Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ μου αρεσε το score σαν δουλεια οχι μονο οι τυποι παιζουν φοβερα αλλα ειχε και αλλα ενδιαφεροντα πραγματακια μεσα οπως να παιζουν με ορχηστρα και να κανουν ενα setlist που δεν θα τολμαγε να κανει αλλο συγκροτημα.Το δευτερο dvd δειχνει πως αρχισαν σαν majesty τοις δυσκολιες που ειχαν σαν συγκροτημα και πως καταφεραν να φτασουν να παιζουν σε μερη που δεν θα φανταζοταν ποτε.Ναι πραγματι ο labrie τραγουδαει καλα και εχουν βελτιωθει και τα φωνητικα του portnoy.Παιδια πρεπει να δειτε αυτο το live ειναι μαγευτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ μου αρεσε το score σαν δουλεια οχι μονο οι τυποι παιζουν φοβερα αλλα ειχε και αλλα ενδιαφεροντα πραγματακια μεσα οπως να παιζουν με ορχηστρα και να κανουν ενα setlist που δεν θα τολμαγε να κανει αλλο συγκροτημα.Το δευτερο dvd δειχνει πως αρχισαν σαν majesty τοις δυσκολιες που ειχαν σαν συγκροτημα και πως καταφεραν να φτασουν να παιζουν σε μερη που δεν θα φανταζοταν ποτε.Ναι πραγματι ο labrie τραγουδαει καλα και εχουν βελτιωθει και τα φωνητικα του portnoy.Παιδια πρεπει να δειτε αυτο το live ειναι μαγευτικο.

+1000 :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και, οπως και πολλοί άλλοι πρώην theaterάκηδες, έχω αποταχθεί τους Dream Theater, ομολογώ ότι το Score είναι πολύ καλό.. Μακάρι να ξανάρθουν εποχές Falling Into Infinity... :? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ytsestef_2112:Και εσύ ε?Μη σου πω ακόμα και εποχές Images and Words... Καταπληκτικοί μουσικοί δεν λέω(ειδικά αυτό το Drum Machine τους είναι... άστα), αλλά....




Φιλικά πάντα και με δόση χιούμορ...

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δεν ήθελα να ανοίξω νέο τόπικ, γι αυτό συνεχίζω το ήδη υπάρχον.

Προβληματισμός προς τους φίλους Θεατράκιδες:

Ψαχνόμενος στο μαισπέισ, είδα και τους Theater, όπου έχουν ανεβάσει ένα κομμάτι από το νέο τους άλμπουμ. Ακούστε το σας παρακαλώ και πέστε μου...ΤΙ ΔΙΑΛΟ ΠΑΘΑΝΕ ΟΙ THEATER;;;;

Ντάξει, κάποιος που γουστάρει βαβουριά και σάλτο, θα του αρέσει ενδεχομένως. Τύποι που θεωρούν ότι το Images and Words, ή το Scenes from a memory, ήταν καταπληκτικά άλμπουμ, τί έχουν να περιμένουν;

Το ΤΟΤ ( ο προηγούμενός τους δίσκος) μου φάνηκε εντελώς άκυρος... Τι παθαίνουνε ρε, αντί γερνώντας να το ρίχνουν στη μελέτη, το ρίχνουν φουλ στην τσίτα;

Αναμένοντας το νέο τους cd, ελπίζω τα πράγματα να είναι απείρως καλύτερα από αυτό που υπάρχει στο myspace...

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Lambrie μου φανηκε μια χαρα, ο πορτνου ειναι ο καφρος του κομματιου. Το κομματι σε γενικες γραμμες μου αρεσε(εχει πολυ ωραιο ρεφρεν), αλλα δεν τρελαθηκα απο την πιο "σκληρη" στροφη που πηρανε.

Προτειμω theater epoxis falling into infinity kai scenes(οπως και του six degrees), αλλα δεν το βλεπω οτι και καλα ολοι θελουν να ακουγονται πλεον σωνει και καλα, πιο σκληροι. Το οτι θα το δυναμωναν το πραγμα, φαινοταν ηδη απο το scenes.

Τεσπα, το θεμα ειναι απλα οτι το εξαντλησαν σε 3 αλμπουμ το σκληρο τους μερος(τα οποια για μενα ακουγονται εντελως διαφορετικα) και πλεον θα ειναι λιγο ανουσιο. Μακαρι να με διαψευσουν οταν θα αγορασω το αλμπουμ, αλλα τα 2 κομματια που εχω ακουσει, δεν με τρελαναν.

Btw, το train of thought το θεωρω δισκαρα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου