Προς το περιεχόμενο

Τελικά είναι φαιδροί όσοι παίζουν mainstream pop;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι όμως ρε π***** μου τόσο, μα τόσο άσχημη. Άσχετο, αλλά μόλις διάβασα την πρόταση αυτό μου βγήκε αυθόρμητα.

Ίσως γι' αυτό να είναι και εκκεντρική. Με τέτοια μούρη (συγνώμη για το ύφος αλλά είναι αλήθεια) κάτι πρέπει να κάνει για να το φέρει στα ίσια.

 

 

Ρεσιτάλ.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ενδιφέρουσα συζήτηση. Θυμίζει αυτή με το σκυλάδικο. Καταβάθος πραγματεύεστε τα ίδια θέματα. Καμια φορά σκέφτομαι, μήπως τελικά η διασημότητα αυτή καθεαυτή είναι που μας ενοχλεί και μας θολώνει την κρίση, λόγω της ανθρώπινης τάσης να "ανταγωνιζόμαστε" και να "ταυτιζόμαστε";

 

Δε ξέρω αν αυτό που θα πω είναι άσχετο αλλά η μουσική βιομηχανία είναι που αναδεικνύει τους "Stevie wonders" και τις "Miley Cyrus".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ο Stevie Wonder ειναι κατι σαν τον Πάπα στην αμερικη, οπου παιξει κομματι του γινεται λαικο πανηγυρι, κατι σα να βαλεις τερλεγκα στο μενιδι  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Stevie Wonder ειναι κατι σαν τον Πάπα στην αμερικη, οπου παιξει κομματι του γινεται λαικο πανηγυρι, κατι σα να βαλεις τερλεγκα στο μενιδι  8)

Στους μονόφθαλμους βασιλεύει ο τυφλός. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ. Ακριβώς όμως.

 

Aν αποδειχτεί ,όμως, οτί κάναμε λάθος θα γίνουμε ρόμπες και θα μοιραστούμε και τις μπριτζόλες που θα μας πετάνε. Kαι θα μας λένε και:  "you didn't succeed, therefore you run the risk of failure"... ;D

 

 

Στο λέω αποκλείεται.

 

Γιατί η απάντηση είναι εύκολη, άμεση, και δεν θα υπάρχουν διαφωνίες, διαφορετικές απόψεις και χώρος για συζήτηση.

 

Η απάντηση είναι ΝΑΙ, και ΦΥΣΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΦΑΙΔΡΟΙ είναι αυτοί που παίζουν Jazz-Fusion.

 

;D

 

την προσφωνούσες έτσι παρουσία της. Ισως όμως η ανωνυμία και η αίσθηση πως δεν σε διαβάζει, σε κάνει να πιστεύεις πως δεν έγινε και κάτι.

 

Ατόπημά μου. Κακώς που δεν ξαναδιάβασα το συγκεκριμένο μέρος του post μου. Προφανώς ο γραπτός λόγος έχει αδυναμίες σε σχέση με τον προφορικό, και παρ'ολο που -τουλάχιστον- προνόησα και έβαλα το "smiley icon" δεν κατάφερα να μην παρεξηγηθώ.

 

Ναι, την αντιπαθώ, δικαίωμά μου, αλλά με την φράση που χρησιμοποίησα ήθελα να διακωμωδήσω την παρακάτω μαλακία (μεταξύ άλλων) που έβγαλε

 

 

Είναι κάτι- να δεις πως το ήπιε κάποιος επαέ- νεάτερνταλ Ρότεν  ;D ;D ;D

 

Είναι και κάτι -αχού να δεις πως το (ξαναματα)ήπιε κάποιος επαέ- άλλα νεάτερνταλ (Σου)Ρο(μενό)τεν...  Με τις (χικ) υγείες (χικ) σας ;)

 

 

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είναι κάτι- να δεις πως το ήπιε κάποιος επαέ- νεάτερνταλ Ρότεν  ;D ;D ;D

Είδες που στα 'λεγα; Εδώ υπάρχει σχέση αίματος με τον Ροτεν και θίχτηκε ο Παράγκας.

Αντε να το προσδιορίσω αλλιώς μιας και θεωρεί το νεάντερταλ βρισιά: μπρουτάλ ή συναισθηματικά ορμώμενο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεσιτάλ.

 

Έτσι είμαι εγώ, χειμαρρώδης. Ζητώ συγνώμη πάντως, την επόμενη φορά θα σου στέλνω το κείμενο για να με διορθώσεις και να μου δώσεις άδεια. Φιλάκια :-*

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες που στα 'λεγα; Εδώ υπάρχει σχέση αίματος με τον Ροτεν και θίχτηκε ο Παράγκας.

Αντε να το προσδιορίσω αλλιώς μιας και θεωρεί το νεάντερταλ βρισιά: μπρουτάλ ή συναισθηματικά ορμώμενο.

 

Εγώ δεν έχω καμιά σχέση με το Ρόττεν, το Τζάγκερ και γενικά με κανέναν, συγχρόνως όμως δεν κηρύσσω και το πολίτικαλ κορρέκτ λόγο, απλά αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς, τουλάχιστον προσπαθώ. Αν λοιπόν εκείνο το βράδυ στο Τέξας ήσουν κάτω από τη σκηνή και έλεγες το Ρόττεν νεάτερνταλ, θα κατέληγες σα το τεξανό καμπόη για ράμματα στο νοσοκομείο, απ το Τζαζ Μπέις του σχωρεμένου του Σιντ και αυτό εγένετο στ' αλήθεια, όχι υποθετικά του στυλ να πεις την τάδε, μωρή δείνα και αν τύχει να το διαβάσει θα σε κάνει ντα  ;D ;D

Έτσι ήπιε και ο άλλος πιο πριν ''ε σιγά δε μιλήσαμε για τη Πάνια, για τη Γκάγκα μιλήσαμε'' λες και αν είχε τη Πάνια μπροστά του θα της μίλαγε έτσι . Αποφασίστε λοιπόν, ή μιλάμε, ή δε μιλάμε και κόψτε το διδασκαλικό ύφος τη στιγμή που το κρατάτε κατά πως σας βολεύει, θεωρώντας πως είστε διδάσκαλοι και οι υπόλοιποι ανώριμα παιζάκια  ;D ;D ;D

 

Φιλικά και ειρωνικά αστειευόμενος λαίμαι  O0

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου