Προς το περιεχόμενο

Orange OR 15 H vs Orange OR 15 H BK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες ξέρει κανεις αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε αυτόν τον ενισχυτή της Orange

 

http://www.thomann.de/gr/orange_or_15_h.htm?ref=search_rslt_or+15_278341_0

 

και σαυτόν

 

http://www.thomann.de/gr/orange_or_15_h_bk.htm?ref=search_rslt_or+15_337757_1

 

φαίνονται να ειναι το ίδιο πράγμα αλλα ειναι διαφορετικοι σε διαστάσεις και βάρος!

 

Ειναι το ίδιο πράγμα ηχητικά και στα features???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα τον τρελό κόπο να μπω στην ιστοσελίδα της Orange για να διαπιστώσω τυχόν διαφορές και απ'όσο βλέπω, μόνο ένας OR15 υπάρχει, οπότε υποθέτω πως θα'γινε κάποιο μπέρδεμα στις διαστάσεις στον Thomann και μιλάμε για τον ίδιο ακριβώς ενισχυτή σε άλλο χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8383006_800.jpg

orange_or15.jpg?preset=item-1

 

 

Κατέβασε τις παραπάνω εικόνες και μέτρα αναλογίες ύψους και πλάτους των προσώπων των 2 ενισχυτών. Αν βγαίνουν ίδιες (που με το μάτι έτσι φαίνεται), όντως έχει παιχτεί λάθος με τις διαστάσεις που αναγράφεται στο thomann, καθώς:

40.8/18.3=2.23 και 30/17=1.76  (ύψος/πλάτος κάθε ενισχυτή με βάση τα νούμερα στο thomann).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ο ίδιος ενισχυτής απλά σε άλλο χρώμα....έχω στην κατοχή μου τον OR15H σε πορτοκαλί και στον μαύρο δεν έχω δει διαφορά στα specs από αυτόν που έχω....ακριβώς οι ίδιες λάμπες και το eq ίδιο!!!Τώρα αν έχουν αλλάξει από την Orange τις διαστάσεις ή κάποιος μετασχηματιστής που έχει μέσα είναι άλλος ή λίγο πιο βαρύς θα σε γελάσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου