Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αληθεια ειναι οτι θα...διαφωνησω :lol: καθως' date=' θεωρω δισκαρα ΚΑΙ το six degrees αλλα και το Train of Thought. [/quote']

 

Forensick συμφωνώ και απαυξάνω... :D :D

 

Κάτω τα χέρια από τέτοιες δισκάρες!!!! ΟΥΣΤ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Λοιπόν όσο για τους rush οι ίδιοι οι theater έχουν δηλώσει πως είναι μία από τις κυριότερες επιρροές τους, όπως και οι floyd, οι yes, oι genesis, οι jethro tull κλπ κλπ

 

 

EEEEEEETSI :lol: :lol:

 

Ok,ναι, προφανως και εχουν επιρροες οι ανθρωποι, αλλα αντε να πεις "αυτο το σημειο ειναι rush" κλπ κλπ. Υπαρχουν και αυτα τα σημεια,αλλα πιστευω πως δεν ειναι ενα χαρακτηριστικο τους αυτο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χεχεχε!!! :) Ενταξει,ειναι στην γνωμη του καθενα για το πιο θεωρει δισκαρες και για πιο οχι.Κατα την γνωμη μου παντως,για εμενα που δεν ειμαι τρελαμενος οπαδος των Dream Theater,οτι βγαλανε μεχρι και πριν το Metropolis pt2 δεν το εχουν βγαλει μετα....Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ το Train of Thought αλλα δεν μπορω να το συγκρινω με το Images and Words.Ουτε βεβαια με το συγκεκριμενο,Metropolis pt2.και πριν αυτο που ειχα πει,το ειπα γιατι δεν ειχες βαλει δισκο μετα το Metropolis pt2,εκτος απο ενα.Τωρα ανεφερες το Train of Thought,για αυτο ειπα οτι ειναι σαν να συμφωνεις μαζι μου...:)

Για εμενα πρωσοπικα?Ναι οι Symphony X ειναι progresive metal.Οι Opeth δεν μπορω να το πω οτι ειναι,αν και παιζουν πολυ τεχνικα και γενικα παιζουν γαμάτα!!!! :) !!Αλλα με την εννοια που εχει τωρα το progresive τους Opeth δεν θα τους εβαζα εκει...Αυτο ομως ειναι στην κριση του καθενος.Στο prog θα εβαζα,οπως ειχα πει ,τους Fates Warning π.χ.

Το οτι οι Rush δεν ειναι μεταλ στον ηχο τους,δεν παει να πει οτι δεν μπορει να ειναι η επιροη των Theater,ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι Rush δεν ειναι μεταλ στον ηχο τους' date='δεν παει να πει οτι δεν μπορει να ειναι η επιροη των Theater,ετσι δεν ειναι?[/quote']

 

Ειπαμε...αν ειχα αυτη την αποψη, τοση ωρα θα μιλουσες με ενα τοιχο!

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????Χαλαρωσεεεεε...Δεν ειπα οτι μιλαω σε τοιχο..Απλα εσυ ειπες οτι ακουγοντε πιο μεταλ οι Dream απο τους Rush,και σου εδωσα σαν απαντηση το οτι το ενα δεν αναιρει το αλλο...Δεν ηθελα να σε προσβαλω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????Χαλαρωσεεεεε...Δεν ειπα οτι μιλαω σε τοιχο..Απλα εσυ ειπες οτι ακουγοντε πιο μεταλ οι Dream απο τους Rush' date='και σου εδωσα σαν απαντηση το οτι το ενα δεν αναιρει το αλλο...Δεν ηθελα να σε προσβαλω!![/quote']

 

Οχι ρε, δεν το πηρα ετσι! Απλα θεωρησα δεδομενο αυτο που ειπες;)

 

μπαι δε γουει, το νεο theater εχει λικαριστει και οι μεχρι στιγμης ακροασεις σε αφηνουν με ενα χαμογελο. Η πρωτη γευση που σου αφηνει, ειναι οτι ειναι καλυτερο απο το οκταβαριουμ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη γευση που σου αφηνει' date=' ειναι οτι ειναι καλυτερο απο το οκταβαριουμ.[/quote']

 

Αυτό τους έλειπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ακουσα αυτο το κοματι που μπορεις να κατεβασεις απο το καινουριο και μου αρεσε παρα πολυ.Για να δουμε τι θα δουμε,και τι θα ακουσουμε!!!!χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω το άκουσα καμιά 5 φορές μέχρι τώρα κ σίγουρα στο σύνολο του είναι καλύτερο απο το Octavarium (αν κ δεν έχει ένα Panic Attack).

 

Δυστυχώς δεν είναι ανανεωτικό όπως ήταν το Train of Thought τότε. Οι ίδιες συνταγές αλλά με καλά αποτελέσματα. Σαν τους Maiden ενα πράγμα που δεν άλλαζουν στυλ εδώ κ χρόνια.

 

Σε γενικές γραμμές αν δεν την ψάξεις την δουλειά κ το βάλεις στο στερεοφωνικό απλά για να ακούσεις μουσική θα γουστάρεις.

 

Α ο Rudess πάλι δεν είναι αισθητός (γμτη μου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου