλα εννοουμε οχι τοτε...οκ!Οι αλλοι εξακολουθουν παντως να μην εχουν θεμα.

 

Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι πρέπει να γίνει ξεκάθαρη κουβέντα με αυτούς που ενοχλήθηκαν:

 

 

+1000 Θα γινει...μετα το live   ;)

 

Γενικά, θέλουν ή δε θέλουν τζαμαρίσματα; Αν όχι: Τα σταματάτε ή αν είναι τόσο πολύ σημαντικό για όλους τους υπόλοιπους, βρίσκετε άλλο μέλος που να θέλει.

 

Το παιδι ασχετα με τη διαφωνια μας και το πως το βλεπουμε ειναι φιλος και συναδελφος και οι δυο εχουμε σημαντικοτερα θεματα απο τη μπαντα να ασχοληθουμε θα ειμαστε στη δουλεια μαζι για τα επομενα 25 χρονια (ισως και 55αναλογα πως θα παει το συνταξιοδοτικο!!!!) οποτε το "βρισκεται αλλο μελος" δεν ειναι λυση για μας.Θα συζητησουμε και θα το λυσουμε.Δεν εχω κανενα θεμα να κανω πισω και να μη φερνουμε guests...(θα ηθελα βεβαια μια εξηγηση)απλα ισως παψω να περναω καλα και οταν παψω να περναω καλα θα σταματησω εγω την μπαντα γιατι για μενα (απο τη στιγμη βεβαια που δεν ειμαι επαγγελματιας δε ζω απ αυτο και απλα κανω το χομπυ μου )το παν ειναι να περναμε καλα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη βεβαια που δεν ειμαι επαγγελματιας δε ζω απ αυτο και απλα κανω το χομπυ μου )το παν ειναι να περναμε καλα...

;)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια πως θα αισθανόσουν αν ανεβαινε ενας αλλος φιλος στη θεση σου που τον ειχε φερει ο αλλος κιθαρίστας και ξαφνικά εβλεπες απο κάτω να τραγουδάνε ΟΛΟΙ μαζί του και να γουστάρουν??

Για να μην πω ν ακούσεις κανα σχόλιο του τύπου...ρε συ πιο πολυ κολλατε με τον ταδε παρα με τον αλλο το ξενερωτο....

Και μη μου κανεις τον Ελβετο οτι δεν θα σε νοιάξει...απλά δεν θα το πιστέψω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το ζητουμενο ποιο ειναι;Να ανεβει ο αλλος να παιξει οπωσδηπωτε χαλια για να αισθανθω εγω καλα;Παιζει παντα το σεναριο καπου καπως καποτε να υπαρχει και καποιος καλυτερος απο μας.Οκ συμφωνω δε θα πεταξω και τη σκουφια μου αν πουν αυτα που λες αλλα ρε φιλε ο ακροατης ειναι ο καλυτερος κριτης...για να το λεει αυτο ετσι θα ειναι...θα πρεπει να το αποδεχτω και να βελτιωθω...απο τη στιγμη που εγω παιζω οσο καλυτερα μπορω ειμαι τιμιος ως προς το κοινο αρα ειμαι οκ με τον εαυτο μου...αν βρεθει καλυτερος τοτε με γεια του με χαρα του και να του βγαλω το καπελο.Αλλα δε θα φταιει ο αλλος που μου τον εφερε...φιλικα παντα

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το ζητουμενο ποιο ειναι;Να ανεβει ο αλλος να παιξει οπωσδηπωτε χαλια για να αισθανθω εγω καλα;Παιζει παντα το σεναριο καπου καπως καποτε να υπαρχει και καποιος καλυτερος απο μας.Οκ συμφωνω δε θα πεταξω και τη σκουφια μου αν πουν αυτα που λες αλλα ρε φιλε ο ακροατης ειναι ο καλυτερος κριτης...για να το λεει αυτο ετσι θα ειναι...θα πρεπει να το αποδεχτω και να βελτιωθω...απο τη στιγμη που εγω παιζω οσο καλυτερα μπορω ειμαι τιμιος ως προς το κοινο αρα ειμαι οκ με τον εαυτο μου...αν βρεθει καλυτερος τοτε με γεια του με χαρα του και να του βγαλω το καπελο.Αλλα δε θα φταιει ο αλλος που μου τον εφερε...φιλικα παντα

Το ζητούμενο σε ΟΛΕΣ τις μπάντες που είναι ΠΡΩΤΑ ΦΙΛΟΙ και μετα ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι να περνάτε καλά...

Απ τη στιγμη που οι ισορροπιες διαταράσσονται, υπάρχει θέμα...

Γι αυτο καλυτερα πάνω στη σκηνή εσείς που γνωρίζεστε καλύτερα και πιο πολύ καιρό, αλλιώς ελοχεύουν κίνδυνοι και παρεξηγήσεις....

Εκτος και αν ανεβει μαζι σας ο Ρεμος ή ο Mick Jagger ή ο Nicko McBrain(πχ) όπως είπε κι ένας φίλος πιο πριν...

Αυτα που σου περιέγραψα παραπάνω τα έχω ζήσει , δεν τα είπα στην τύχη κι έρχεται το τελος στη μπάντα μετά απο παρεξηγήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προφανώς δεν λαμβάνεις υπ όψη σου το τι σημαίνει για τα άλλα μέλη η μπάντα (πως τη φαντάζονται) ή τις όποιες ανθρώπινες ανασφάλειες.

 

Οπως και άλλοι προλαλήσαντες, άλλο κατάλαβα απο τον τίτλο σου.

Αν έδινες εσυ την κιθάρα ή το μικρόφωνο σου, που είναι και το ευγενικό να κάνει κάποιος σε τέτοιες περιπτώσεις δικών του καλεσμένων, ισως να μην διασκέδαζες τόσο αν επαναλαμβανόταν συχνά. Σκέψου το ή απλά πράξε το.

 

Επίσης οι φίλοι "μου" δεν προσθέτουν απαραίτητα στο πρόγραμμα. Οι καλοί μουσικοί προσθέτουν.

Και αν όντως είναι καλοί και λειτουργούν δυνητικά σαν εναλλακτικοί αυτού που παίρνουν τη θέση, ίσως δεν είναι και τόσο φιλικό τελικά.

 

Αποστασιοποιήσου λίγο απο την θέση σου και δες το λίγο ψύχραιμα. Δες τι είναι σημαντικό για σένα και πράξε ανάλογα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Satanas

 

Το ζητούμενο σε ΟΛΕΣ τις μπάντες που είναι ΠΡΩΤΑ ΦΙΛΟΙ και μετα ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι να περνάτε καλά...

Απ τη στιγμη που οι ισορροπιες διαταράσσονται, υπάρχει θέμα...

Γι αυτο καλυτερα πάνω στη σκηνή εσείς που γνωρίζεστε καλύτερα και πιο πολύ καιρό, αλλιώς ελοχεύουν κίνδυνοι και παρεξηγήσεις....

 

Συμφωνω 100% και γι αυτο η απαντηση μου ηταν "Ενας να μη θελει κατι τοτε δεν θα γινει"

 

Yameth

 

Προφανώς δεν λαμβάνεις υπ όψη σου το τι σημαίνει για τα άλλα μέλη η μπάντα (πως τη φαντάζονται) ή τις όποιες ανθρώπινες ανασφάλειες.

 

Eξηγησα αρκετες φορες ποια ειναι η θεση της υπολοιπης μπαντας (πλην ενος) για το συγκεκριμενο θεμα και αμεσως υποβαθμιστηκε ο ρολος του μπασιστα και του ντραμερ!!!!

 

 

Αν έδινες εσυ την κιθάρα ή το μικρόφωνο σου, που είναι και το ευγενικό να κάνει κάποιος σε τέτοιες περιπτώσεις δικών του καλεσμένων, ισως να μην διασκέδαζες τόσο αν επαναλαμβανόταν συχνά. Σκέψου το ή απλά πράξε το.

 

Μα περι αυτου προκειται  :)  Εξηγησα παλι αρκετες φορες οτι  ολα τα Guest γινονται σε τραγουδια που λεω εγω...δεν δινει κανενας το μικροφωνο η την κιθαρα του...

 

Επίσης οι φίλοι "μου" δεν προσθέτουν απαραίτητα στο πρόγραμμα. Οι καλοί μουσικοί προσθέτουν.

 

Συμφωνω 100 % και υπογραφω οτι οι εκαστοτε gusts ειναι ισοι (αν οχι καλυτεροι)μουσικοι απο εμας.Επισης οι φιλοι (δεν ειναι παντα "μου" ειναι και κοινοι) μας κανουν κ εμας να περναμε καλυτερα...το live δεν γινεται ΜΟΝΟ για το κοινο γινεται και για να περναμε και μεις καλα...

 

Και αν όντως είναι καλοί και λειτουργούν δυνητικά σαν εναλλακτικοί αυτού που παίρνουν τη θέση ίσως δεν είναι και τόσο φιλικό τελικά

 

Μιλαμε για τη δικη μου θεση...

 

 

Αποστασιοποιήσου λίγο απο την θέση σου και δες το λίγο ψύχραιμα. Δες τι είναι σημαντικό για σένα και πράξε ανάλογα.

 

Σημαντικο ειναι να περναμε ΟΛΟΙ καλα...και αν ειναι να κανει καποιος πισω αυτος θα ειμαι εγω δεν εχω προβλημα(το εχω ηδη κανει)...

Δες το αλλιως...εχυ υπαρξει φαση που μου ειπε ο φιλος να βγαλουμε το ταδε κομματι γιατι θα ανεβει να το πει η ταδε γνωστη μου...η θα ανεβει ο γιος μου να παιξει πληκτρα στο ταδε κομματι (η μπαντα ΔΕΝ εχει πηκτρα!)...και το αντιμετωπισαμε με ενθουσιασμο!(και γω θα ηθελα σε λιγα χρονια που θα μεγαλωσει ο γιος μου να ανεβει να πουμε μαζι ενα κομματι!) ασχετα αν στο τελος για διαφορους λογους δεν εκατσαν οι συγκεκριμενες φασεις...δηλαδη πως θα επρεπε να απαντησω;Moυ λες να το δω ψυχραιμα..ελα κ εσυ στη θεση μου.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα περι αυτου προκειται  :)  Εξηγησα παλι αρκετες φορες οτι  ολα τα Guest γινονται σε τραγουδια που λεω εγω...δεν δινει κανενας το μικροφωνο η την κιθαρα του...

 

Αυτό δεν το κατάλαβα έτσι στα προηγούμενα ποστ.

Κατάλαβα πως ζήταγες στον συμπαίκτη σου να κατέβει για να πάρει άλλος τη θέση του ενώ εσύ παραμένεις και παίζεις το τραγούδι που "λες εσύ".

Αν είναι έτσι, δεν ισχύουν τα περι ανασφάλειας που έγραψα.

 

Σημαντικο ειναι να περναμε ΟΛΟΙ καλα...

Πολύ σωστά.  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι, δεν ισχύουν τα περι ανασφάλειας που έγραψα.

 

Κι ομως φιλε Yameth μαλλον περι ανασφαλειας προκειται.Anyway.

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

Ακουστηκαν διαφορες αποψεις που βοηθησαν!Respect!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου