Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΤΟΤ ( ο προηγούμενός τους δίσκος) μου φάνηκε εντελώς άκυρος...

Βασικά ο τελευταίος τους δίσκος πριν τον καινούριο που έβγαλαν ήταν το Octavarium, μεγάλη μάπα btw... Επίσης διαφωνώ ότι ήταν άκυρο το Train of Thought αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Πάντως, καλά θα κάνουμε να ξεχάσουμε τις παλιές καλές δισκάρες των Theater. Όσο για Liquid Tension, ούτε με σφαίρες δεν θα ξαναπαίξουν έτσι (απ' όσο φαίνεται τουλάχιστον). Δεν πειράζει, άφησαν καλή παρακαταθήκη τα παιδιά...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

janick ναι τώρα πήγαν στην roadrunner επειδή η εταιρία που ανήκαν (γμτ δε θυμάμαι όνομα) έγινε θυγατρική της roadrunner...

 

 

τώρα για το κομμάτι δε θα το ακούσω. Θα περιμένω να πάρω ολόκληρο το άλμπουμ μόλις βγει. Μου η δίνει που τα βγαζουν πιο πριν στο νετ

 

 

 

edit: Α, και λίγα για τη δισκάρα που ακούει στο όνομα train of thought...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώσεις Portnoy γενικά για το νέο album:

 

"Τα δύο μέρη του 25λεπτου κομματιού συνοψίζουν πλήρως το τι σημαίνει Dream Theater, ενώ κάθε ένα από τα υπόλοιπα κομμάτια του album έχει το δικό του ήχο και προσωπικότητα." Προσέχτε τον τονισμό μου στην τελευταία φράση... ¶ρα μην προσπαθούμε να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα με την ακρόαση ένος από τα τραγούδια του album...

 

Προσωπικά δεν το έχω ακούσει και δεν μπορώ να έχω γνώμη ούτε καν για αυτό το τραγούδι απλά έκανα την παρατήρηση για όσους βιάστηκαν να βγάλουν συμπεράσματα...

 

Πάντως εγώ τους εμπιστεύομαι...Όπως δεν με έχουν απογοητεύσει ΠΟΤΕ (ναι καλά διαβάζετε) μέχρι τώρα, έτσι πιστεύω πως θα γίνει και τώρα...

 

PROG 'TILL DEATH ΡΕΕΕΕΕΕ..... :evil:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια οι theater περισσότερο για regressive μου κάνουν παρά για progressive,αναπαράγοντας φόρμες και νόρμες άλλων με το δικό τους ύφος αλλά χωρίς να προσφέρουν κάτι διαφορετικό.Το 'ιδιο περιμένω να συμβεί και τώρα.

 

¶σχετο,αλλά πότε θα φύγει ο Labrie???Δεν τον παλεύω με την καμία,πολύ εκνευριστική η φωνή του ρε φίλε!!!! :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτον τον τραγουδιστη δεν τον παλευω μ ετιποτα!Μπορει να εχει μεγαλη εκταση,αλλα την χροια του δεν την μπορω με τιποτα!!!

Παντως πολλα συγκροτηματα μολις φτιαχνουνε τον δισκο νουμερο ΕΝΑ στην καριερα τους μετα παντα ερχεται η πτωση....Θελουνε να κανουν κατι αλλο?θελουν να δοκιμασουν και να πειραματιστουν οερισοτερο?Δεν ξερω...Βλεπε Metallica μετα απο Black Album,Queensryche μετα απο Operation mindcrime και Dream Theater μετα απο Metropolis pt2.Και αλλα πολλα βεβαια.Δεν λεω και οι επομενοι δισκοι πολλοι καλοι,αλλα ισως οχι οτι περιμενεις απο αυτα τα συγκροτιματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νιάτα μου, ως φανατικός οπαδός του κλασσικού μέταλ, ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω, ούτε τους Dream Theater ούτε την εμμονή του κολλητού μου σε αυτούς...αργότερα, "ωριμάζοντας" μουσικά, μπόρεσα να σταθώ σε κάποια κομμάτια τους, κυρίως από το Images And Words και το Awake και να αναγνωρίσω το πολύπλευρο ταλέντο τους...ψαχνόμενος λίγο στο χώρο του progressive, άρχισα να ακούω και άλλα συγκροτήματα, μέχρι που έπεσα (εντελώς τυχαία και ξαφνικά) στους Rush...και πραγματικά ακούγοντας τους ήταν λες και είχα ακούσει όλους τους άλλους μαζί...άποψη μου, δεν υπάρχει μουσικό μονοπάτι στο χώρο του progressive που να μην έχουν ανοίξει το δρόμο οι Rush...το λέω αυτό γιατί έχω γνωρίσει πολλούς οπαδούς των Dream Theater και των συν αυτώ, οι οποίοι όμως δεν έχουν ιδέα από που πρόερχεται η αγαπημένη τους μουσική...στο θέμα τώρα, δεν έχω δει το DVD αλλά σχετικά με τις τελευταίες κυκλοφορίες προσωπικά δεν μπορώ καθόλου να τις ακούσω...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νιάτα μου' date=' ως φανατικός οπαδός του κλασσικού μέταλ, ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω, ούτε τους Dream Theater ούτε την εμμονή του κολλητού μου σε αυτούς...αργότερα, "ωριμάζοντας" μουσικά, μπόρεσα να σταθώ σε κάποια κομμάτια τους, κυρίως από το Images And Words και το Awake και να αναγνωρίσω το πολύπλευρο ταλέντο τους...ψαχνόμενος λίγο στο χώρο του progressive, άρχισα να ακούω και άλλα συγκροτήματα, μέχρι που έπεσα (εντελώς τυχαία και ξαφνικά) στους Rush...και πραγματικά ακούγοντας τους ήταν λες και είχα ακούσει όλους τους άλλους μαζί...άποψη μου, δεν υπάρχει μουσικό μονοπάτι στο χώρο του progressive που να μην έχουν ανοίξει το δρόμο οι Rush...το λέω αυτό γιατί έχω γνωρίσει πολλούς οπαδούς των Dream Theater και των συν αυτώ, οι οποίοι όμως δεν έχουν ιδέα από που πρόερχεται η αγαπημένη τους μουσική...στο θέμα τώρα, δεν έχω δει το DVD αλλά σχετικά με τις τελευταίες κυκλοφορίες προσωπικά δεν μπορώ καθόλου να τις ακούσω...[/quote']

+1000000000 :D :D :D

Φιλε μαζι σου!!!Συμφωνω απολυτα!Οι Rush ειναι απιστευτοι και ειναι η πρωτη επιροη οσο αφορα prog metal!!!Αν ισχυει αυτο που λες,δηλαδη το οτι οι οπαδοι των dream Theater δεν τους ξερουν καν,ειναι πολυ κριμα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου