Προς το περιεχόμενο

Deep purple live 1994 με Joe Satriani on Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για Χαλκιδα μιλαω. Τον μπασιστα τον βρηκα 1 ωρα αφοτου εφυγε ο προηγουμενος. :P Τον ξερω απο τοτε που γεννηθηκε, στην κυριολεξια. Τον κιθαριστα τον εφερε ο Κωστας (μπασιστας) και ειναι zuper. Κολλησαμε με την πρωτη. Δευτερη προβα σημερα και τα παιδια δεν μασανε.

Εσυ εισαι Χαλκιδα?

 

Χρόνια τώρα κι ακόμα τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και ποιος δε θα ζήλευε. Κι εγώ ζηλεύω εσένα που είχες την τύχη να παίξεις δίπλα σ' αυτόν τον κορυφαίο Έλληνα κιθαρίστα :) 

 

Ευχαριστώ φίλοους για το κοπλιμάν, αλλά εντάξει, υπάρχουν και άλλοι καλοί, ίσως όχι σα και μένα, αλλά τέλος πάντων  

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ωπ τι έχουμε εδώ? το σετλιστ της τελευταίας περιοδείας τους?

 

http://www.setlist.fm/setlist/deep-purple/2015/the-o2-arena-london-england-bf2898e.html

 

Highway Star                              Blackmore

Bloodsucker                                Blackmore

Hard Lovin' Man                          Blackmore

Strange Kind of Woman              Blackmore

Vincent Price                               Morse

Guitar Solo

Uncommon Man                          Morse

The Well-Dressed Guitar              Morse

The Mule                                    Blackmore

Lazy                                           Blackmore

Demon's Eye                              Blackmore

Hell to Pay                                  Morse

Keyboard Solo

Perfect Strangers                         Blackmore

Space Truckin'                              Blackmore

Smoke on the Water                     Blackmore

Encore:

Hush                                            Blackmore

Bass Solo

Black Night                                    Blackmore

 

 

 

Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί... Live 16 κομμάτια (άντε και τέσσερα σόλα)  :o 

 

Απάτη, τα λεφτά μας πίσω...  ;D

 

ΥΓ: Και πάμε εμείς οι... χμμμ... και δίνουμε gigs με τα σεντόνια play lists- κορόιδα  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί... Live 16 κομμάτια (άντε και τέσσερα σόλα)  :o 

 

Απάτη, τα λεφτά μας πίσω...  ;D

 

ΥΓ: Και πάμε εμείς οι... χμμμ... και δίνουμε gigs με τα σεντόνια play lists- κορόιδα  ;D

Που είναι ο Γουοτερφόλης να πάει να τους κάνει ντα? Είναι δυνατόν πέντε παλιόπαιδα να χαλάνε έτσι το όνομα των DP? Σαν περιοδεύων θίασος είναι, ότι αρπάξουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τρώει και σένα για internet fights, να τα λεμε κι αυτά....

 

Δεν υπάρχει λόγος να κατηγορείς τόσο πολύ τους Deep Purple της post-Blackmore εποχής. Φιλικά (πάντα)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να κατηγορείς τόσο πολύ τους Deep Purple της post-Blackmore εποχής. Φιλικά (πάντα)

Απεναντίας ακούω όλες τις περιόδους της μπάντας. Απλά μου αρέσει πιο πολύ η Blackmore περίοδος. Κακό είναι? Σώνει και καλά θα πρέπει να μου αρέσουν όλα επειδή έτσι το θέλει κάποιος? Αυτό που λέω εγώ είναι ότι με τα τελευταία άλμπουμ όσο καλά ή πολύ καλά και να είναι δε θα αρκούσαν από μόνα τους για να κάνουν τεράστια την μπάντα. Η μπάντα έγινε τεράστια με τα κομμάτια που έγραφε ο Blackmore στην Μk2 και Mk3 περίοδο. Aυτή είναι η άποψή μου και δικαιούμαι να την έχω, κανείς δεν μπορεί να μου το απαγορέψει.

 

Όσο για τους καυγάδες που λες δεν ξεκίνησα κανέναν καυγά εγώ προσωπικά. Απεναντίας απάντησα με επιχειρήματα τα οποία κάποιος επειδή δεν τον βόλευαν τα προσπέρασε σα να μην τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεναντίας ακούω όλες τις περιόδους της μπάντας. Απλά μου αρέσει πιο πολύ η Blackmore περίοδος. Κακό είναι? Σώνει και καλά θα πρέπει να μου αρέσουν όλα επειδή έτσι το θέλει κάποιος? Αυτό που λέω εγώ είναι ότι με τα τελευταία άλμπουμ όσο καλά ή πολύ καλά και να είναι δε θα αρκούσαν από μόνα τους για να κάνουν τεράστια την μπάντα. Η μπάντα έγινε τεράστια με τα κομμάτια που έγραφε ο Blackmore στην Μk2 και Mk3 περίοδο. Aυτή είναι η άποψή μου και δικαιούμαι να την έχω, κανείς δεν μπορεί να μου το απαγορέψει.

 

Όσο για τους καυγάδες που λες δεν ξεκίνησα κανέναν καυγά εγώ προσωπικά. Απεναντίας απάντησα με επιχειρήματα τα οποία κάποιος επειδή δεν τον βόλευαν τα προσπέρασε σα να μην τρέχει τίποτα.

 

Είσαι σε φάση άμυνας και κάθε ποστ σου μοιάζει εξ ορισμού επιθετικό. Peace , συμφωνω εν μέρη μαζί σου και η άποψη σου είναι σεβαστή no matter what. Κι εγώ πιστεύω ότι η μπάντα γιγαντώθηκε την χρυσή περίοδο και έκτοτε σε κάθε κυκλοφορία απολάμβανε τις δάφνες που της αναλογούσε βασισμένη στο όνομα που έχτισε.... Δεν παύουν να έχουν βγάλει δισκαρες και χωρίς Blackmore και χωρίς Gillan

 

Όσον αφορά την αποχώρηση, είναι ίσως αδιάφορο για να μας αφορά αν έφυγε ή τον έδιωξαν. Σημασία έχει ότι πήρε ο καθένας το δρόμο του

 

Για το τελευταίο, Σκέψου μόνο σε ποιον είπες για καυγά, που με στολισε η αυτού μεγαλειότης. Αλλά δεν συνέχισα. Οπότε ίσως ήταν καλύτερα να μην ξανασχοληθεις μαζί του γτ θα μας τα πρηξει πάλι. (Εσύ σε 1-2 ποστ προκαλείς πάλι να αρχίσει να κάνει τανα το θρεντ ::) )

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τελευταίο, Σκέψου μόνο σε ποιον είπες για καυγά, που με στολισε η αυτού μεγαλειότης. Αλλά δεν συνέχισα. Οπότε ίσως ήταν καλύτερα να μην ξανασχοληθεις μαζί του γτ θα μας τα πρηξει πάλι. (Εσύ σε 1-2 ποστ προκαλείς πάλι να αρχίσει να κάνει τανα το θρεντ ::)  )

Ίσως έχεις δίκιο, απλά βρήκα ενδιαφέρον το γεγονός ότι η ίδια η μπάντα παίζει κατά πλειοψηφία κομμάτια της Blackmore περιόδου. Η ίδια η μπάντα με τις επιλογές της ακύρωσε στην ουσία όλες τις υποκειμενικές μπούρδες που μας αράδιαζε ο παντογνώστης σε όλο το θρεντ.  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα κι ακόμα τίποτα!

Τι να πω, περιεργο...

 

ωπ τι έχουμε εδώ? το σετλιστ της τελευταίας περιοδείας τους?

 

Highway Star                              Blackmore

Bloodsucker                                Blackmore

Hard Lovin' Man                          Blackmore

Strange Kind of Woman              Blackmore

Vincent Price                              Morse

Guitar Solo

Uncommon Man                          Morse

The Well-Dressed Guitar              Morse

The Mule                                    Blackmore

Lazy                                          Blackmore

Demon's Eye                              Blackmore

Hell to Pay                                  Morse

Keyboard Solo

Perfect Strangers                        Blackmore

Space Truckin'                              Blackmore

Smoke on the Water                    Blackmore

Encore:

Hush                                            Blackmore

Bass Solo

Black Night                                    Blackmore

 

Ρε τα παλιόπαιδα τι πήγαν και έκαναν? Γέμισαν το setlist τους με κομμάτια του Blackmore. Ρε Γουτερφόλη τι γίνεται? Σε τρολαρουν και οι DP τώρα? Μήπως δεν έχουν εμπιστοσύνη στο τελευταίο τους υλικό? Μήπως εμμέσως πλην σαφώς παραδέχονται την ανωτερότητα του Θεού? Δεν πας μία από κει να τους μαλώσεις ή και να τους βρίσεις μόνο όπως εσύ ξέρεις. Νουμερο Ε ΝΟΥΜΕΡΟ

 

Ωραια λιστα. Το αριστερο τμημα της ειναι αληθινο. Το δεξιο της τμημα ειναι προιον της Πανηλιθιας και οπαδικης σου αρρωστημενης φαντασιας. Κι επειδη μας διαβαζουν και πιο ασχετοι απο σενα (ναι, υπαρχουν μερικοι, ελαχιστοι...) και μπορει να πιστεψουν τις βλακειες που γραφεις, τα παρακατω screenshots βαζουν τα πραγματα στη θεση τους.

 

Το πιο εκνευριστικο με σενα δεν ειναι οτι εισαι Ηλιθιος. Το πιο εκνευριστικο με σενα ειναι οτι εισαι Ηλιθιος και απιστευτα Θρασυς. Αυτος ο συνδυασμος δεν παλευεται ευκολα. Και δεν καταλαβαινεις που να σταματησεις, ακομα κι οταν εχει ξεφτιλιστει εντελως.

Ανοιξε τα στραβα σου λοιπον και διαβασε παρακατω, και βαλε την λιστα σου εκει που ξερεις (ελπιζω να ξερεις, γιατι αλλιως θα αναγκαστω να γινω παλι "αγενης" και να σου πω Που να την βαλεις)

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Το "Hush" ειναι του South και το "Black Night" "επηρεαστηκε" απ'το παρακατω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επέτρεψε μου μια διαφωνία ΧΩΡΙΣ να είναι απαραίτητα αλήθεια.....Ίσως παίζουν κομμάτια που αρέσουν περισσότερο στο κοινό τους και όχι τα προσωπικά αγαπημένα τους....Δε μπορώ να πιστέψω ότι αποτασουν τα έργα τους. Που είναι και πολύ αξιόλογα. Θεωρώ ο κόσμος καλώς ή κακώς θέλει να πληρώσει και ακούσει όσο δυνατόν περισσότερα classics

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου