Προς το περιεχόμενο

Deep purple live 1994 με Joe Satriani on Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ΥΓ1: Και του το έχω πει του admin- κάνε με βρε mod, να δεις το λουκέτο να πάει σύννεφο  ;D

Και που να κάνουν τον Καταρράχτη mod, εκεί να δεις  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Άντε άλλαξε καμιά πάνα ρε φανμπόι, απολύεσαι  ;D ;D ;D

 

Σε λίγα λεπτά αρχίζει η βραδινή βάρδια- συν τάισμα, πατ- πατ για ρέψιμο κλπ...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή,τα internetικά forum δεν είναι στρατόπεδα όπου οι παλιοί την λένε αγενώς στους καινούργιους,επειδή αυτοί απλά τυγχάνει να έχουν διαφορετική άποψη.

ΟΠΟΙΑ κι αν είναι αυτή.

Και αν θέλει το forum "καινούργιους",ας καλμάρουν λίγο οι αυθεντίες επί παντός επί στητού,γιατί κάπως έτσι ξενερώνει ο κόσμος και δεν ξαναγράφει.

Και εγώ όταν άνοιξες το thread ήθελα να γράψω,σήμερα είδα την εξέλιξη και δεν ψήνομαι..

 

Και από πότε το πλήθος των post φανερώνει οποιαδήποτε προσφορά;

Για παραδειγμα στο συγκεκριμένο thread η πλειοψηφία των post του καταρράκτη,(ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ THREAD) είναι στα πλαίσια αντιπαράθεσης,οπότε σημασία δεν έχει πόσο γράφεις,αλλά τι γράφεις.

 

Επίσης κάποτε πρέπει και οι "παλιοί" και οι mods,να σταματήσετε να επηρεάζεστε από τυχόν προσωπικές γνωριμίες και να χαϊδεύετε αυτιά.

Καταντάει αστεία τόση ανοχή.

 

Εγώ δε θέλω ούτε να τον κάνετε ντα,ούτε -κάρμα,ούτε ban..

 

Έτσι κι αλλιώς τόσα χρόνια το ίδιο βιολί εδώ μέσα,οπότε ας μας δωθει καλύτερα μια επιλογή ignore member όπως υπάρχει σε τόσα άλλα forum,να μας κάνει και αυτός που δεν του τα γράφουμε όπως τα θέλει,να τον κάνουμε κι εμείς,να τελειώνουμε...

 

Τέλος,δεν είμαστε όλοι τρελοί όταν λέμε ότι ο καταρράκτης δεν ξέρει να κάνει διάλογο και είναι αγενής.

 

 

 

 

Κανιμοθριε δεν εννοω οτι οι παλιοι εχουν το πανω χερι απλα εχουν μια μεγαλυτερη συμμετοχη στα threads και κυριως ο Καταρρακτης στα keys πιστευω οτι εχει δωσει πολλα.Τωρα στο συγκεκριμενο thread κολλησε με τον mauromouris και σκοτωθηκανε.

Γενικα εχω διαπιστωσει οτι οταν ανεβαινει καποιο τετοιο thread που αφορα Deep Purple

γινεται χαμος ...αυτο αποδεικνυει οτι η μπαντα εχει πολλους οπαδους που ειναι χωρισμενοι σε Blackmore & post blackmore εποχη.Ετσι ειναι οι μεγαλες μπαντες προσελκυουν κοσμο ακομα και στα 70 χρονια τους(τα μελη τα original που εχουν απομεινει κοντευουν τα 70 χρονια αν δεν τα καβατζαρισαν ηδη.)Προλαβα το λουκετο ναι η οχι ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και το λουκετο δεν μπηκε ακομη παρτε και μια κομματαρα απο την μπαντα: BURN

 

 

Μια μικρη ιστορια:Το 2004 δουλεψα ενα φεγγαρι σε ενα μαγαζι στη Θρακη -Ορεστιαδα :o (μπουζουκια  :) )

Ο μαεστρος Θεσσαλονικιος Κιθαριστας (μιλαμε για μεγαλη τρελλα) ωραιος τυπος γενικα μου ειχε αναθεσει να κανω τον υπευθυνο στις προβες(παρτιτουρες κλπ) Η ορχηστρα υστερουσε σε πληκτρα και μπουζουκι !!Τελος παντων αφου μια μερα ειδε και αποειδε εκνευριστηκε και μου λεει ανεβα στα τυμπανα να παιξουμε οι τρεις μας (και ο μπασιστας ηταν πολυ καλος απο Σερρες μερια) .Αρχιζει και παιζει το burn καταπληκτικα και οι αλλοι δυο (μπασο /τυμπανα) κρεμασαμε σαγονια .Εν τελει οι Purple ειναι τοσο γνωστοι με τις κομματαρες που εχουν γραψει που ακομα και στα μπουζουκια οι κιθαριστες παλια εχωναν και καποιο ριφφακι του Blackmore ενδιαμεσα και γινοτανε το ελα να δεις.Αυτα παιδες και ειρηνη υμιν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα λεπτά αρχίζει η βραδινή βάρδια- συν τάισμα, πατ- πατ για ρέψιμο κλπ...  ;D

 

Α, εσείς έχετε ακόμα βάρδιες; Εμείς φίλος τα έχουμε ξεπεράσει αυτά, δεν υπάρχουν βάρδιες, ή μάλλον υπάρχει μόνο μια βάρδια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Καταρρακτης κολλησε με τον mauromouris και σκοτωθηκανε.

Μια χαρά ζωντανοί μου φαίνονται και οι δύο. ;D ;D ;D

 

Κι ένα Purple από μένα (χωρίς Blackmore αλλά με Bolin και αγαπημένο). :)

 

 

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μου αρέσει που βρίζεστε σαν δεκαπεντάχρονα για θέματα που δεν περνά απο το χέρι σας η οποιαδήποτε εξέλιξη τους (βλέπε παίζω/διοικώ απο κερκίδα) και σας φταίει το φόρουμ, οι mod και η διαχείριση.

 

Κύριοι mauromouris και Waterfall-K (για άλλη μια φορά) δίνετε μαθήματα "συμπεριφοράς και τεκμηριωμένης τεχνικής αντίληψης". Αυτό θα πει προσφορά! Χα... Πραγματικά λυπάμαι για πάρτη σας. Ούτε στο Σούπερ Κατερίνα... Και μην δω γκρίνια γιατί δεν θα την διαβάσω. Βαριέμαι. Οπως βαριέμαι να σας κυνηγάω βραδιάτικα σβήνοντας τα βρισίδια σας. Ας διαβάσει ο κόσμος για να ξέρει με τι έχει να κάνει σε άλλες σοβαρότερες κουβέντες.

 

Καλή σας μέρα κύριοι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λίγο σχολιάσαμε το γεγονός ότι ο Satriani, όχι μόνο έβγαλε επάξια το live, αλλά έβαλε και λίγο τη δική του σφραγίδα.

 

Για μένα είναι κιθαριστική ιδιοφυία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου