Προς το περιεχόμενο

Deep purple live 1994 με Joe Satriani on Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;D ;D

Παλι καλα που εχουμε κι εσενα ρε dimsonic και γραφεις και κανα σοβαρο επιχειρημα.... ;D

Ενω τα δικα σου ...τι να σου πω.

Αν νομίζεις οτι απευθύνεσαι σε 15χρονα είσαι γελασμενος.

Απορω πως ανεχονται εδω μεσα καποιους σαν εσενα....

Βριζοντας κόσμο ....

Είναι ενας τροπος post hunting κι αυτός. ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

Λοιπόν, λίγο πριν φύγει ο... ακατανόμαστος, ήμασταν με τον Gillan για εκείνες τις τρεις συναυλίες.

 

Μαζί του είχε την γυναίκα του και την κόρη του και τα λέγαμε...

 

 

 Ώστε εσύ έδωσες στο Γκίλαν το τηλέφωνό μου και με έχει πεθάνει στα παρακάλια να παίξω μαζί τους στην επόμενη περιοδεία ε?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου γνώμη είναι ότι ο Morse είναι μισθωτός. Ασχετα τι δηλώνει ο Paice.

+1000

 

Σενάριο A:Μπαίνει μια μέρα στην πρόβα το "ισότιμο μέλος" Morse και ανακοινώνει στους υπόλοιπους ότι θέλει να απολυθεί ο Paice.

 

Σενάριο Β: Μπαίνει μια μέρα στην πρόβα το "ισότιμο μέλος" Paice και ανακοινώνει ότι θέλει να απολυθεί ο Morse.

 

Ο ξερόλας αγενής φανμποης πιστεύει ότι και τα δύο σενάρια είναι πιθανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δεύτερη συναυλία, απολύθηκε αυτός που δεν γουστάρει ο Κώστας  ;D για τους γνωστούς λόγους  ;)

Δεν μπορεί να απολυθεί κάποιος από την μπάντα του. Τους παράτησε και έφυγε γιατί είναι απαιτητικός και θέλει να προσφέρει το μάξιμουμ κάθε βράδυ σε αυτούς που πληρώνουν εισιτήριο. Όταν τον ρώτησα στον Λυκαβηττό γιατί έφυγε μου απάντησε απλά "The man couldn't sing".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μπορεί να απολυθεί κάποιος από την μπάντα του. Τους παράτησε και έφυγε γιατί είναι απαιτητικός και θέλει να προσφέρει το μάξιμουμ κάθε βράδυ σε αυτούς που πληρώνουν εισιτήριο. Όταν τον ρώτησα στον Λυκαβηττό γιατί έφυγε μου απάντησε απλά "The man couldn't sing".

 

Ε, όχι ακριβώς. Αν θυμάσαι στην πρώτη συναυλία, έπαιξε κάνα δύο κομμάτια, πίσω από τους ενισχυτές χωρίς να βγει στην σκηνή.

 

Στην δεύτερη το ξανά έκανε- και εκεί alea iacta est- τον έστειλαν με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Από προσωπική εμπειρία δε- χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την γνώμη του Blackmore- the man can sing.

 

Και όχι επειδή είναι αυτός, αλλά από αυτό που άκουσα παίζοντας μαζί του, ο τύπος (τουλάχιστον τότε) ήταν απλά από άλλο πλανήτη. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι είναι από τους καλύτερους αλλά εσύ τον κρίνεις με τα δικά σου δεδομένα ενώ ο Blackmore με τα δικά του και υποθέτω ότι έχει υψηλότερα στάνταρντς από σένα.

 

Όσον αφορά την "απόλυση" θα διαφωνήσω ξανά, ο ίδιος έσκισε τη βίζα του πριν την Ιαπωνία μπροστά στους υπόλοιπους και τους είπε τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν το συζητώ...

κι αυτό το νήμα ...έχει προοπτικές  ;D

Νωρίς το κατάλαβες  ;) Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις, μπράβο σου  ;)

Ο pericles παρέθεσε ένα ιστορικό βίντεο (και μπράβο του) και για μία ακόμη φορά ένα post "κακοποιήθηκε" για να μη γράψω τίποτα χειρότερο και κάποιοι σαν κι εμένα είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε την άποψη "αυθεντίας" περί Deep Purple συγκεκριμένων συμφορουμiτών με ύφος "κάτσε καλά".

Θα μου πεις, μην διαβάζεις, αγνόησε και δίκιο θα έχεις.

Όμως πολύ προβλέψιμη η φάση και η εξέλιξη ρε παιδιά κάθε φορά, πολύ προβλέψιμη όμως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hρεμηστε παιδια.

@mauromouris(??)αγαπητε μου ο Καταρρακτης ειναι ισως απο τους πιο ενημερωμενους εδω στο forum oσον αφορα ιστορικα στοιχεια για μια πλειαδα συγκροτηματων.Ειναι πιο νεος απο εμενα σαν μελος αλλα εχει τα 3πλασια μηνυματα απ'οτι εγω.Το θεμα το ανεβασα εγω αλλα δεν περιμενα να σκοτωθειτε σε τετοιο σημειο !!Θα σας παρακαλουσα λοιπον αν ειναι δυνατον να χαμηλωσετε τους τους τονους και τις ''παραθεσεις'' που δεν βγαζουν πουθενα στην τελικη.Επισης ο καταρρακτης ειναι και πολυ καλος πληκτρας απ'οσο εχω διαπιστωσει!!

@waterfall-k:Ενταξει Κωστα το ξερω οτι εχεις απειρες γνωσεις για πολλες μπαντες αλλα ΤΑ ΝΕΑ μελη δεν το γνωριζουν !!Οποτε ηρεμια  ;D ;D

 

Περικλή,τα internetικά forum δεν είναι στρατόπεδα όπου οι παλιοί την λένε αγενώς στους καινούργιους,επειδή αυτοί απλά τυγχάνει να έχουν διαφορετική άποψη.

ΟΠΟΙΑ κι αν είναι αυτή.

Και αν θέλει το forum "καινούργιους",ας καλμάρουν λίγο οι αυθεντίες επί παντός επί στητού,γιατί κάπως έτσι ξενερώνει ο κόσμος και δεν ξαναγράφει.

Και εγώ όταν άνοιξες το thread ήθελα να γράψω,σήμερα είδα την εξέλιξη και δεν ψήνομαι..

 

Και από πότε το πλήθος των post φανερώνει οποιαδήποτε προσφορά;

Για παραδειγμα στο συγκεκριμένο thread η πλειοψηφία των post του καταρράκτη,(ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ THREAD) είναι στα πλαίσια αντιπαράθεσης,οπότε σημασία δεν έχει πόσο γράφεις,αλλά τι γράφεις.

 

Επίσης κάποτε πρέπει και οι "παλιοί" και οι mods,να σταματήσετε να επηρεάζεστε από τυχόν προσωπικές γνωριμίες και να χαϊδεύετε αυτιά.

Καταντάει αστεία τόση ανοχή.

 

Εγώ δε θέλω ούτε να τον κάνετε ντα,ούτε -κάρμα,ούτε ban..

 

Έτσι κι αλλιώς τόσα χρόνια το ίδιο βιολί εδώ μέσα,οπότε ας μας δωθει καλύτερα μια επιλογή ignore member όπως υπάρχει σε τόσα άλλα forum,να μας κάνει και αυτός που δεν του τα γράφουμε όπως τα θέλει,να τον κάνουμε κι εμείς,να τελειώνουμε...

 

Τέλος,δεν είμαστε όλοι τρελοί όταν λέμε ότι ο καταρράκτης δεν ξέρει να κάνει διάλογο και είναι αγενής.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου