Προς το περιεχόμενο

Deep purple live 1994 με Joe Satriani on Guitar !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γραφω στο ποστ μου τιποτα υποτιμητικο για σας;Αλλα οπου και να πας καινουργιος χωρις να ξερεις τα κατατοπια καπου θα μπλεχτεις.Αυτο εννοω και δεν κουναω σε κανενα το δαχτυλο να εξηγουμαστε.Επισης η προτροπη για ηρεμια αφορα και τον καταρρακτη.Αυτα και απο μενα τελος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πωπω ρε παιδες με γυρισατε στα πολυ παιδικα μου χρονια,που τσακωνομουν με συμμαθητες μου για το αιωνιο θεμα Metallica vs Megadeth!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έγραψα ένα σεντόνι με όσο το δυνατόν καλύτερο τρόπο για να δεχθώ απάντηση από κάποιον στην ηλικία του πατέρα μου  με λέξεις-φράσεις όπως "Ρουφιάνος" , "Τι καπνίζεις ρε κουμπάρε"...

Το ωραιο αυτο "σεντονι" αρχιζε με το παρακατω:

 

Καμαρώστε το μπάτσο του φόρουμ  :-X :-X :-X

Εμ πετιεσαι σαν την πορδη, περιμενεις κιολας μετα απο τετοια προκλητικη/υβριστικη εισαγωγη να σου μιλησουμε κι ευγενικα! Κατα τα αλλα το "Τι καπνίζεις ρε κουμπάρε" σε πειραξε.

 

το ότι είναι ενημερωμένος, φτάνει έως να χαρακτηρίζει άσχετους τους συνομιλητές του?

Οταν προσπαθουν την ασχετοσυνη τους και το οπαδιλικι τους να μας τα επιβαλουν σαν fact με αστεια "επιχειρηματα", Ναι.

 

Η δική μου γνώμη είναι ότι ο Morse είναι μισθωτός. Ασχετα τι δηλώνει ο Paice.

Η δική του γνώμη είναι ότι είναι πλήρες μέλος. Τον είπα εγώ άσχετο? Δυό γνώμες είναι.

Εμενα παλι η "γνωμη" μου ειναι οτι ο πυργος του Αιφελ βρισκεται στην Χαλκιδα. Ασχετα τι υποστηριζουν 7,35 δισεκατομμυρια ανθρωποι στον πλανητη. Η δικη τους γνωμη ειναι οτι ο πυργος του Αιφελ βρισκεται στο Παρισι. :-X Τους ειπα εγω ασχετους? Οχι. Σεβαστη καθε μαλ....γνωμη.

 

Τι είναι ο καταράκτης? κουμπάρος του Paice?

Τι ειναι o Paice?....Ντραμερ των Deep Purple? ;D Τιποτα δεν ξερει, τον Dimsonic να ρωτατε αν εχετε καποια απορια για την μπαντα. Ο Morse ειναι ΜΙΣΘΩΤΟΣ στους DP, Τελος. Με €1200 μισθο το μηνα. ;D Μην ακουτε τα ψεμματα του ασχετου Paice, τον Paice θα πιστεψουμε ρε ή τον Guru του Rock, Dimsonic?

 

Απορώ που ένας τέτοιος κιθαρισταράς και καθόλα αξιοπρεπής και συμπαθητικός άνθρωπος, χαραμίζει το ταλέντο του τόσα χρόνια με έναν περιοδεύον θίασο που το μόνο που κάνει είναι να προσπαθεί να ξεζουμίσει μέχρι τελευταίας σταγόνας το όνομά του χάριν του χρήματος.

Το παραπανω προσβλητικο ποστ εξισωνεται με αυτο:

 

Δεν τρεχουν απο χωρα σε χωρα και απο live σε live τον μισο και πλεον χρονο για να μαζεψουν μερικα ακομα φραγκα. Απλα οι ανθρωποι αυτο ξερουν να κανουν στη ζωη τους, αυτο κανουν ολη τους τη ζωη, ειναι καθαρα live μουσικοι που γουσταρουν να παιζουν μουσικη. Τοσο απλα.

 

Και στο τελος μας γραφει

 

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις

;D

Προσπαθωντας να μαζεψει τα αμαζευτα, ο τυπος νομιζει οτι απευθυνεται σε ηλιθιους.

 

Η προσπάθεια να επιβάλλει φασιστικά την οποιαδήποτε υποκειμενική άποψή του και όταν δεν τα καταφέρνει να προβαίνει σε ύβρεις μάλλον δείχνει ένα κοινωνικά υποανάπτυκτο άτομο....

Μαυρομουρη, διαβαζεις πολυ Φρουντ και δεν ειναι για τα κυβικα σου. Εγω για το καλο σου στο λεω, εισαι που εισαι πυροβολημενος, μη σαλταρεις εντελως. Αραξε ακου λιγο Rainbow και ασε τις μακροθεν ψυχολογικοκοινωνικες  διαγνωσεις γι αυτους που εχουν τη γνωση και το καταλληλο IQ.

 

πωπω ρε παιδες με γυρισατε στα πολυ παιδικα μου χρονια,που τσακωνομουν με συμμαθητες μου για το αιωνιο θεμα Metallica vs Megadeth!!!

Γιατι πληθυντικος? Οχι "με γυρισατε στα πολυ παιδικα μου χρονια", το σωστο ειναι "με γυρισες (Μαυρομουρη) στα πολυ παιδικα μου χρονια". Ειναι ο μονος σ'αυτο το θρεντ που πιπιλαει την καραμελα "DP με Blackmore vs DP χωρις Blackmore". Ολοι οι υπολοιποι ακουμε DP απο ολες τις περιοδους της μπαντας.

 

@Περικλη, δεν υπαρχει σωτηρια φιλε μου. Ειναι να μην μπλεξεις με fanboys και "ειδημονες". Θελει γερα νευρα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραιο αυτο "σεντονι" αρχιζε με το παρακατω:

Εμ πετιεσαι σαν την πορδη, περιμενεις κιολας μετα απο τετοια προκλητικη/υβριστικη εισαγωγη να σου μιλησουμε κι ευγενικα! Κατα τα αλλα το "Τι καπνίζεις ρε κουμπάρε" σε πειραξε.

 

Ρε θείο(sic) μάθε πρώτα τι εστί "σεντόνι" στην ιντερνετική καθομιλουμένη. Αυτό το ποστ δεν έχει καμία σχέση. Το επόμενο ήταν το "σεντόνι"

 

Όσο για το "εμ πετιέσαι σαν την πορδη" ενισχύει αυτό που σου ειπα για τις προθέσεις σου να κανείς κουμάντο στο που και ποτέ θα ποσταρει ο καθένας μας. Σιγά μη σου πάρουμε την άδεια κιόλας....

 

Συνεχιζεις να μιλάς προσβλητικά και παρόλα αυτά γράφεις οτι δεν υπάρχει σωτηρία και ότι μπλεκεις με ειδήμονες. Απίστευτος απλά

 

Και για να τελειωνουμε με τη φαρσοκωμωδία. Το φόρουμ και τα μέλη δεν είναι υποχρεωμένα να ανέχονται τη φασιστική, αγενή και προσβλητική συμπεριφορά σου επειδή το να παλιμπαιδιζεις στο ίντερνετ είναι ο,τι καλύτερο μπορείς να κανείς στη μίζερη , μικροαστική καθημερινότητα σου. Get a life

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε θείο(sic) μάθε πρώτα τι εστί "σεντόνι" στην ιντερνετική καθομιλουμένη.

Πιτσιρικο, οταν εγω ειχα ιντερνετ εσυ ακομα δεν ειχες δει υπολογιστη ουτε σε φωτογραφια. Τα μαθηματα εκει που σε παιρνει, στους συμμαθητές σου.

 

Σιγά μη σου πάρουμε την άδεια κιόλας....
Αυτο λεω κι εγω. Σιγα μη παρω την αδεια να γραψω στο φορουμ απο κατι τσουτσεκια σαν και του λογου σου.

 

Συνεχιζεις να μιλάς προσβλητικά....
Δεν πηρα παραδειγμα απο σενα ε? ;D ;D ;D

 

Και για να τελειωνουμε με τη φαρσοκωμωδία. Το φόρουμ και τα μέλη δεν είναι υποχρεωμένα να ανέχονται τη φασιστική, αγενή και προσβλητική συμπεριφορά σου επειδή το να παλιμπαιδιζεις στο ίντερνετ είναι ο,τι καλύτερο μπορείς να κανείς στη μίζερη, μικροαστική καθημερινότητα σου. Get a life

WOW! ;D

Αυτο το "Get A Life" με συνταραξε. ;D

 

Εισαι μ******* Rebel_Of_South. Αυτο για να τελειωνουμε. Μηδεν ανοχη σε ΜΑΛΑΚΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσιρικο, οταν εγω ειχα ιντερνετ εσυ ακομα δεν ειχες δει υπολογιστη ουτε σε φωτογραφια. Τα μαθηματα εκει που σε παιρνει, στους συμμαθητές σου.

 

σοβαρό επιχείρημα....

ρε νιαγάρα δε μου λες ...

είχες γεννηθεί όταν βγήκε το machine head?

γιατί εγώ τότε το έπαιζα σε ντίσκο και χόρευε κόσμος....

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρό επιχείρημα....

ρε νιαγάρα δε μου λες ...

είχες γεννηθεί όταν βγήκε το machine head?

γιατί εγώ τότε το έπαιζα σε ντίσκο και χόρευε κόσμος....

;D ;D ;D

Παλι καλα που εχουμε κι εσενα ρε dimsonic και γραφεις και κανα σοβαρο επιχειρημα.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσιρικο, οταν εγω ειχα ιντερνετ εσυ ακομα δεν ειχες δει υπολογιστη ουτε σε φωτογραφια. Τα μαθηματα εκει που σε παιρνει, στους συμμαθητές σου.

 

image.jpg

 

Αυτο λεω κι εγω. Σιγα μη παρω την αδεια να γραψω στο φορουμ απο κατι τσουτσεκια σαν και του λογου σου.

 

Εισαι μ******* Rebel_Of_South. Αυτο για να τελειωνουμε. Μηδεν ανοχη σε ΜΑΛΑΚΕΣ.

 

LOOKS_LIKE_WE_GOT_a_BADASS_OVER_HERE_meme_29455.jpg

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι. Τα εμαθε μεσα στο αεροπλανο, πετωντας για Ιαπωνια, ακουγοντας τα με ακουστικα. Το πως και γιατι εφυγε το Νουμερο ο Blackmore μεσα σε ενα βραδυ αφηνοντας την μπαντα εν μεσω μιας παγκοσμιας tour, ειναι για γελια.

Μ-α-λ-α-κ-α-ς με το Μ κεφαλαιο.

Αλλα "ουδεν κακον αμιγες καλου".

Οι DP υπαρχουν και γ@μ@νε ακομα επειδη εφυγε ο μ@λ@κας.

 

 

Α πα πα πα τι γλώσσα...  ;D

 

Λοιπόν, λίγο πριν φύγει ο... ακατανόμαστος, ήμασταν με τον Gillan για εκείνες τις τρεις συναυλίες.

 

Μαζί του είχε την γυναίκα του και την κόρη του και τα λέγαμε...

 

Από τις (από πρώτο χέρι) αφηγήσεις, αποκόμισα την εντύπωση ότι ο... αυτός που δεν γουστάρει ο Κώστας, τέλος πάντων  ;D δεν ήταν και ο πιο συνεργάσιμος άνθρωπος στον πλανήτη  ;D ;D ;D

 

Όταν έφυγε από Ελλάδα, ο Gillan θα πήγαινε Νέα Υόρκη για τις πρόβες αυτής της περιοδείας... Στην δεύτερη συναυλία, απολύθηκε αυτός που δεν γουστάρει ο Κώστας  ;D για τους γνωστούς λόγους  ;)

 

Ε, και πήγε ο Sartiani...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου