Προς το περιεχόμενο

Deep purple live 1994 με Joe Satriani on Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@καταρρακτη

 

Το τι διοχετευεται προς τα ΜΜΕ δεν έχει συνήθως σχεση με την πραγματικότητα.

Συνεπως αυτά ειναι για εξωτερική κατανάλωση.

Αυτα τα ξέρουν αυτοί και οι δικηγόροι τους.

Και το πιο φυσιολογικο είναι να είναι μισθωτοι καθώς ηρθαν οταν ηδη το συγκρότημα μετρουσε 25χρονια.

Εγω ορκο δεν θα έπαιρνα.

Και μη μου πετάς για εξυπνάδες. Έχεις ένα απαράδεκτο υφος με την ανοχή ολων. Δε με ξέρεις και δεν σε ξέρω. Ειπες τη γνωμη σου και εγω τη δική μου. Να λειπουν λοιπον οι χαρακτηρισμοι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

"Το τι διοχετευεται προς τα ΜΜΕ δεν έχει συνήθως σχεση με την πραγματικότητα".

Τι λες ρε φιλε? Νεο moto ειναι αυτο?

Dimsonic, εισαι ασχετος με το θεμα. Δεν ξερω γιατι πεταγεσαι και γραφεις εδω. Δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις? Σου εγραψα παραπανω τι ειπε ο Ian Paice. Ξερεις ποιος ειναι ο κυριος? Θεωρεις οτι ο Paice ψευδεται? Γιατι? Εχει αναγκη να πει ενα τετοιο ψεμα για ποιον ακριβως λογο? Πως την βλεπεις τη δουλεια? Θες να συζητησουμε την "αποψη" σου ή να δεχτουμε τι λεει ο Paice?

Και περα απο αυτο, ο Morse ειναι στην μπαντα 22 χρονια και ο Airey 14. Πως τους κοβεις? Να ειναι με...μισθο? Τι αλλη μπουρδα θα διαβασουμε εδω Θεε μου....

 

Και μη μου πετάς για εξυπνάδες.  Έχεις ένα απαράδεκτο υφος με την ανοχή ολων.

Το υφος μου ειναι μια χαρα. Απαραδεκτος εισαι εσυ που πεταγεσαι και γραφεις οτι να'ναι. Οταν με το καλο φτιαξεις δικο σου φορουμ, μη με δεχτεις σαν μελος. Τα περι "ανοχης" στο σπιτι σου.

Και οσο θα συνεχιζεις να γραφεις ειρωνικα σχολια τυπου "μήπως σου δώσανε το συμβόλαιό του να το προσυπογράψεις?" να περιμενεις και αναλογες απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι Stargazer, Μan on the silver mountain, Kill the king κλπ χάλια μαύρα ε?

Τρια κομματια-"κραχτες"? Μονο αυτα καταφερες να βρεις? Αυτα τα τρια κομματια ειναι εξαιρεσεις φιλτατε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρια κομματια-"κραχτες"? Μονο αυτα καταφερες να βρεις? Αυτα τα τρια κομματια ειναι εξαιρεσεις φιλτατε.

Είστε παντελώς άσχετος με τη μουσική αγαπητέ και καλό θα είναι να σταματήσετε να γράφετε υποκειμενικές μπουρδολογίες στο φόρουμ διότι ρεζιλεύεστε. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1..

 

το αγαπημένο μου κομμάτι από τη "μεταγενέστερη" εποχή τους είναι το Corsair. 8)

 

?

 

Είναι από το LP "Afraid" (1982)

 

8)

 

Δεν σε πιανω Mustafank. Τι ειναι αυτο το αλμπουμ? Και απο ποιους?

 

Deep Purple, λαίμαι...

 

;D ;D ;D

Fovamai...jpg.f4c5da231f6e9375c4283c1bed3a6d92.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε παντελώς άσχετος με τη μουσική αγαπητέ και καλό θα είναι να σταματήσετε να γράφετε υποκειμενικές μπουρδολογίες στο φόρουμ διότι ρεζιλεύεστε.

Ok. ;D

Αντε ν'ακουσεις τωρα λιγο Blackmore's Night να καλμαρεις, γιατι σημερα εδωσες ρεστα... ;D

 

Deep Purple, λαίμαι...

Οι Deep Purple το ξερουν οτι εβγαλαν αλμπουμ το 1982? Ενημερωσε τους σε παρακαλω, γιατι αυτοι νομιζουν οτι το 1982 δεν υπηρχαν σαν μπαντα.

Ασχετοι....;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok. ;D

Αντε ν'ακουσεις τωρα λιγο Blackmore's Night να καλμαρεις, γιατι σημερα εδωσες ρεστα...

Δε μου αρέσουν και πολύ. Γύρνα τώρα στην τρύπα σου και κάνε πως παίζεις τα κάλαντα στα πλήκτρα σου. Γιατί να μιλήσει κανένας σοβαρά μαζί σου αποκλείεται. Όταν μάθεις να απαντάς σε όλα και όχι μόνο σε ότι σε συμφέρει και δικαιολογεί τις παράλογες τοποθετήσεις σου τα ξαναλέμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους DP ο Ritchie μεγαλουργησε, εξω απο αυτους εγραφε απλα συμπαθητικα. Εκει ειναι οι δισκογραφιες ολων, ανοιξτε αυτια και ακουστε.

 

Τρια κομματια-"κραχτες"? Μονο αυτα καταφερες να βρεις? Αυτα τα τρια κομματια ειναι εξαιρεσεις φιλτατε.

 

Μιλαμε για οπαδιλικι στην χειριστη μορφη του.

 

:'')

 

Καλα εσυ το εχεις καψει εντελως το συστημα....

 

Ποιος σου επιτεθηκε ρε μεγαλε? Πλακα μας κανεις? Συνελθε λιγο.

 

^ ???

 

Αυτα που γραφεις δεν ειναι "διαφορετικη αποψη", ειναι βλακειες εκτος τοπου και χρονου

 

Απο εξυπναδες αλλο τιποτα εδω μεσα. Θα μου πεις ειναι κι αυτος ενας τροπος να καμουφλαρουν μερικοι την ασχετοσυνη τους. Δεκτον.

 

Χ , εισαι ασχετος με το θεμα. Δεν ξερω γιατι πεταγεσαι και γραφεις εδω. Δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις?  Πως την βλεπεις τη δουλεια? Θες να συζητησουμε την "αποψη" σου ή να δεχτουμε τι λεει ο Υ ?

 

Το υφος μου ειναι μια χαρα. Απαραδεκτος εισαι εσυ είστε όλοι οι υπόλοιποι που πεταγεσαιστε και γραφειςετε οτι να'ναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ. Τα περι "ανοχης" στο σπιτι σου.

 

:''''''''')  :o ???

 

Καμαρώστε το μπάτσο του φόρουμ  :-X :-X :-X

 

 

Και για να προλάβω να πω την άποψη μου πριν μου την απαγορέψει ο φίλος αποπάνω, οι Deep Purple ουδέποτε ήταν μονοπρόσωπη μπάντα και είχε/έχει συνέχεια, εξαιρετική μάλιστα. "Burn" & "Stormbringer" δεν έχουν Gillan και είναι δισκάρες. "Come Taste The Band", "Purpendicular" & "Bananas" δεν έχουν Blackmore και είναι δισκάρες. Ένα απλό παράδειγμα

 

Ο Steve Morse παικτούρα απ τις λίγες

 

Οι δίσκοι των Rainbow με Dio είναι αριστουργήματα, εφάμιλλοι της αγίας τριάδας In Rock, Fireball, Machine Head. 3 δίσκοι γεμάτοι....."εξαιρέσεις". Και "όποιος έχει ανοιχτά αυτιά" το "ακούει"  ;)

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου αρέσουν και πολύ.

Μη το μαθει αυτο ο μπαρμπα-Ritchie, την εβαψες. Ειναι ικανος να σε καθαιρεσει απ'την προεδρια του "Κλαμπ Πυροβολημενων Οπαδων Του Ritchie Blackmore". mock.gif

 

Καμαρώστε το μπάτσο του φόρουμ  :-X :-X :-X

Μπατσο ειχαμε. Τωρα αποκτησαμε και Ρουφιανο. Καλοριζικη η θεση Rebel_Of_South. okay.gif

Αντε τωρα ξαναδιαβασε απο την αρχη ΟΛΟ το θρεντ μπας και καταλαβεις τι γινεται, γιατι ή κοιμασαι ορθιος ή απλα τρολαρεις.

To "εχεις καψει εντελως το συστημα" σε πειραξε. Το οτι καποιος αστειος εδω μεσα με avatar τον Blackmore αποκαλει τους Deep Purple "περιοδεύον θίασο" (ουτε πως γραφεται δεν ξερει) μονο και μονο επειδη δεν παιζει πλεον στην μπαντα ο αγαπημενος του κιθαριστας, αυτο δεν σε πειραξε. Το βρηκες φυσιολογικο.

Μεγαλος αητος εισαι ρε αδερφακι μου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπατσο ειχαμε. Τωρα αποκτησαμε και Ρουφιανο. Καλοριζικη η θεση Rebel_Of_South.

Αντε τωρα ξαναδιαβασε απο την αρχη ΟΛΟ το θρεντ μπας και καταλαβεις τι γινεται, γιατι ή κοιμασαι ορθιος ή απλα τρολαρεις.

 

b9643a3d2358a025fbcfb2f69d90e05c.jpg

 

To "εχεις καψει εντελως το συστημα" σε πειραξε. Το οτι καποιος αστειος εδω μεσα με avatar τον Blackmore αποκαλει τους Deep Purple "περιοδεύον θίασο" (ουτε πως γραφεται δεν ξερει) μονο και μονο επειδη δεν παιζει πλεον στην μπαντα ο αγαπημενος του κιθαριστας, αυτο δεν σε πειραξε. Το βρηκες φυσιολογικο.

Μεγαλος αητος εισαι ρε αδερφακι μου!

 

Και για να προλάβω να πω την άποψη μου πριν μου την απαγορέψει ο φίλος αποπάνω, οι Deep Purple ουδέποτε ήταν μονοπρόσωπη μπάντα και είχε/έχει συνέχεια, εξαιρετική μάλιστα. "Burn" & "Stormbringer" δεν έχουν Gillan και είναι δισκάρες. "Come Taste The Band", "Purpendicular" & "Bananas" δεν έχουν Blackmore και είναι δισκάρες. Ένα απλό παράδειγμα

 

αυτό δε σε κάλυψε δλδ....Πρέπει μάλλον να τον ειρωνευτώ για να διαφωνήσω

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου